• pasaporttu vizeydi derdi olmadan, maddi yeterliliğinizi düşünmeden, "lan bi' yabancı dilim bile yok" kaygısına düşmeden, bir internet bağlantısı ve bilgisayar yardımıyla dünyayı dolaşmanıza, üstelik klasikleşmiş bir tatil turundan ziyade sadece sizin belirleyeceğiniz bir güzergatta gerçekleştirebileceğiniz leziz bir gezi deneyemi yaşamanızı sağlayacak olan eylemdir.
  • (bkz: sanal seyyah)
  • bayramlı resmi tatilli bir cumartesi gününü iş yerinde geçirenler için riskli bir aktivite.

acaba ne var diye okyanusun ortasına dalmamla şöyle bir cennetin karşıma çıkması bir oldu. öğrendim ki fransız polinezyası imiş. rica ediyorum uzaklaşıp bir bakın nasıl bir yerde olduğuna. etrafta yarım dünya boyunca kara parçası yok! üstüne üstlük yerleşim de var. insanlar dünyadan soyutlanmış bir halde böyle bir yerde yaşıyorlar. ben ise şantiyede döneliyorum.

sonuç olarak artık daha mutsuzum. teşekkürler gugıl.
  • rusya'yı kıyı kıyı gezdim bu programla. karşımda amerika kıtasını da gördüm, japonya'yı da, kuzey kore sınırına da geldim, baltık denizini de, karadenizi de gördüm. hele sokaklara girince... gezdiriyor valla, gitmiş kadar oluyorum.
  • siz o keyfi bir de instantstreetview ile gezene sorun. pasaport, vizeye ek olarak ehliyete ve arabaya da gerek yok.
  • bunu zevkli bir oyuna çevirmek isteyenlerin aşağıdaki siteye bakmalarını tavsiye ettiğim keyifli uğraş.

https://geoguessr.com/
  • ben de zaman zaman istanbul'dan yola çıkar, maraş istikametini takip ederek köydeki evime ve bahçeme varır, huzur bulurum. çünkü köylülük..
  • şu sıkıntılı zamanlarda yaptığım dünya turudur.

(bkz: gücümüz buna yetti)
  • ülkedeki internetin hız/fiyat oranına rağmen yapılabilecek ekonomik sanal seyahattir.
  • çok sık yaptığım gezme faaliyetidir ve hatta çok keyif alırım. iddia ediyorum, şu an hiç görmediğim midilli adasına gitsem kaybolmam. ha keza girit...
hesabın var mı? giriş yap