• strabonun isa'dan once birinci yuzyilin sonlarina dogru yazdigi, eski dunyanin neredeyse tamaminin siyasi ve cografik haritasini cizen eseri.

strabon bu eseri yazdiginda seksen yasindaymis ve anlattigi yerlerin tamamini gezmis.
  • yeniden keşfedilen yunanistan alt başlığıyla mehmet ali gökaçtı tarafından yazılıp iletişim yayınları tarafından çıkarılan kitap...
  • strabon'un geographika'sından ismini alıp, aslında aynı mantıkla yazılan güzel ve dürüst kitap. strabon'cugumun devir farkı nedeniyle * aktaramadıklarını memedali tamamladı bana kalırsa. ben elestirsem de bazı noktaları, ilgiyle okudum. öneririm.
  • doğa-macera turlarıyla ilgilenenleri oldukça tatmin edebilecek bir turizm şirketidir.
    http://www.geographika.com/
  • küçük grup seyahatlerinde size inanılmaz farklı ve ucuz destinasyonlar sunan tur şirketidir. kanadalı g adventures turlarını satıyorlar.
  • prof. dr. adnan pekman çevirisi. amasyalı strabon'un milattan önce 7. yüzyılda kaleme aldığı aynı isimli eserinin anadolu coğrafyasını konu alan kısımlarını içermekte. arkeoloji ve sanat yayınlarından çıkmış kitabın ilk baskısı 1987 yılında yapılmış.
  • strabon tarafından yazılan bu eser ülkemizin tarihi coğrafyasını ve arkeolojisini incelerken başvurulan antik kaynakların başında gelir. yurdumuzun tarihi coğrafyasıyla ilgili 12, 13 ve 14. kitaplarını içermektedir. eserin tamamı değildir. strabon'un bu anıtsal eserinin yalnızca bir coğrafya kitabı olmaması onun önemini artırıyor. bu temel eser, bir yandan da antik dönemin bir ansiklopedisi sayılır.
hesabın var mı? giriş yap