• hasan ali topbas'in kuslar yasina gider romani ile beraber yilin en nitelikli kitaplarindan biri secilen kitab-i siyah kalem'in yazari hukukcu.

http://www.hurriyet.com.tr/…mizin-bir-yili-40545487
  • aynı yarışmada ben havamı alırken, kendisi ödülü aldı. bu yüzden kötü bir yazardır.
  • yakın arkadaşlarından birinden duyduğuma göre kendisi fatih dönemi nakkaşı meşhur baba nakkaş'ın soyundan geliyormuş. böyle olmasına rağmen röportajlarında bu konudan hiç bahsetmemesi bence acayip hoş.
    zannederim mehmed siyah kalem ilgisi de buradan geliyor.
  • kitab-ı siyah kalem romanı ile everest yayınları’nın “ilk roman” yarışmasını kazanan isim. 2007 yılından bu yana marmara üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak çalışmalarına devam ediyor. ödül kazandığı ilk kitabı bu ay everest yayınları aracılığıyla raflarda.
  • son zamanlarda okuduğum en güzel romanı kaleme almış ceza hukukçusu. hasbelkader gittiğim kitap fuarında biraz da kapağı yüzünden satın aldığım, dün de kenara bırakmadan bir çırpıda bitirdiğim yeni başucu kitabı, kitab-ı siyah kalem’in yazarı. romanda siyah kalem'in de söylediği gibi "harfler bazı kişilerin kalbinde, bazı kişilerin dilinde, bazı kişilerin ise sadece kaleminde zuhur ederler. harfler benim kalemimde zuhur etti. ben o harfleri hikayelere büründürüyorum."
  • uzun zaman sonra büyük heyecanla okuduğum isimlerden, türk edebiyatının yükselen yıldızlarından olduğunu düşünüyorum, belki de tarih doktora tezi yazma sürecinde olmamın da bu beğeni ile ilgilisi vardır, biran evvel okuyun okutun, yeni romanlarını da bekliyoruz:)
  • hürriyet kitap'ın ilk sayısında ilk romanıyla ödül alanlar haberinde gördüğüm, yazma ve okuma hevesim sayesinde tanıştığım yazar.

kitabını bir haftadan daha kısa bir sürede açıkcası bir çırpıda bitirdim denebilir.
    olay örgüsüyle geleceğin ahmet ümit varisi olabilir diyorum.

kitaptan bir alıntıyla bitireyim.

"maneviyat ekilen yerde bir mana zuhur ediyorsa, o manayı zuhur ettiren her varlık kadındır."
hesabın var mı? giriş yap