şükela:  tümü | bugün
 • berkin'imizin annesi ve kızkardeşi, bu akşam kadıköy'de yapılan nuriye ve semih'e destek eyleminde gerçekleşmiştir. polis tarafından ters kelepçe işkencesine maruz bırakıldılar. kimi kaynaklara göre kolu kırılmış.

  https://twitter.com/…oksu/status/896063940630790145

  https://twitter.com/…vaan/status/896063256871059456

  https://twitter.com/…omtr/status/896064625279549440

  https://twitter.com/…berr/status/896065336012718081
 • birazdan buralar ama onlar da boyleci diyen trollerle dolacak.
  gecmis olsun.
 • gülsüm elvan benim de annemdir, arkadaşımdır, önderimdir.
  acının doğruluğuna inandım hep ve her seferinde doğru yere götürdüğünü gördüm beni. daha önce bir yerde belirttiğim gibi gülsüm elvan ile bir kez göz göze geldim ve utancımdan bakamadım bir daha. onun ve sami elvanın metaneti çıkmadı hiç aklımdan. gündelik kaygılardan ve sıkıntılardan uzak yukatıdan gerçekten/haktan bakıyordu gözleri.
  şimdi gülsüm elvana uygulanan muameleyi görünce dünyanın yanmasını istedim. o istemezdi biliyorum. çok küfür etmek istiyorum ama elim gitmiyor. unutmayacağım ve size önünde sonunda hatırlatacağım bu sahneyi
 • ters kelepçe ile götürülmesi aihs 3. maddesi kapsamında bir harekettir. ruhsal açıdan acılı bir anneye kasıtlı olarak daha da acı çektirilmesi işkence değildir de nedir?
 • madem herkes konuya farklı taraflarından bakıyor;

  acaba neden gülsüm elvan için pkk hesapları destek istiyor? demek ki pkk'lılar çok vicdan sahibi.

  hevale

  aynı vicdan sahibi pkk'lılar bugün trabzon'da şehit ettikleri 15 yaşındaki genç için: ''trabzon maçka'da gerillaları ihbar eden piç kurusu budur. daha sonra operasyona dahil olup leş olan budur.'' yazabiliyor.

  peki bunların destek istediği şahsa ben destek olabilir miyim? olamam. olanlar da zerre umrumda değil.
 • tipik bir siyasal islam davranışı; önce mağdur et, sonra kılıf ara. nasılsa seni destekleyecek milyonlarca geri zekalı var.

  nasıl ki berkin elvan'a üzülüyorsak, pkk'nın şehit ettiği 15 yaşındaki çocuğa da 23 yaşındaki öğretmene de aynı şekilde üzülüyoruz. acıları yarıştırmak gibi bir derdimiz yok, olamaz.

  bugünler de geçecek ve kaçamayıp kalanlar şimdi istedikleri gibi şekillendirdikleri adalete muhtaç olacaklar.