• hayatımda tanıdığım en gerçekçi hayvansever. kırklareli'nin babaeski ilçesinde yaşayan bu çocuk, kendi imkanlarıyla yaşatmaya çalıştığı sokak hayvanlarını, bir müddet önce , türkiye'nin dört bir yanından gelen diğer gönüllülerin yardımlarıyla, şu an daha rahat bir şekilde sürdürmektedir.

inandığı yolda yürümesi ve karşılaştığı yolda yalnız kalmaması dileklerimizle.
  • iyi ama öylesine değil gerçekten çok iyi insan. öncelikle hayvanları kedi-köpek-kuş ve diğerleri şeklinde ayırmaz çoğu hayvansever(!) gibi, vegandır.

arada yardım yapıyorum elimden geldiğince çünkü herkesin videolarının altına yorum olarak yazdığı "allah razı olsun"lar gökçer'i çok mutlu etse de ne veteriner ne de mama masraflarını karşılamıyor. kendisi bizzat hayvan kurtarmayan insanlar en azından gökçer ve onun gibi yüce gönüllü kişilere yardım etmeli.
  • bu çocuk babaeskili. kendini tam anlamıyla hayvanlara adamış (öyle böyle değil) uyku dışındaki zamanlarını onlarla geçiren bir insan. bu gerçeklikte, bu naiflikte bir insanın varlığı bile inanılmazken sadece yarım saat uzağımda. canlı kanlı gerçek bir insan. tipine bir bakın. yakışıklı eğitimli genç bir adam. neler neler yapabilirdi düşünsenize. çok kolay ve bol eğlenceli, gezip tozmalı, bir sürü kız arkadaşlı vs bir hayat beklenirdi bu tipte bir insandan değil mi? o da gayet farkında böyle bir seçeneği olduğunun. ama o şuan bence büyük ihtimalle dünyanın en huzurlu ve en mutlu (dostları iyiyse tabi) insanı olmalı. öylesine yaşamıyor. türünü devam ettirmek için yaşamıyor. kariyerim olsun insanlar saygı duysun diye yaşamıyor. gerçekten yaşıyor.
    ve şöyle diyor " üzülerek, şimdı ilk defa matemetik konusacagım. 3000 küsür takipçi ve bir sürü (facebook lımıtınde) yarısı duyarsız sadece seyirci olan arkadaş lıstesı..sadece 2000'i kişi, sadece (1 kg) mama alsa 2 ton mama olur!!!!! halbukı ben sadece , her zaman 20 gun ötesını görebılıyorum her daım nasıl bulucam nasıl diye diye.."
    şu linkten ona mama gönderebiliyoruz:
    patifood gökçer korkmaz
    1 kg mama sadece 3,30 tl kargo bedava ---
    bu da gökçer'in facebook adresi
    https://www.facebook.com/gokcer.korkmaz
    şu videoları bir kaçını izleyip bir kilo bile olsa mama göndermeden durabilirseniz bravo
  • kendisini tanıdıktan sonra uzunca bir süre düşünmeden duramadığım insan. benim çelişkilerimi bana ayna gibi yansıtan insan. olmak istediğim insan, yaşamak istediğim hayat. neden öyle değilim? çünkü ben de diğerleri gibiyim.

rahatımızdan ödün veremeyiz, paramızı saçma sapan şeylere harcarken gökçer gibi insanları gördüğümüz zaman da gözümüzü kapatırız yaptıklarımıza. kendi hayatımıza. boşa harcadığımız paralara, yanından geçip gittiğimiz aç ya da ihtiyaç halinde olan hayvanlara. gözümüzü kapatırız. "ne iyi çocuk ya" der geçeriz. ulan sen de iyi ol? sen de gökçer gibi ol. olamayız. çünkü biz o kadar iyi değiliz. benciliz.

bu insana bir bakın. facebook sayfası var, instagramı var. ulaşın ona. ve destek olun. salak salak şeylere para harcarken bu adamı düşünün. ve vazgeçin onlardan, en azından bir kısım saçmalıktan. gerçekten hiçbir şekilde ihtiyacınız olmayan bir şeyi almayın da bu adama mama yollayın. tedavi ettirdiği hayvanlar için destek olun. onun gibi olamayacağız bari ona yardım edelim ki çelişkilerimizden az da olsa uzaklaşalım. ve bu yaptığınız iyilik size aldığınız onca şeyden, sahip olduğunuzu sandığınız tüm mal mülkten daha fazla mutluluk ve huzur verecek.

http://www.patifood.com/ a girdiğiniz zaman "mama kumbarası" var üstte. oradan kırklareli (gökçer korkmaz) adına gönderebilirsiniz.

