şükela:  tümü | bugün
  • bazen öncesinde "boşver şimdi bunları" gelir.
    benim derdimi unutalım lütfen, güzel şeylerden konuşalım.
  • dert yanmak istediğimde en sık duyduğum söz.
  • birbirini cok az görme imkanı olan iki sevgilinin kırgınlık anında söyleyebileceği söz.
    güzel seylerden konuşalım, yarın bugünkü gibi yanyana olabilmek için dua ediyor olacağız.
    gerçi bu durumun sorunları öteleyip daha büyüklerini doğurmaya yol açma ihtimali oldugundan patolojik bir yani olduğunu düşünüyorum.
  • insan sevdigine kıyamazmıs diyorlar. tum bugune kadar deneyimlediklerimin aksine sen bana kıyamazdın, kıymazsın..ben de seni uzemem, papatya cayı demlemek isterim sana.
    kıs geldiginde bir atkı ormek isterim sana.
    usudugunde bir kat daha sevmek isterim seni.
    cok sevdigin yalnızlıgını benim icin terke etmeye gonullu ol isterim sonra. ardından "boyle iyiymis, sen ellerimden tut, seviyorum, kalabalık oluyorum" demeni temenni ederim bana.

insan gercekten tanıdıgını yargılamazmıs. tum bugune kadar deneyimlediklerimin aksine sen beni anlardın, yargılamazdın, sadece severdin ve kıymet bilirdin. ben de seni mutlu etmek icin borekler acardım sana, turk kahvesi yapmayı ogrenirdim, hatta ısrar edersen sarma sarardım, bir eline saglıkla butun yorgunlugum yalan olurdu. kırgınlıklardan, yanlıs secimlerden, olduramadıklarımızdan hic konusmazdık. sadece gelecege bakardık. gelecegimize.

insan cok sevdigiyle olmayı cennete degismezmis. sacının teline cenneti degismemeyi isterdim. zarar gormemen, uzulmemen, hic benim yuzumden incinmemen gerekirken ve bunu saglamak benim elimdeyken daha farklı davranmıs olmak isterdim. ikimizden biri olecekse o ben olmak isterdim, ben alısıgım, ben ustesinden gelirim nasılsa, ama sen hep mutlu olmalısın.

kalbin en saf cocuktur bana. niyetin daimi olarak iyidir, bilirim.
    gozlerin en anlamlı bakıstır. ama lutfen bir daha bana huzunlu huzunlu bakma, icim parcalanıyor..seni hep kikir kikir hatırlamaktır arzum.
    kikirdemene sebep olan olmak isterdim....
  • aslında hala cevapsız olan sorularım ve paralel evrenlerim var.
    ama onları umursamamaya calısıyorum.
    aklıma dusmuyor degil yuzun.
    dusunmuyor degilim birbirimize bu kadar gec kalmasaydık ne olurdu diye.
    nedense senin benim bir benzerim olduguna inanıyorum.
    benim gibi sevdigine, bana benzedigine, benim hayalini kurduklarımı aradıgına.
    boyle sacma sapan bir dusunce belki..
    halbuki ne kadar tanıyoruz ki artık birbirimizi?

o beni senden once buldu. bu yuzden durdum. cunku kotu gunde orada olan sen de kendinden bilecegin uzere en kıymetlidir.
    kafam normal calısırken gozu yaslı kimseyi geride bırakamayanlardanım ben.
    sana gelince neden kactım bilmiyorum. cok hastaydım o gun. suurum kapalıydı. ne yaptıgımı bilmiyordum. sanırım ne tepki verecegimi bilemedim. o yuzden kactım.
    simdiki aklım olsa yanına gelir, gozyaslarını siler, neyin var diye sorardım..

guzel seylerden konusamadık iyi mi?
    halbuki sırf senin iceriginden konussak dunyanın en guzel varlıklarından birinden konusuyor olurduk..
    bu yazı da huzunlu mu olsun?.. olmasın yahu. huzune takatimiz yok daha fazla..

bana ben oyle bir sey soylemedim dedigin seyi sen dogru hatırlıyorsun..
    bu da bugunku itirafım olsun.. ben boyleyimdir, komik olsun diye bazen uydururum..
    ama sen her seyi benden daha dogru ve guzel hatırlıyorsun sanki..
    oyle olmasa ben senin gibi kıymetli bir adamı senelerce yanlıs okumalarla harcarken sen ısrarla en vefalı dostum olarak kalmayı secebilir miydin?
  • kuşlar. .. böcekler..
  • iyi düşünelim iyi olsun diye de devam eder bu kalip.
  • öncelikle güzel şeyleri bulalım. hala varsalar.
  • boş insanların kullandığı dünyanın en kaypak, en kahbe cümlelerinden biridir. böyle bir insan sizin anlattığınız dertli, mühim bir şeyler karşısında böyle bir ifade kullanmış ise tükürün onun yüzüne.

size teşekkür edecektir.
  • bu konu beni sarmadı cümlesinin kibarcası.