• youtube'da genellikle yaptığı stajları içeren vloglar çeken intörn
  • kazandığı okul olan (bkz: turgut özal üniversitesi) kapandığı için (bkz: ankara üniversitesi tıp fakültesi) 'ne sonradan geçmiş ama baştan beri orayı kazanmış izlenimi ile prim kasmaya çalışan ve bildiğim kadarıyla aslında diplomasında ankara tıp yazmayacak vlogger. tıpçı şöyledir tıpçı böyledir ben bir tıpçıyım, tıp tıp tıp, ankara tıp şeklindeki video başlıklarında boğulmadan birkaç tane ancak izleyebildim. hayatındaki en önemsiz detayı bile anlatıp sıralamasını söylememesi ve eski üniversitesinden bahsetmemesi dikkatimi çeken detaylardan. velhasıl tıp zor, hayat kısa, internler uçuyor...

edit: limuzit 'in katkılarıyla akıllarda soru işareti kalmaması adına konuyla ilgili kaynakları ekliyorum:

bkz 1: 667 sayılı khk ile (bkz: yıldırım beyazıt üniversitesi)'ne geçip merkezi yerleştirme ile okulumuza gelen özel öğrenci statüsündeki öğrencilerin listesinde 3.sınıfta kendisinin adı ve puanı görülmekte : turgut özal üniversitesinden yıldırım beyazıt üniversitesi'ne aktarılan öğrencilerin dikkatine
    ve direkt ankara tıp listesine ulaşmak için: ankara üniversitesi özel öğrenci statüsünde öğrenim görecek öğrenci listesi

bkz 2: diploma ve diğer konulardaki duyurular için:
    yıldırım beyazıt üniversitesi turgut özal üniversitesinden geçenlere özel duyuru sayfası

bkz 3: ayrıca merak edenler için 2014 yılında turgut özal üniversitesi tıp fakültesi taban puanları ve sıralamaları:
    2014 yılı turgut özal üniversitesi taban puanları

bkz 4: aynı yılın okulumuz taban puanı ve sıralaması:
    2014 ankara üniversitesi taban puanları

bkz 5: ve ve ve... halihazırda ankara tıp'ta okuyor olmak için özel üniversiteden geçen özel öğrenci olma kapsamında ödenen ücrete ilişkin duyuruları da okulumuz sayfasında bulabilirsiniz:
    2016/12/07/667 sayılı khk kapsamında üniversitemize merkezi olarak yerleşen öğrencilerin ödeyecekleri ücretlerle ilişkin açıklama

dipnot: niyetimiz kimseyi kırmak değildir
    şuradakini buraya koymak değildir
    arada bir zülfü yare dokunduk
    tam yerine rast geldi manzara koyduk...
  • izlemesi eğlenceli doktor adayı. çekemeyen anten taksın.
  • yoksa burada da mı videolarının altındaki gibi sadece güzel yorumlar yapmamız gerekiyordu? ya da şahıs en azından buradaki aksi yorumları silemediği için olsa gerek yeterince övgü içermeyen yorumum göze batmış olabilir mi? sadece soruyorum...

kaldı ki düzgün okuduysanız tek başıma bulmadım hepsini, kimsenin özel hayat hikayesini de araştırmadım. bilgilerin hepsi az çok merak eden herkesin ulaşabileceği resmi yerlerde mevcut. ayrıca siz bir konuyla ilgili birkaç bilgi yazmayı çekememezlik olarak tanımlıyor olabilirsiniz ama ben benimle aynı konuma aynı emeği göstermeden geldiği halde bunu prim yapmak için kullanan birine karşı haklı bir tepki olarak nitelendiriyorum, insanların da bunu bilmesi gerektiğini düşünüyorum. ve yine dediğim gibi bunu sürekli vurguladığı ve bas bas reklam yaptığı için tavrım diğerlerine olandan farklı. yoksa intikam peşinde lanet olası bir federal ajanı değilim.....

e tabi aşırı doz samimiyetten ötürü olsa gerek bu gerçekliğe hiç değinmemesini görmüyor olabilirsiniz. ama okuduğum okulda olanla anlatılanın farkını en iyi ben bildiğim için görüyorum ve bu yüzden samimi bulamadığım gibi bu konuda canım bir şey söylemek istiyor. çünkü benim için gerçek samimiyet ve işine geldiği kadar samimiyet tam da böyle noktalarda ayrılan farklı kavramlar. tabii tercih...

eğer yine de rahatsız olan varsa, burası hariç her yerdeki güllük gülistanlık pozitif yorumlar ve bolca övgülerden ibaret toz pembe dünyada takılabilir. ama burası ekşi sözlük. burada her şey gerçek...
  • hayatımda gördüğüm en itici 10 youtuber'a girer..
    sürekli ana sayfama düşmesi üzerine engelledim artık..
  • okuduğu fakülte ile prim yapmaya çalışan youtuber. halbuki o okulu kendisi de kazanamamış.
    kapatılan üniversitelerden özel öğrenci statüsünde oraya geçmiş.
    keşke, o çok sevdiği ve şiveli konuştuğu ygs tayfası fanlarına bunu da söylese.
  • sen 24 saat boyunca sen ne yaptın bu kadar zamanı?

(bkz: https://youtu.be/vlgfw9yw3ho)
  • bir videosunda neden ankara tıbbı seçtim çünkü hacettepe'den şöyle iyi ege'den böyle iyi şeklinde konuşuyordu. teknik olarak seçmiş evet, özel öğrenci olarak gideceği okulu seçmiş. ama sen böyle söylemedin ki tatlım, sanki kazanmışsın da emeğinle seçmişsin gibi yaptın.
    25.000 küsür sıralama ile sınava girip 3.500 küsür ile alan ankara tıpta okuyor.
    keşke dürüst olup açık açık söyleseydin ben ankara'yı kazanamadım ama girdiğim okul kapatılınca özel öğrenci olarak geldim, çok beğendim çok sevdim deseydin.
    en samimi görünenler bile neler çeviriyor, alem yalancı olmuş.

su videosu clickbait ve açık açık kendisi de söylüyor video açıklamasında.

--- spoiler ---

başlık bir clıckbaıt'tir. (tık yemi. ilgi çekip tıklansın diye özellikle organize edilmiş başlık)

amacım ankara tıp fakültesini tanıtım videosunun olabildiğince izlenmesini sağlayabilmek olduğu için böyle bir başlık attım. gerçek düşüncem en iyi okul yoktur çalışkan öğrenci vardır.
    --- spoiler ---

son attığı video da clickbait tık
  • youtube'u bırakmasıyla ilgili çok sert bir video çekmiş doktor youtuber. kral çıplak demiş.

https://youtu.be/f45nlfje978
  • youtube'u bırakacağım deyip bırakmayan kişi. vdeolar da aşırı kezbanlık içeriyor.
hesabın var mı? giriş yap