• sonu olmayan niteliklerdir.

kişiden kişiye değişecek olan şeyleri buraya yüzlerce liste yaparak kanıtlayacağını sanmak güzel bir kafadır.
  • saygı
    sevgi
    dürüstlük...
  • konu türk kadınıysa;

- para
    - araba
    - ev
  • sevgi,saygı, güven. (bkz: ssg)
  • sadakat
    özgüven
    mangalcılık
  • 3 değil 333 şey de olsa hepsini bağı paradır. 5 tanesini yazayım dedim. nitelik falan aradıklarını da sanmıyorum nitelikten öte maddi şeylerin peşindeler. o maddi şeyler sıralı tam liste:

1. para
    2. güç (para)
    3. ev (para)
    4. araba (para)
    5. istediği zaman tatil (para)
  • erkeğim. onu başta belirtiyim.
    kadınların bana yaklaşımlarından örnek vereceğim.

bulunduğum ortamın güçlüsü olduğum zaman, yani (zeka, eğlence, karizma) gibi özellikler bakımından o ortamda en güçlü erkek ben isem şayet, kadınların çoğu benimle ilgilenir ve kendi aralarında rekabete girip beni elde etmeye çalışırlar.

lisedeyken görece tipsiz ve aptal bir gençtim ama eğlenceliydim ve ortamım iyiydi, o yüzden pek talibim olmadı. ama hiç olmadı diyemem, benim gibi aptal ve çirkin kızlar bana olan ilgilerini belli ettiler hep.

üniversitede, ufak çaplı bir şok geçirdim, çünkü artık ortamın hem eğlencelisi hem yakışıklısıydım. hatta sırf tipimi beğendikleri için benimle olmak isteyen kızlar vardı. ilk 3 sene inanılmaz talep gördüm ve hep sevgilim vardı. sevgililerim hep güzel kızlardı. ilişki tecrübem pek olmadığı için hep ben berbat ettim ve tabi ki ayrılıkla sonuçlandı hepsi. üniversitenin son iki senesi içime kapandım. hala bir kalbim vardı ve çok kırılmıştı. çünkü kadınları kendim gibi düşünmeye çalışıyordum ama öyle değillerdi. çok basit canlılardı, istedikleri tek şey güçtü. güçsüz olduğunuzu hissettikleri anda yanınızdan giderlerdi. ama eskiler pek öyle değildi o yüzden kafam karışmıştı. babamın güçsüz olduğu dönemlerde annem yine de onu bırakmadı. ama ben hep yalnız bırakıldım.

üniversiteden sonra da iş hayatı ve kurslarda genelde beğenilen adam oldum hep. zekamı ve dış görünüşümü beğendiler hep. kimse duygu ve düşüncelerimi umursamıyordu.

kadınların ne istediğini anladığımda 22 yaşındaydım, gerçekler ile yüzleşmek ve hiç sevilemeyeceğini bilmek erkeği olgunlaştırıyor evet ama aynı zamanda içten içe öldürüyor.

özetle, kadınlar güce tapan canlılardır. bu bir suçlama veya aşağılama değil kesinlikle, ilk defa duyanlar genelde hakaret gibi algılıyorlar bunu nedense. bu onların doğası, bu onların hayatta kalma şekli. o yüzden kızamıyorumda. çünkü dünyada duygu değil, mantık hayatta kalır.

çoğu erkek gibi, içimden geçen
    sevgi
    saygı
    merhamet

gerçekte olan
    güç
    güç
    güç
    ...
  • tip, para, kariyer
  • sadece paradır sevgi saygı diyen kadın yalandan başka bir şey söylemiyordur
  • 1. götünü toplamayı bilsin. ihtiyaçlarını karşılaşın. temizlik, yemek vb. işlerden anlaşın. katır kadar herifin arkasını toplayıp annelik yapamam.
    2. sorumluluk sahibi ve idealist olsun. işine ve kendine değer versin. hırsları degil idealleri olsun.
    3. beni sevsin, ailesini sevsin, duygusal travmaları olmasin veya aşabilmiş olsun.

bunları bulabilsem sonsuza dek sevip sayarım ama nah bulurum.
hesabın var mı? giriş yap