• para avcısı.

kriterlerine bakmaksızin, parası için bir erkekle birlikte olan kadınlara denir. çiftin, muhtemelen aralarında yaş farkı fazlacadır.

umarım çevremizde yoktur.
  • bir tanesiyle bi diyaloga girmeyi basarabildim. saglam bi gold digger olugu bilinen ve istanbul high society piyasasindan dusmemek icin yapmadigi kalmayan bi rus hemcinsimle tanistim. sordum. nasil yapiyorsun bunu dedim. yani sahiden de bi sevgi bagi kurmaya ihtiyac duymuyor musun diye sordum. bir erkege tahammul edebilmek, onunla gunlerce sevisebilmek icin onu cok sevmen gerekmiyor mu, dedim. cok klise yanitlar alacagimi bekliyordum aslinda... o da oyle basladi zaten:

"hayat somut bi sey ameth.. benim sevmeye veya duygusal bi tutkuya ihtiyacim yok. benim ihtiyacim olan sey, somut ihtiyaclarimin karsilanmasi. statu, ve istedigim her maddi seyin parasinin odenmesi. onlar bana asik oluyor, o ask ikimize de yetiyor. ask var mi diye yoklarsan, var iste. benden ona dogru yoneltilmis bi ask gerekmiyor."

sonra:

"...anlamiyorsun di mi? ben bunlari kendim sagliyorum diyorsun. sen kariyerin icin kicini yirtarken, ben guzellik salonunda veya spor salonundayim. sadece manikure yuz kagit birakabiliyorum. sen manikure yuz kagit veremezsin."

bu noktada tutamadim, guldum: "ben manikure yuz kagit verecek kadar salak degilim ki! manikur yaptirmayi unuttugum haftalar geciyor ve evet senin tabirinle kariyerimin pesinde kosarken unutuyorum bunu. hatta yuk oluyor bana cunku o vakitte nadiren gorebildigim bi arkadasimi gormeyi tercih ederim.."

"ameth, asla anlamayacagini biliyorum...ama sen, sen gibi kadinlar, erkeklerin ne kadar basit ve salak olduklarini goz ardi ediyorsunuz. onlardan, ustun bi karakter, iyi degil cok iyi seks, ustun bi duygusal kapasite, sadakat, ustun bi birikim ve zeka bekliyorsunuz.. en az, bi kadin kadar sofistike ve evrimlesmis olmalarini bekliyorsunuz. oyle yuksek bi standart koyuyorsunuz ki, o standarda asla yetisemiyorlar. oysa bana, cok parasi ve saglam bi statusu varsa yetiyor. bana yettigi icin kendini iyi hissediyor. benim standardima erisebiliyor. bu yuzden de mutlular.
    siz ya yalniz kalacaksiniz, ya da aciklarini kapattiginiz biriyle birlikte yaslanacaksiniz. uzgunum ama, oyle bi erkek yok... onlardan cok sey bekliyorsunuz. hatta o kadar safsiniz ki, parasiz culsuz adamlara para bile yediridiginiz oluyor. verebildigi en iyi sey paradir oysa bir erkegin, onun en iyisini almaya bakmali kadinlar.."

tartismayi sonlandirdim.
  • poposunu kendinden yaşça baya büyük amca ve dayılara dayaya dayaya iş yaptıran, beleşçi, kolaycı, uyanık, torpil yumakları. köprüyü geçene kadar ayıya dayı derler. o dayıdan sömürebileceği kadar meyve sömürüp, süzebildiği kadar kazancı süzüp, yeterince çıkar sağladığında yolunacak yeni ve daha büyük kazlar aramaya başlarlar. geçici olarak konakladıkları kerizlere de tekme basarlar.

tanım: hayatını zekasıyla, çalışkanlığıyla, emeğiyle değil malum yeriyle kazananlara yakıştırılan isim.
  • zengin erkeklerle cuzdanlarini sagmak amaciyla ooops pardon asik olduklari icin beraber olan kadinlara verilen sevimli isim.

