• akıllarına gelen iş fikirlerini yargılama ve iş haline geçirmeden önce farklı açılardan ele alış biçimleri olarak çok değerli yorumlar yapıyorlar. gaza gelmemek lazımı, ne yapılması gerektiğini çok büyük düşünmeden nasıl basitçe denenebileceğini ara ara anlatıyorlar.

ha birde okulda radyo programı yapmış beni lan acaba bende podcast yapsam mı sorusuna düşüren ekiptir. türkçe podcast yayımlama platformu fikirlerini ya da her neyse onu hızlandırsınlar derim.
  • koşarken bu arkadaşları dinlemeye başladım, gayet de hoşuma gidiyor. böyle türkçe bir yayın bulmak mutlu etti.
  • podcast'lerinin çok keyif verdiği kafadarlar topluluğu. oldukça öğretici bir içeriği gayet tadında mizahi bir sosla sunuyorlar.
  • girişimcilikle şu an için pek bi alakam olmasa da güncel konuları eğlenceli bir biçimde anlattıkları için, aynı zamanda dinleyicilerine değer verdiklerini hissettirdikleri için kendini dinleten podcast. okula giderken perşembe günleri müzik yerine kendilerini dinliyorum bir güzel de sohbet ediyorlar. umarım yaptıkları işten vazgeçmezler.
  • 20 bölüm öncesine göre hem kayıt-ses kalitesini hem de içerik kalitesini artırmış podcast. muhabbetler ve geyikler yerinde, konuk seçimleri ve gündem notları da başarılı. özellikle işte ve trafikte alttan iyi gidiyor.

üç beş bölüm dinledikten sonra üsluplarına alışıyorsunuz, hangisinin neye nasıl tepki verdiğini, size sıra dışı gelebilecek bir yorumu neden yaptıklarını anlayabiliyorsunuz.

eleştirmiş olmak için şunu da ekliyorum:
    kendilerini heyecanlandıran bir konudan bahsetmeden önce, anlatacakları konudan daha uzun süren "ön bilgi", "dip notlar", "bu konudan neden bahsediyoruz" tadında bir giriş yapıyorlar. bu da asıl önemli konunun vurucu etkisini yok ediyor.

edit: youtube kanalı link
  • impact hub istanbul da düzenledikleri bugünkü ındiehackers etkinliği ile türkiye girişimcilik ekosistemine önemli katkılarını tekrardan gösteren ekip.

muhabbetlerine katılmış olmak büyük keyif.
  • içip içip lak lak etmeleri, hakim olmadıkları konularda ahkam kesmeleri yetmedi, şimdi bir de patreon üzerinden bağış topluyorlar.

girişimci dediğin acık arsız olacak, gümlet medya imparatorluğu yolunda bozmadan devam, seviyorum lan sizi!
  • gayet medenice ve gayretlice podcast yapan düzgün beyefendi kişiler. anlatırken gereksiz muhabbet de dönüyorsa bile bu da doğaçlama olmasından kaynaklıdır diye düşünmekteyim. devam edin, ben beğeniyorum.
  • 100 bölümü aşmış podcast. çok iyi öyle böyle değil.

(bkz: #barışüzülmesin)
  • podcast çekmek niyetiyle bakayım türkiye'de neler var dediğimde keşfetmiştim. o zamandan beri kendi podcastimi erteledim. çünkü onların gelişimini, ilerleyişini izlemek keyifl ve öğretici. bir blog (mistiklal), bir web sitesi (mimarki.com) ve bir şirket (think) girişimim oldu. yeni fikirlerde daha bilinçli olmak adına dnilenmesini tavsiye ederim şayet ben yeniden giriştiğimde onların da etkisi, izi olacak.

podcaste de bu ay başlıyorum.

#barışüzülmesin
hesabın var mı? giriş yap