• fenerbahçe' nin en kritik maçlarında oynayamadıktan sonra hangi akla hizmet terim bu adamı kıçı kırık isveç maçında 11 oynatıyor ben anlamadım.

tanım: türkiye' nin aktif en iyi sağ bekidir.
  • fatih terim'in ego savaşlarına kurban gitmesi muhtemel. özel maçta sakatlıktan çıkmadığı için 4 gün önceki derbinin ilk 11'inde oynamayan adamı oynatıyor.

ne diyelim, bu adamın egosu her şeyden üstün.
  • beşiktaş futbol takımında oynayan futbolcu.
  • hakkında çok net açıklama yapması ve yapılması gereken futbolcudur.
    kendisini çok severim, fenerbahçe ve milli takım için de çok önemli bir futbolcu olduğu kanaatindeyim.
    ancak fenerbahçe'nin en kritik ayını komple kaçırıp daha 3-4 gün önceki kritik derbide kadroya alınmamışken bugün ilk 11 ve 90 dakika oynaması açıklama zorunluluğu yaratmıştır.

fenerbahçe açıklama yapmalıdır çünkü kendi oyuncusuyla alakalı bu kadar büyük bir durum ortadayken kendi taraftarlarını bilgilendirmek zorundadır (kimi kandırıyorsam, hangi konuda bilgilendirme geldi ki şimdi gelsin)

gökhan gönül açıklama yapmalıdır çünkü yıllarca çalıştığı firmaya (profesyonellikten dem vurmak istenecektir o yüzden çalışan olarak yazdım) karşı sorumluluğu vardır. sen takımının en kritik virajlarında yer almazken-alamazken (kaburgada kırık önemlidir koşmanızı ve dahasını direkt etkiler o yüzden acımasızca ve at gözlüğüyle "oynamazken" demek istemedim) tüm camia senden gelecek haberi bekliyorken 3 gün önce kadroda yer almayıp bugün 90 dakika oynarsan açıklama bekler yıllarca seni el üstünde tutan taraftarlar.

fatih terim de bir açıklama yapmalıdır çünkü turnuvada en önemli oyuncun olabilecek ismi takımı hazır değil diye kadroya almazken senin ilk 11'e koyman insani ve teknik direktörlük açısından çok mantıklı bir tercih değildir.
    nedeni de; boşverin fenerbahçe'yi bu maçta olası bir sakatlık ve sonrasında maç eksiği gibi durumlar milli takım'ın euro 2016 ömrünü direkt etkileyebilir. ("bana niye gökhan gönül'ü soruyorsunuz, sorsanıza ensar vakfı ve dahasında canı yanan çocukları dese ne güzel olur ama sahi kimi kandırıyordum ben)

şimdi de olası senaryolardan bahsetmek gerek.
    gökhan gerek sezon başında "bu kalp sizi unutur mu?" temalı paylaşımı gerekse de şu geçtiğimiz aydaki isteksizliği ve milli takım'a bu kadar asılması nedeniyle fenerbahçe'den kesin olarak ayrılacağı görüşündeyim. aziz yıldırım'ın yıllardır alternatif aradığı yerdi orası alex'in de tembel dediği ve çalışmayı pek sevmeyen gökhan gönül'e yedek olarak şener de biraz o yüzden alındı. geçiş sürecini kolaylaştırmak için büyük ihtimalle.

sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan gökhan için en büyük şans da euro 2016. büyük ihtimalle son büyük kontratını alacak kendisi ve bunun için de euro 2016 büyük vitrin..
    düşük ihtimal olmakla beraber bir başka seçenek de şu olabilir; gökhan, fenerbahçe'den ayrılıp ayrılmamaya henüz karar vermedi ama milli takım'daki prim sistemini kaçırmak istemedi. biliyorsunuz fenerbahçe maç başı ücreti kaldırdı ve milli takım ise coştu coşturdu...
    ikisi de üzücü bir durum açıkçası. ama profesyonellik denecektir. profesyonellik sadece para almak değil. paranın karşılığında gerekli hizmeti de vermektir. neyse bir şahıs için genelde uzun uzun yazmayı sevmem kendisini sevdiğim için bu kadar uzun oldu.
    not: caner erkin'in de sezon sonu takımdan ayrılacağı görüşündeyim. topal konusunda pek bir fikrim yok.
  • 24 mart 2016 türkiye isveç maçında ilk defa canlı izlediğim futbolcu. bu adamın önemini canlı izleyince anladım. adam bi geride bi ileride ve olumsuz hiçbir hareketi yok. sürekli sakatlanıyor diye eleştiren beygirler var ölmediğine dua edin. kendisini tebrik ediyor türk milli takımına hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum.
  • ahmet nur çebi'yle ofisinde görüşmüş ve muhtemelen gelecek yıl beşiktaş'ta oynayacak futbolcu, sağ bek.
  • yanında nani'yi de beleş verecekmiş fener..
  • en az yüzde 20 fark yaratır beşiktaşta. lakin aziz bırakmaz hiç hayal kurmayın.

mevkisinin türkiye'de en iyisi avrupada en iyilerinden olan topçudur.
  • doğma büyüme beşiktaşlı olan (hatta bacağında kartal dövmesi bile vardır) fakat fenerbahçeyi satmayacak kadar da racon bilen futbolcu.
  • bir çok futbol takımı taraftarının hayallerini süsleyen ama fenerbahçe taraftarının gerçeği olan adam gibi adam futbolcusu.
hesabın var mı? giriş yap