• gün yok ki açılan dosyalardan bu tür haberler çıkmasın.

sayın başkanımız daire başkanlarının odalarını hint okyanusu adaları'na özgü bitkilerle süslemek için 550 (edit milyon) bin lira harcamış.

insaf!

edit: arkadaşlar. şuncacık bitki nasıl bu kadar para tutar diye yazanlar olmuş. bu bitkiler internet üzerinden sipariş edilmedi, el insaf. düşünün fiyat tespiti için bir kafile hint adalarını komple dolaşacak. sonra ikinci kafile gidecek. konaklama, nakliye, hammaliye... sonra çiçek hangi odanın hangi köşesine konacak diye karar verecek iç mimar masrafları vs. hasılı uzun hikaye.

edit 2: jig sağolsun üşenmemiş hesaplamış. internetten sipariş verse 400 küsür bin lira ediyor (bkz: #100231077)

edit 3: birgün gazetesi editoryal bir hata olmuş dedi, değiştirdi. t24 de değiştirdi. ben de değiştirdim. ama haberin orijinalinde bin değil milyon yazıyordu.
  • müstehak
  • en kolay yolsuzluk bitkiler üzerinden yapılıyor diye duymuştum. kurudu attık dedim mi bitti gitti.
  • hint okyanusunu komple getirseymiş daha ucuz olurmuş
  • en dikkat çekeni exotic orchids adlı çiçekten 200 adet alınmasıdır.

valla helal olsun çok egzotik bir başkan kendisi.
  • muhtemelen böyle bir harcama zaten gerçekleşmedi.
    olmuş gibi gibi gösterilip başka yerlere gitti o para. mesela keçiörengücü, mesela osmanlıspor, mesela mitingler ...
  • bu adamlar bir de çıkıp daha 1 senesi dolmadan 136 milyon tl tasarruf eden mansur yavaş'a laf söylüyor. ayıptır ya!
  • melih gökçek nasıl 25 yıl belediye başkanlığı yaptı anlamıyorum. bütün bunlara rağmen.
  • bunlara bu akılları kim veriyor acaba? kimin aklına gelir "hint okyanusu adalarına özgü bitkiler" almak? bitkilere de baktım, orkide hariç hepsi çiçeksiz ot. her bitkinin ayrı güzelliği vardır tabii ama bu kadar para harcayıp çiçeksiz düz bitki almanın mantığı nedir? hangi akrabası ithal ediyor da ona para kazandırmak istemiş acaba?
  • bir şekilde geri tahsil edilmesi gereken harcamalardır yoksa bu ve bunun gibiler saltanat sürmeye devam eder.
hesabın var mı? giriş yap