• 21. yüzyılda kaldı mı böyle insan? yazıklar olsun.
  • (bkz: hânem)
  • dogrusu bu degil mi olm?
  • bakınız(bkz: derdini sikeyim butonu)
  • bir bok bildiğini sanan ama zır cahil bir adamın açtığı başlık, aslıda hemme falan değil hennestir. aslında hema diyede kullanılır bu da hennes and mauritz kısaltmasıdır. ilk olarak kadın giyimi üzerine kurulmuştur zaten hemmenin anlamıda “kadın için” dir. persson daha sonra bir spor mağazası olan ve çoğunlukla av ürünleri satan mauritz mağazasını satın alıyor ve erkeklere hitap edebilmek için ismine m yi ekliyor. böyle kendini bir bok sanan ukalalara kapak oluyoruz her daim.
  • lisedeki bir arkadaşımı aklıma getiren insandır. kız duymuş bir yerden levi’s markasının okunuşunu, aylarca beynimizi ütülemişti. hahaha gelip gidip insanlara “bu marka nasıl okunuyo” diye sorup, sonra da “hepiniz amerikan kölesi olmuşsunuz, sahibi fransız o yüzden leviiis diye okunuyooo” falan diyordu.

ciddi ciddi aylarca bunu kovaladı. derdiniz mi yok anlamıyorum ki. ama, givenchynin yanlış telaffuzu benim de canımı sıkmıyor değil bazen.*başka dertlerim olduğu için, dövünmüyorum ortamlarda “ o givenşi değil tamam mııaa” diye.
  • kardeş derdini sikiyim dersem ayıp etmiş sayılır mıyım?
  • bu tipler genelde "teşekkür ederim" diyemezler "tesekkür ederim" derler.
  • allah başka dert vermesin.
  • nasıl okunacağına firma karar verir.

firma ise reklamlarında gerekeni söylemiştir.

boş bir muhabbet açmışsın.
hesabın var mı? giriş yap