• öncelikle amacına uygun olarak uv ışınlarına karşı gerçek koruma sağlayan cam özelliği olmalı.
    estetik açıdan erkeklerde güneş gözlüğü kaşları kapatmamalı ve alt çerçevesi abartılı şekilde havada kalmamalıdır.
    kadınlara ise dikdörtgen , uzunca gözlüklerin hiç bir şekilde yakışmadığını belirtmeliyim.
  • polarize gözlük alacaksanız telefonunuzu ya da diğer dijital ekranlarınızı yatay ya da dikey olarak kullanırken sıkıntı yaşama potansiyeliniz olduğunu bilin. şöyle anlatayım bazı telefonları yatay, bazılarını da dikey kullanırken sorun çıkarıyor. xiaomi yatayken görünmüyordu, zenfone 3 dikeyken. şu amcam test etmiş: https://www.youtube.com/watch?v=r-9umxmj-hq

çözüm polarize dışında filtre kullanan gözlük almak sanırım. o da iyisini alacaksanız baya para. uv filtreli olup da kaliteli olan gözlükler 400'den başlıyor sanırım.
    belki telefonu değiştirirsiniz bak, o da olumlu.

bir de, ille açılmıştır bu başlık demiştim. varmış *

(bkz: güneş gözlüğü seçimi)
    (bkz: yeni başlayanlar için güneş gözlüğü)
    (bkz: aramaya inanmak)
  • polarize ve uv filtreli olmasıdır. polarize şart değil ama uv filtre şart. şık görünüyor diye 3 kuruşa imitasyon gözlük alırsanız gözlük ışığı kestiği için gözbebeğiniz (pupil) büyür ama uv filtresi olmadığı için büyük pupilden daha çok uv retinaya ulaşır. kaş yapayım derken gözünüzden olursunuz.
  • uv filtreli cam
  • ışıklardaki adamlardan almayın
  • hayret kimse yazmamış.

denenmeden alınmamalıdır.
    yani en azından avm içlerinde ya da eksi 1 katlarında da denenmemelidir.
    ve evet uv filtreli olmalıdır yoksa (bkz: güneş) gözlüğünün hiç bir mantığı olmaz.
  • güneş gözlüğü denilince aklıma hemen ablam geliyor. kaşları kapatan gözlük seçimi yanlış oluyormuş.
  • ucuz gözlükten gözü bozulan görmedim. istediği kadar pahalı olsun o gözlük ya kaybolacak, ya düşüp çizilecek/kırılacak ya da hevesin kaçacak modası geçecektir. o halde, gözlüğe çok para vermek akıl karı değil..
  • numaralı güneş gözlüğü alacaksanız gözlüğün çok bombeli olmaması gerekiyormuş.ben alırken haberim yoktu dikkat etmedim alışmam zaman aldı.
    aklinizda bulunsun
  • kesinlikle uv protection olsun gerisi hikaye. polarize olursa keyif de alırsın.
hesabın var mı? giriş yap