bu arada adamın kuzusu var. kuzu. evinde.
  • hayvan sevgisi dediğimiz şey birçoğumuzun içinde var. kimimiz sadece üzülüyoruz. kimimiz sokaktan aldığımız bir hayvanı besleyerek tatmin oluyoruz. kimimiz ufaktan derneklere, şahıslara hayvanlar için yardımlar gönderiyoruz. ve bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azımız çaresiz hayvanlara hayatını adıyor. bunlardan biri de gökçer korkmaz. ben bu yıl içinde haberdar oldum kendisinden. facebook sayfasını takibe aldım, videolarını izledim. öylesine saf ve öylesine güçlü bir sevgiyle adamış ki kendini çaresiz masumlara. bu bende bazen hayranlık bazen ise şaşkınlık hissi uyandırıyor. çünkü kendisi tüm bu çabaları dönem dönem yapmıyor, her gününü buna adıyor. ve belli ki ömrünün sonuna kadar mücadelesine devam edecek. ne garip değil mi milyonlarcamızın hiç acımadan kesip yediği hayvanlara o ömrünü adıyor. yanından geçerken dönüp bakmadığımız sokak hayvanları için uykusuz kalıyor. çoğumuza göre hayvanlar aptal varlıklar. onlar bizim gibi düşünemezler. hissedemezler. gökçer korkmaz bunun böyle olmadığını farkeden çok az insandan birisi. onların da üzüldüğünü, kırıldığını hatta küstüğünü, ağladığını, yalnız hissettiklerini, delicesine sevebildiklerini, bağlanabildiklerini, mutluluktan uçabildiklerini çok iyi biliyor. hayvanların dilinin ancak kalple anlaşılabildiğini farketmiş kendisi. bir hayvanın gözlerine bakarsanız orada her şeyi görürsünüz. sokakta yürürken yanınızdan geçen hayvanı belki de son görüşünüz olacak. o hayvan bu kış soğuktan donarak ölecek. veya günlerce aç kalarak tükenecek. çöplerden yediği sağlıksız maddelerden dolayı hastalanıp büyük acılar çekerek can verecek. keşke bunu hepimiz görebilsek. biraz olsun anlasak onları. bazen dursun şu dünya da masum hayvanların acı çekerek ölüşünü, istismar edilen çocukları görmese şu gözlerimiz. sonra bi bakıyorum gökçer korkmaz gibi melekler var bu dünyada. az daha dönsün kavanoz dipli dünya diyorum. biraz daha döne dursun...
  • hayret kimse söylememiş. kendisi eskiden çok iyi bir point guard idi. gerçi hala öyledir ama oynamıyor 3 yıldır falan.
  • arkadaşımın sayesinde haberimin olduğu, beni kendi halimden utandıran insan. gerçekten "insan" . böyle insanların varlığı içimi ısıtıyor gerçekten ve hemen dönüp bize bakıyorum. biz tüketmekten başka ne yapıyoruz? doğal ortamlarını her geçen gün katleden insanlar olarak bu hayvanlara biz yardım etmezsek kim edecek?
    "ay çok güzel, maşallah, aman da ne tatlı" demeden elimizden geldiğince mama yardımı yapmamız gereken kişilerden birisi. eğer ki zamanımız yoksa, bu arkadaşın patifood üzerinden daha çok destek almasını sağlamalıyız bence.
    ben beş köpeğimin haricinde elimden geldiğince destek olmaya çalışacağım. lütfen olumsuz, pis, ayrımcılık kokan " onca insan açken- hastayken bikbik" türü bencillik barındıran cümlelerinizi böyle insanlardan uzak tutun.
  • kalbimi akıtan, karşılıksız sevgiyi bilen adam.. tanıyan, gören, bilen uzaktan bakmasın. bir zahmet el atsın, patiifood'dan yemek yollasın, gerekli olan ilaçları sağlasın, para yardımı yapsın, çocukların ameliyatına yardım etsin, kollarını bi sıvasın işte. her gün yüzlerce köpeğe babalık yapan bu adam, gördüğüm en ala babalardan daha baba çünkü. evrenin tüm gereksiz hayatları alıp ona vermesini istediğim adam aynı zamanda.
  • instagramda tesadüfen rastladım, çok güzel şeyler yapıyor. maddi, manevi desteklenmeli http://instagram.com/hayvan_sever__gokcer_korkmaz
  • sabahtan akşama kadar çöplüklerde köpeklerin peşinden koşan, yavruları toplayan, hasta olanları tedavi ettiren insan.

sadece köpekler değil, her türlü hayvanla ilgileniyor bu genç adam. en son bir kuzusu vardı. sofrada beraber salata yiyişleri çok komikti. bir de bulduğu bütün hayvanlara kızım der :)

mutsuz olduğunuz zaman onun bir videosunu izleyin ve gerçek mutluluğun ne olduğunu görün. bu mutluluk yeni bir telefon vs aldığınız zamanki mutluluğa benzemez.

bu arkadaşa elimizden geldiği kadar yardım etmeliyiz. 10 lira 20 lira farketmez. damlaya damlaya göl olur. hatta keşke duyarlı bir devletimiz olsa da, ona maaş bağlasa. zira yaptığı iş çok büyük bir kamu hizmeti.

doğum günün kutlu olsun güzel insan :)
hesabın var mı? giriş yap