şükela:  tümü | bugün
  • sonunda google plus saçmalığından ayrılabilmiş hizmet.
  • google emminin bugün duyurduğu yeni bulut tabanlı fotoğraf ve video depolama, organize etme, düzenleme ve paylaşım uygulaması. sıkıştırılmış yüksek kalite fotoğraf ve video depolaması için tamamen sınırsız ve ücretsiz olduğu da belirtilmiş. henüz bir google play linki vermemişler ama eli kulağındadır.

https://youtu.be/ydbjsznhrwm
  • (bkz: google nsa)
  • adresinden ulaşılabilecek hizmet. *
  • fotograflari tek cati altinda toplayacak saglam bir cloud teknolojisiyle geliyor imis.

mesela sen fotograflara ayri bir etiketleme vs yapmadan google kendi kendine kisileri, yeri, futbol, basket gibi konuyu vs tagliyor. ugrasmadan kendi kendine dizinlenmis fotograflarin oluyor.

edit: ucretsiz ve sinirsiz oldugunu soylemisler ama bir daha belirtmekte fayda var: ucretsiz ve sinirsiz depolama alani...
  • ui ios'taki photos gibi olmuş. bir kaç ekstra özellik var tabi ki.

app ops ile birlikte, eğer apple hiç yeni bir şey çıkarmazsa bir kaç sene içinde android bir ios deneyimi sunabilir.
  • google'ın geç bile kaldığı hizmet ve uygulama. ulan böyle hizmet açıyorsun bir mail bile atmıyorsun.
  • gecen ay ailem beni ziyaret etmeye geldiginde cep telefonumdan bir suru resimlerini cekmistim. az once baktim, kisiye, zamana, mekana gore arama ozellikleri var. ornegin google photos'u actigimda kisiler kisminda bana annemin ve babamin yuzlerini otomatik olarak gosterdi ve tikladigimda onlarin icinde olduklari fotograflari onume listeledi. onun disinda henuz public olmayan baska guzel ozellikler de var bahsetmek istedigim. ama bekleyin. cok guzel cok saglam geliyor. daha fazla bilgi icin:

http://googleblog.blogspot.com/…oach-to-photos.html

bu ozelliklerin cogunun arkasinda google brain var. bu da onumuzdeki 5-10 yil icinde makine zekasinin daha neler neler yapabilecegi konusunda guzel ipuclari veriyor.
  • yıl olmuş 2015 hala 1mbps upload hızı olunca hala 1563 fotoğrafı yüklemeye çalışıyor kerata.

ah apple ah, şu cloud olayını bir türlü tam beceremedin şimdi elin google'ına tüm fotoğrafları vereceğiz, google da bunlardan bir anlam çıkarıp ona göre reklam gösterecek, cia'deki stajyerler tatil fotoğraflarına bakıp bodrum da fena yer değilmiş geyiği yapacak.