• dahil olduğum kuşaktır efendim. annemin kucağına kendi rızamla uzanmıştım. sonrası da malum.

not: ne var olm? ateşimiz çıkmıştı alla alla!
  • sözlükte hiç anal fissür ve basur hastası olmadığını gösteren efsane kuşaktır. her kuşak fitili tadacaktır.
  • zamanında ateşli hastalık geçirmekten ölümüne korkan nesildir. her daim hastalanabilen hassas çocuk olarak sırf fitil yememek için acile gidip iğne olmayı göze alıyordum.
    ama anneler asla affetmez:
    -şu fitili bir yapalım da düşmezse gideriz hastaneye

edit: bu kuşak aynı zamanda ateşi düşsün diye leğende üzerinden maşrapayla su dökülerek yıkanmıştır.
  • fitilin piyasadan kalktığını düşünen bir insanın karalamaya çalıştığı nesildir ve muhtemelen anne/baba değildir, bebesi olsa bilirdi.
    (bkz: paranox)
  • bokunda boncuk arayan efsane 40 kusagi gibi olamamistir
  • bilirler ki, atasözünün aksine, fitili acı acı yemenin, tatlı tatlı çıkarması olur. gururuna yediremese de en sonunda direnemeyip annesinin önüne domalan kuşaktır. efsanevi diye gaz verip fitilli günleri hatırlatmayın lan keranaciler, üzülüyoruz biz. :(
  • götünüzden kuşak uydurmayın. sınıf farklılıklarından kaynaklı olabilir sizin fitil işi,bizim gibi gariban muhitlerde götüne sokacak fitili nerede buluyon hey yavrum hey.
    hani bi şaka vardır "nasılsın" diye sorulunca "sana ne doktor musun?" derler bildiniz mi? bizim muhitte "sana ne sağlık memuru musun?"derlerdi.
    yani lcw maymunu pantolonlu gençler göte fitilde yemişler demek ki (bkz: swh)
  • çocukken ateşlendiğimde fitil* sokarlardı. fitilden çok korkardım. karşı çıkılmıyor ama içimden deli gibi reddederdim. ahlak, utanma olduğunu sanmıyorum. vücut bütünlüğüne tehdit* diye muhtemelen. soğuk girişini anımsar gibiyim. 2015'te arkadaşlarımızın küçük kızının düşmeyen ateşi gece boyu bela oldu. sonunda ateşini peş peşe ateş düşürücülere* sirkeli su pansumanı ekleyerek denetleyebildiler. sirke harikalar yaratırmış ve ninelerimizden kalmaymış.
hesabın var mı? giriş yap