şükela:  tümü | bugün
 • eski adı gelirler genel müdürlüğü olan ancak 16 05 2005 tarih ve 5345 gelir idaresi başkanliğinin teşkilat ve
  görevleri hakkinda kanun ile adı değişen kurum.
  kuruluş amacı yasa ya göre : bu kanunun amacı; gelir politikasını adalet ve tarafsızlık içinde uygulamak; vergi ve diğer gelirleri en az maliyetle toplamak; mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunu sağlamak; mükellef haklarını gözeterek yüksek kalitede hizmet sunmak suretiyle yükümlülüklerini kolayca yerine getirmeleri için gerekli tedbirleri almak; saydamlık, hesap verebilirlik, katılımcılık, verimlilik, etkililik ve mükellef odaklılık temel ilkelerine göre görev yapmak üzere maliye bakanlığına bağlı gelir idaresi başkanlığının kurulmasına, teşkilat, görev, yetki ve sorumluluklarına ilişkin esasları düzenlemektir.
  olan ancak teşkilat içerisinde cok ciddi tartişmalara neden olan kurumdur kendileri.
 • 2000 ve 2005 yıları arasında ne kadar vergi topladık bu paraları ne yaptık diye bizleri bilgilendirmeye çalışan site.
  ayrıca altında bir cam acılıyor oradan da il il ne kadar vergi tahsilatı yapılmış ne kadar gider yapılmış görünüyor.*

  http://www.gib.gov.tr/index.php?id=1136
 • genel müdürlük'ten başkanlığa dönüşmesinin üzerinden topu topu dört yıl geçti, ancak daha şimdiden üç başkan değiştirdi. ilk başkan osman arıoğlu'nun uzun bir süre vekaleten yürüttüğü başkanlık görevinin asalete dönüşmesi, ancak cumhurbaşkanı'nın değişmesi üzerine mümkün olabilmiş ve kısa bir süre sonra da aroğlu emekliye ayrılmıştı. ikinci başkan, mehmet akif ulusoy ise doğan holding başkan yardımcısı* ile yaptığı telefon görüşmesinin internete düşmesinin ardından görevden alındı ve yerine başkan yardımcısı mehmet kilciatandı.

  bu son atamayla genel olarak maliye'deki fakat özellikle de gelirlerdeki hesap uzmanlığı hakimiyeti ciddi bir yara aldı. çünkü mehmet kilci maliye müfettişidir. oysa, maliye bakanı* başta olmak üzere gelirlerdeki üst düzey görevlerin çoğunluğu hesap uzmanlarının elindedir.

  (bkz: yiyin birbirinizi)
 • 4440189 numaralı telefonunu arayıp beklemeden, rahatça ve kulaklarıma inanamayarak sorularıma cevap bulduğum kurum. bir de telefondaki bayan bana birkaç kere iyi günler ve yeni işimde bol şans dileyince noluyoruz yaw, nerdeyim ben diye kendimi sorguladım. durduk yerde mutlu oldum birden. sonra da, güzel ülkemde zaten kolay olan bir işi, olması gerektiği gibi normal bir sürede halletmenin bu kadar beklenmedik ve bu kadar mutluluk verici oluşuna üzülüverdim.

  ama olsun, yaşasın hemen telefonu açan mutlu çalışanları olan devlet kurumları!*
 • acaba devletim bu hafta bana ne ceza kesti diye paranoyak bir halde haftada bir takip ettiğim siteye sahip kurum. bütçe satış.. pardon gelir hedefini tutturmak isteyen başkanlık tarafından kafaya göre ceza kesilebilmekte, bankaların kredi kartları aidatları gibi yersen modunda toplanabilmektedir.

  aman dikkat...
 • kaç gündür çalışmayan bir internet sitesi var.çalışmayan derken mtv ödeme yapmak için bu kadar uğraşılmaz ki.çalışmıyor, çalışsa para kazanacak.
 • bir gecede şoföründen tut sekreterine odacısından tut hizmetlisine tam 12000 kişiyi gelir uzmanı yapmış kurum. zamanında devlet gelir uzmanlığı, gelir uzmanlığı ve vergi denetmenliği yazılı sınavı ortak ve sözlüde ayrılıp hasbel kader yardımcılıkla mesleğe girmiş ve yeterlilikle uzmanlığını almış aynı ünvanda personeli de vardır bunların..
  (bkz: yorum yok)
  (bkz: allah buyuk)
 • internet sitelerindeki* vergi istatistikleri kısmı çalışmayan, bütün linkleri kırık olan kurum. ne bekliyordum ki zaten.

  sonradan edit: internet explorer ile oluyormuş. firefoxta ise cık.
 • dünyanın en tiksindirici logosuna sahip kamu kurumları listesi yapılsa, hiç üşenmeden ilk 5 e girebilitesi olan başkanlık.

  http://www.noternet.org/…r_idaresi_baskanligi-3.jpg

  g harfi banko gibi, i harfi insan vicüdü gibi, i nin noktası i den adamın insanın kafası gibi, g nin kuyruğu isa bankoya para yatıran i den adamın eli gibi düzenlenmiş. yani mükellef vergi borcunu ödüyor. alenen damarlarım çatlıyor lan. bu ne iticiliktir demekten alamadım kendimi.

  bir de anasayfasında 'vergibilir' muhabbeti var ki ona hiç girmiyorum, değinmek dahi istemiyorum.