(bkz: ann nicole smith)
  • yeterince kezban olanları daha evlilik teklifini aldığı gibi sömürmeye başlayan insan tipi.
  • şu tehlikeli başlığa, sözlükte yakın zamanda paylaşılmış bir fıkrayı bırakmak isterim, moderatörler insanları uçurmadan önce belki okur insaflı davranırlar;

bir gün sarhoşun biri kremlin sarayı'nın önünde "diktatöre ölüm! diktatöre ölüm!" diye bağırıyormuş. polis adamı almış, ayıltmış ve stalin'in karşısına getirmiş. stalin adama: "yoldaş ne demek istedin?" diye sormuş. adam da "hitler'i kastediyordum" demiş. stalin bu sefer polise dönmüş: "yoldaş peki sen ne demek istedin?"

tanım: yaş olarak kendilerinden büyük, çekici bir fiziği olmayan erkekler ile, erkeğin statüsü için birlikte olan genç güzel kadınlardır.
  • evini arabasını almış olan beylerin (özellikle hızlı gelişen evliliklerde) çok dikkat etmesi gereken tür.

evlendikten sonra alınan mallarda yuzde 50 haklari olduğunu bilen bu kan emiciler, evlenip sizin eve girdikten sonra ilk iş "ben burda yapamam" yada annenlere/annemlere yakin farklı bir yer olsun diyerek size elinizdekini sattırıp yeni bir yer aldırmaya çalışır, sonra da ertesi sene kavga mavga derken bi bakarsınız yeni eviniz satılmış yarısı gitmiş bile. illa ev degisikligi gerekirse yeni yere kiralayıp çıkın, birkaç zaman öyle oturun orada.

aynı şekilde arabayı da aman borca harca girip yenileyip büyütelim demeyin, direksiyonu verirler elinize.

bu yöntemler güncel hukukta %100 yasal dolandırıcılık yöntemleridir. öyle illa dizilerdeki vamp sinsi biri olması gerekmiyor, ne masum görünüşlü tipler bu işlerde tahmin edemezsiniz. ekonomik çöküş ortamlarında insanların yaratiliciligi tavan yapar.

edit: hahah ben evlenmeden önce 8-9 yıl sevgilimdi canımıniçi eşim, ciğerimizi biliriz. bu ben değilim, bir arkadaşım falan da değil. ama üzülüyorum açıkçası böyle haberler görünce duyunca. aşağıda yazar bana ters entry yazarken benim altını çizmek istediğim noktayla bitirmis; "kezban eşin donuna kadar alır"

*

iste bu yüzden ayık olun, eşinizi iyice tanıyın.

edit2: dağıtımın detayları aşağıda güzelce açıklanmış, ben konunun uzmanı değilim, o yüzden açıklama için teşekkür etmem lazım. ama yeni alınan evde eğer iki eş olarak ortak tapu aldındıysa o noolur bilmiyorum.
  • gold digger kadın nasıl anlaşılır?

1) paranın kesinlikle önemli olmadığını laf arasına sıkıştırır.

2) tüm gold digger lar kendini pazarlama ustalarıdır. erkeklerin am göt meme zaafını bildikten buna oynarlar.

3) geçmişte yaşadıklarını kesinlikle anlatmazlar.

4) sizi tanımaya çalışır, sizin sevdiğiniz kadın rolünü oynamaya çalışırlar.

5) isteklerini aşk, sevgi adı altında iteleme ustasıdırlar.

6) bir erkeği nasıl peşinde koşturacağını çok iyi bilirler ve deneyimsiz bir erkeği peşlerinde pervane edebilirler.

7) aşık edene kadar para konusunda cömert davranabilirler.

8) başkalarının maddi durumuyla ilgili konuşuyor, hayal ettiği yaşamı anlatırken şatafat ve lüksü fazla kullanıyorsa aman dikkat.

9) zeki bir gold digger erkeği bir şekilde peşinde koşturmak için türlü manipülatif teknikler bilir. bu onun doğal yeteneğidir.

10) ondan daha uyanık olursanız sizden uzaklaşabilirler.

11) hedef kitleleri efendi, gözü açılmamış, onu hediyelere boğabilecek erkeklerdir.

12) gold diggerlar gösteriş meraklısıdırlar. makyajsız dışarı asla çıkmazlar. her yer onlar için bir potansiyeldir.

13)onlar için sadakat daha zengin/güçlü yü bulana kadardır.

14) olur da terk ederlerse sizinle bağı koparmak istemezler.
  • yanlarındaki erkekler genellikle at hırsızı tipli, ablak suratlı ve aşure kazanı gibi fizik sahibi olurlar, tipler tek tornadan çıkmış gibi aynıdır.

edit: sadece "tornadan" yazmışım "tek tornadan" olarak düzeltildi, uyarı için teşekkürler intrigante
hesabın var mı? giriş yap