• ismini sol tarafta görünce "hay allah korusun..." dedim ve ne yazık ki ölüm haberi ile karşılaştım.

sülalecek en sevdiğimiz belgeselin en renkli ve bilgili simalarından biriydi. zehir gibi mühendis kardeşimizdi.

son çalışması baby yoda'nın animatronik kuklasıydı, ve gerçektende cgi'dan çok daha güzel ve başarılı bir çalışma olmuştu.

tarım makinaları üretimi ve tamiri yapan bir yakınımın en büyük hayali oğullarının imahara gibi mühendis olmasıydı, kendisinden "belgeseldeki capon oğlan..." diye bahsederdi.

bu arada imahara reisi 49 yaşında kaybettik, ama biz onu hep aslında 30'lu 40'lı yaşlarında olup 20-25'lik göründüğü mythbusters günlerindeki hali ile hatırlayacağız.

nur içinde yat "capon oğlan..."
  • ölümüne gerçekten çok üzüldüm. mythbusters'daki herkes gibi onu da çok severdim. 49 yaşında olmasına da gerçekten çok şaşırdım.
  • 49 yaşında beyin anevrizması neticesinde ölmüş mythbusters efsanesi.
  • vay be, bu adam da göçtü ya bu dünyadan, hem de bu kadar erken yaşta, daha ne diyeyim. mutlaka her gün bir yerlerde böyle trajediler yaşanıyordur fakat çok sayıda insana ilham vermiş çok az kişi bu tarz bir etki yaratabilir diye düşünüyorum. bu adam sayesinde "nerd" olmaya özenmiştir çoğu kişi. gerçekten acımasız bir hayat ve dünyada yaşıyoruz. kimi en iyi f1 pilotlarından biriyken kayak kazası sonucu yatağa bağımlı hale gelir, kimi grant gibi örnek bir insanken sessiz sedasız bu hayattan ayrılır, kimi de ak47 mermisi yemesine rağmen çıtır sevgili yapar. adaletin bu mu dünya?
  • ölmüş ve üzmüştür. mythbusters'da ilginç makineleriyle ortaya çıkardı.
  • mythbusters'ın visual effects uzmanı, 23 ekim 1970 doğumlu, çekik gözlü şeker elemanı. ekibe dizinin "hollywood on trail"** adlı bölümünde katılmıştır. star warsın episode i'den itibaren bütün bölümlerinde, terminator 3'te ve matrix revolutions'ta çalışmıştır.
  • dünyaca ünlü energizer tavşanının da hareketlerini bir düzene oturtmuş bu abi. aynı zamanda "kickin' bot: an ıllustrated guide to building combat robots" adlı bir de kitabı var.
  • psikopatik bi mühendislik dehası vardır bu şahsın. her mythbusters bölümünde ekibin işini kolaylaştıracak bi alet yapar.

(bkz: sen japonsun zekisin)
  • hayatımda çok önemli bir yer kaplayan mythbusters'ın sevimli sunucusu. toprağın bol olsun, dinince dinlen.
  • sabah adam savage'ın tweetiyle haberdar olduğum acı kayıp. müthiş mühendisi kaybettik. ışığı bol olsun
hesabın var mı? giriş yap