• karakter sınırına takılmamış hali; "haber sitelerindeki 'son dakika gelişmelerden ilk haberdar olmak için bildirim almak ister misiniz' sorusu tacizi" olan başlık. tabi sözlük bize 113 karakterle başlık açmaya izin vermediği için bu şekilde açmak zorunda kaldım, neyse.

son zamanlarda türeyen bu soru, hürriyet'ten cnn'e, sabah'tan ntv'ye, habertürk'ten bilmem hangi siteye kadar hepsinde var. hatta öyle ki bazılarında o bildirimi yanıtlamadan sayfayı aşağı kaydıramıyor, haberi okuyamıyorsun. ustelik bu soru ekranın neredeyse yarısını kaplıyor. kısaca adamların yaptığı resmen taciz.

bildirim almak isteyenler için koy oraya bir ibare, yaz üstüne "bildirim almak için burayı tıklayın" diye, olsun bitsin. ama yok! herifçioğulları illa gözümüze sokarak soracak bildirim sorusunu. reklamdan ve internet sayfalarında sağdan soldan fırlayan alakasız yönlendirmelerden nefret eden biri olarak bu durum beni çok rahatsız ediyor. inatla hiçbir siteden evet'e tıklamadım tıklamayacam. siz de tıklamayın ki bu saçmalık azalarak bitsin ekşici dostlar. teşekkürler.

edit: bu entry'i kötüleyecek ne var lan, mal mısınız?
  • evet diyerek hem o haber sitesini mutlu edip, yanlış e-mail vererek siteyi farkında olmadan trolleyerek bir daha önünüze çıkmaması sağlanılarak engellenebilecek taciz.

not: hatta gidin patronun e-mail'ini verin, dolsun mailbox'ı, otursun odasından çıkmasın.
  • (bkz: onların amlarına koyayım çok ayıp ediyorlar)

nefret ettiren zımbırtıdır
  • gemius audience ile birlikte bilgisayarı camdan aşağı atmama yol açacak bir gün bu bok. işin boktan tarafı "he aq istiyorum he" deseniz de bildirim falan göndermiyor çoğu. batın lan, beter olun.
  • sadece haber sitelerinde değil, çeşitli markaların kendi sitelerinde de öne gelen bildirimler tacizidir. az daha zorlarlarsa türkiye'de internet biter, buraya da yazıyorum. yasakların yapamadığını reklam camiası başarır böyle böyle. tehlikenin farkında mısınız?
  • ozellikle turk websitelerinde rastlanan gereksiz zimbirti. hangi siteye girsem hop bir pop-up bildirim ister misin. hayir diyorsun. siteye tekrar girsen, yine soruyor amk yavsagi.

asagidaki linkten temelli susturabilirsiniz bunlari.

https://www.howtogeek.com/…g-to-show-notifications/
hesabın var mı? giriş yap