• kendine turkmen diyip turkçe konuşmaktan aciz küfürbaz laleleri rahatsız ederler. iyi ki vardırlar.
  • de ayrı da ayrı diye kafa siken yazar tayfası. de ye ayrı da ya ayrı sokayım size birşey olmasın. hadi iyisiniz tüm de leri ve da ları ayrı yazdım.

edit: birşey de ayrı yazılıyormuş amk. kafa siken tayfa saolsun bilgilendirdiler.
  • noktalama işaretleri konusunu hafife almış olan sözlük yazarlarıdır. hafife almasalardı, noktalama işareti hataları yapılmazdı bu başlıkta da.

edit: başlığı açan suser kaçmış.
  • ahlak bekçiliği yapanlardan daha yararlı oldukları kesin
  • yazım kurallarından bihaber olan sizler, kendi yazılarınızı okurken ve yazarken rahatsızlık duymuyor olabilirsiniz. bu konularla ilgili az buçuk bilgisi olan insanlar, sizin o iğrenç ve kuralsız yazılarınızı okurken kusma noktasına geliyor. küfür ede ede okuyoruz yani.

anlayamadığınız nokta bu. çünkü bilmiyorsunuz. üstüne bir de asabilik yapıyorsunuz. sik kafalılar. yine küfür etmeden bitiremedim.

edit: bihaber düzeltildi.
  • mobilden ve resmî uygulama üzerinden sözlüğü kullandığım için her entryde düzeltme yapmak zorunda kalan bana, mesaj atarak doğrusunu* öğreten yazarlardır.

bugüne kadar hiç düzeltme mesajı almadım ama benden bu yazarlara açık çek. hatamı düzeltmek için zahmet edip bana mesaj atan, dilimizi, türkçemizi doğru kullanmak için çaba sarf eden bu yazarların mesajlarına şimdiden teşekkür ediyorum.
  • (bkz: dil bilgisi)

gramer de ingilizce grammar sözcüğünden gelen bir kelime sonuç olarak.

evet takıntılıyım.

düzeltme: çeşitli kelime değişiklikleri. ne olacak yeaa şeklinde mesajlar geldi de ofis dili ve edebiyatına maruz kalan bir türk vatandaşı olarak “her şeyden ödün verdik bari dilimizi koruyalım” takıntımdaki ana amaç.
  • sözlük okuma ve yazma temelli bir hededir.
    dolayısıyla en basit dil kurallarını (bak dilbilgisi demiyorum!) bilmeyerek ya da bildiğini iddia edip dikkat etmiyorum yeaaa diyerek nasıl sizi (öyle ya da böyle) uyaran kişilere saldırmak için başlık açabiliyorsunuz? (öyle ya da böyle derken kaba davranan davarlar varsa diye...)
    öyle gururuna dokunuyor ki bu kişilerin; bir konuda eksik/hatalı/yanlış davranabilmiş olmaları, hata yaptım düzelteyim, demek yerine başlık açmaya kadar ilerliyor. kendisi gibiler de doluşur elbet başlığa.
    bir kere de, lannnn başkaları haklı olabilir kendimde geliştirmem gereken bir şey olabilir, diyerek nezaketli davranın be! nezaket! nezaket! bir umut bekliyoruz işte...

serbest çağrışım eomer'den gelsin: umut bu toprakları terk edeli çok oldu. (...hope has forsaken these land...)

edit: this/ these düzeltildi. bir iki virgül atıldı cümlelerin arasına.
  • kendini zor tutup küfür yemek istemeyenler sınıfından dahil olduğum güruh...

küfür yememek adına ..seler düzeltme için uyarmam ama meslek hastalığı işte.

bazılarını okurken bir titreme geliyor, ağzım köpürüyor resmen

not: meslek rapor yazımı gerektirdiğinden ister istemez refleks gelişiyor
  • de da ayrımıyla kafayı bozmuşlardır.
hesabın var mı? giriş yap