1. tam adi george r. r. martin olan asmis bir dark fantasy yazari. en unlu eseri a song of ice and fire isimli fantazi dizisi. inanilmaz umutsuz, gercekci, brutal ve kanli bir stili var karakterlerine hic ama hic acimiyor bu acidan bazi yazarlarin ondan ders almasi gerek (bkz: robert jordan).
 2. "a song of ice and fire" destanı ile tanınan fantastik kurgu yazarı.

  a game of thrones
  a clash of kings
  a dance with dragons
  the winds of winter

  isimli kitapları mevcuttur.
 3. yasayan en dombili yazarlardan biridir kendisi. bu kadar da olmaz ki canim? ayip denen bir sey var. sen a song of ice and fire adinda simdiye kadar okudugum en muthis seriyi yaz, sonunu getirme, mal gibi beklet bizi.
 4. vietnam savaşına gitmeyip vicdani retçi olmuş, topluma faideli çalışmalar yapmaktan yazmaya fazla zaman bulamayan güzel insan. kitabının ilk elli sayfasında insanı eşşekten düşmüşe çevirmeyi başaran, asortik ve cesur yazar.
 5. ice and fire'ın son serisi olan a dance with dragons'u bir türlü bitiremeyerek fanlarını fıtık etmiş yazardır. kitapları tadından yinmez o ayrı.
 6. inanilmaz bir hayal gücü olan, fantastik kurgu alaninda yazilabilecek en 'gercekci' romanlari yazan ve de sanki karakterlerine garezi olan yazar kisilik.herseyden önce cok iyi bir edebiyatci. kullandigi dil takdire sayan. karakterlerineyse birsey diyemiyorum. bu kadar canli karakter yaratabilen ve de ardindan catir catir öldüren yazar az bulunur.