• bazen öncesinde "boşver şimdi bunları" gelir.
    benim derdimi unutalım lütfen, güzel şeylerden konuşalım.
  • birbirini cok az görme imkanı olan iki sevgilinin kırgınlık anında söyleyebileceği söz.
    güzel seylerden konuşalım, yarın bugünkü gibi yanyana olabilmek için dua ediyor olacağız.
    gerçi bu durumun sorunları öteleyip daha büyüklerini doğurmaya yol açma ihtimali oldugundan patolojik bir yani olduğunu düşünüyorum.
  • kuşlar. .. böcekler..
  • insanın içinin sıkıldığı durumlarda bazen kendini tutamayıp arkadaşına içini dökmesiyle anlattıkça sızılarının arttığını görmesi sonucu bir umut söylediği ve arkadaşından can simidine sarılmak ister gibi kötülükleri bir an da olsa unutmak içine huzur gelmesini sağlamak için güzel bir şeylerden bahsetmesini istediği söz öbeğidir.
  • yani diyor ki konuşmayalım, sevişelim.

bir teklif neticede, hemen tepki göstermemek lazım. konuş konuş olacak iş değil. mantıklı.
  • boş insanların kullandığı dünyanın en kaypak, en kahbe cümlelerinden biridir. böyle bir insan sizin anlattığınız dertli, mühim bir şeyler karşısında böyle bir ifade kullanmış ise tükürün onun yüzüne.

size teşekkür edecektir.
  • bu konu beni sarmadı cümlesinin kibarcası.
  • hayırlısı deyip sohbeti bitiren insanın sözüdür bu. hele bir de yavşakça söylenip, o zamana kadar anlatılan şeyi de doğru düzgün dinlemediği anlaşılırsa insan konuştuğu zamana, anlatmak için kurduğu cümlelerine üzülüyor.

hayırlısı evet, hadi güzel şeylerden konuşalım. bi git ya.
  • sende bir var, bende de bir var; bunlarla üç yapalım.
  • ...
    bir bardak demli çay
    burukluğu gibi kalsın
    gecenin ve sabahın tadı
    yaşasın anılarımızda
    konuğum ol, oturup
    konuşalım bir akşam
    ve uzatalım geceyi
    sözün çubuğunu yakarak

bu siirde bahsedilen konusmadir
hesabın var mı? giriş yap