şükela:  tümü | bugün soru sor
 • google webmaster tools olarak bilinen webmasterlara yönelik web sitesi ile alakalı çoğu işlemin yapıldığı aracın yeni ismi.

  bir web siteniz varsa bunu ilk olarak buraya kaydetmeniz gerekiyor. bunun için tabi bir gmail veya google apps hesabınız olması gerekiyor.

  siteniz hangi kelimelerden ne kadar arama yapılarak görünmüş ve bunlardan ne kadarına tıklanmış gibi güzel bilgileren veren bu araca aynı zamanında sitenizin site haritasını yüklemeniz kesinlikle çok önemlidir. google'ın sitenizi daha hızlı indexlemesini sağladığı gibi, tarama hatalarını da daha düzgün tespit etmesini sağlamaktadır.

  sitenizde yaptığınız url değişiklikleri sonrası, 301 yönlendirmesi yapmayı unuttuğunuz veya yapmadığınız durumlarda buradaki tarama hataları kısmından hangi içerikte sorun var görebilir ve yönlendirmelerinizi ona göre yapabilirsiniz. çünkü google sürekli 404 veren siteleri sevmez o 404'leri 301 ile kendine getirmemiz gerekir.

  ayrıca google web yönergelerine uygun hareket etmeyen siteleri şikayet etmeniz için oluşturduğu tool ile, hacklink yaparak haksız rekabete sebebp olmuş ve google arma motorunu kandırmaya yönelik hareketlerde bulunmuş web sitelerini şikayet edebilmenize olanak verir.

  bunun dışında bu toolu analytics hesabınızla bağladığınızda, aramalardan gelen raporları analytics hesabınızda da görüntüleyebilmenizi sağlar o açıdan çok güzel bir özellik.

  sitenize kurmak için sitenize bir html sayfası yükleyebilir, kodlarda ufak değişiklik yapabilir, google analytics veya google tag manager ile doğrulayabilirsiniz.
 • google’in, reklamlarini daha efektif hale getirebilmek icin piyasaya surdugu ajan. siz de kendi elinizle gidip veriyorsunuz canim sitenizi bu yaban ellere. ama adamlar google, eliniz mahkum. analytics cok guzel calisiyor. boyle cafcafli bilgiler, domain controller uzerinde auto modification’lar falan... her sey super. ah o sizin urun olmaniz hissi yok mu...
 • yeni arayüzü ile daha sade ve anlaşılır olmuş. fakat bazı verileri göstermiyor yeni arayüzde, yakında o da gelecek diyor. 'tam olarak göç etmedik' yeni arayüze dedi google.