• müşterinin aracı ile 100+ km yol yapmak, gece alemlere akmak sonra sağa sola çarpıp bunu da müşteriden saklamaya çalışmak, yani bana kalırsa rezaletin esas tarafı gene "ya olmuş işte" diyerek es geçilerek piyasa değeri ıvır zıvır muhabbetleri yapılarak işi goygoya dönüştürme çabası. senin elemanların benim aracımı gezmek tozmak içmek ve ehliyetsiz halde terör yaratma amaçlı kullanıyor, senin bundan günler günler sonra tamamen şans eseri haberin oluyor ve hala utanmadan, sıkılmadan, yüzün kızarmadan piyasa değeri muhabbeti yapabiliyorsan o senin insafın.

başlıktaki yorumları beğenmedim diyerek ayrı başlık açma fikri ise şahaneymiş. gideyim de yazdığım film başlıklarına bakayım genelde beğenilmeyen bir filmi beğendiysem "oradaki yorumlar filmi kötülüyor yea" diyerek başka başlık açarım.
  • bu olaylar olmasaydı, aracın tamir parasını kimden alacaktı cancazım bu servis?

gereksiz perde...
  • koca rezalet başlığında gürses opel'i savunabilecek karakterde olan iki yazarın açtığı başlık.

(bkz: sonerta)(bkz: buttnaked)
  • tamam hadi naz hanım da haksız olsun, çok da mühim değil. sen bir servissin ve elalemin arabasını alıp içkiliyken başka araca çarpıyorsun. bu bile yeter gürses denen firmanın batmasını dilemek için. hata var hata var...

perdenin arkasının önünün çok önemli olmadığı hadisedir.
  • salak gibi halkla tartışma yaparak çözülmeye çalışan rezalet.

gidin hukuku neyse halledin arkadaş. tüketici nezdinde isterseniz hukuken haklı olun emanet arabayı sürüp çarpıp getirirseniz güveniniz haysiyetiniz sarsılır. bu insanlardan da hak beklemeyin. millet avukat da değil anlamıyor işte hacizdi sözleşmeydi.

olmaması gereken bir olay var ortada. ağzınızla kuş tutsanız, müşteriniz kim olursa olsun nasıl davranırsa davransız tüketici her zaman onun yanındadır, müşteri de her zaman haklıdır.

burada konuyu derinleştirerek sadece daha da gündem yaratıyor, yarayı kangren ediyorsunuz.
  • alacaklı, borçlu, vekaletli muhabbeti yüzünden işin özü arada kaynıyor. işin bizleri, potansiyel servis ve opel müşterilerini ilgilendiren kısmı şu " servise tamir edilmesi için bırakılmış bir araç, işi bittiği halde müşteriye teslim edilmek yerine günlerce kullanılıyor ve üstüne üstlük kullanan şahıs alkollü kaza yapıyor" olayın esası, rezalet kısmı ve perde arkası bu. sonrasında yaşananlar ise şahısları bağlar. bu münferit bir olay olamaz. anlaşılan o ki o serviste müşteri aracı ile gezmek bir rutin olmuş. araç sahipleri arayıp sorana kadar kullanılması ilk kez bu hadisede gerçekleşmiş olamaz. muhtemelen pek çok kez kişisel ihtiyaç için araçlar keyfi olarak geç teslim edilmiştir. bu zamana kadar her hangi bir vukuat yaşanmadığı için göz yumulmuş. onun kaç para istediği, firmanın ne teklif ettiği ve yaşananlar bu kepazeliğin yanında teferruat. bu yaşananlar amerika yada her hangi bir avrupa ülkesinde yaşansa değil 90 bin adamın götü den kan alırlar kan.
  • servise bıraktığım arabamı alıp 115 km yol yapacaklar , çalışan alkollü olarak kaza yapacak, bana tamir edip yedirmeye çalışacaklar, ben uyanınca da gel arabanın rayici neyse verelim, arabasız kaldığın günler için de kira parası verelim diyecekler... insanda biraz utanma olur kardeşim, yüzü kızarır.
  • rehin ile haczi birbirine karıştıran sözde hukukçuların açtığı başlık. yahu rehin varmış araçta okumuyor musunuz? bu rehinli borcu ödeyip rehni kaldırmayı da taahhüt etmiş kadın. nerden çıkardınız "diğer alacaklıların önüne geçiliyor " zırvalarını?
  • perde arkasını bilmiyorum da basit bir soru sorayım gürses savunucularına.

yarın arabanızı bu servise güvenle gidip bırakabilir misiniz? bu sorunun cevabı evet ise hiç sorun yok.

sonuçta ben kendi arabamı düşünürüm. bugün başkasının başına gelmiş olabilir. ama buna tepki verip firmanın ceza almasını sağlamaz isen yarın aynı olay senin başına da gelecek.

anladın?
hesabın var mı? giriş yap