şükela:  tümü | bugün
 • 20-27 ağustos 2016 tarihleri arasında ıyte kampüsü teknopark izmir inovasyon merkezi'nde düzenlenen türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı.

  http://hacknbreak.com/

  "#hacknbreak, yeni ve geleceğin teknoloji konularına odaklı insanları ve kurumları buluşturan türkiye’nin ilk açık inovasyon kampıdır.
  hacknbreak, binlerce yıl öncesinde olduğu gibi, ege’de zeytin ağaçları ve yavaş akan zaman içinde, “yeniden” dünyaya yön verecek fikirler yaratmayı hedeflemektedir.

  hacknbreak, farklı disiplinlerdeki geliştirici ve girişimci topluluklarının en üretken, en zeki insanlarını aynı mekanda ve ortak bir hedef için zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla kurgulanmıştır.

  etkinlik süresince, hackathonlar, ideathonlar, startuptalks, workshoplar, mentorluk seansları ve sosyal etkinlikler gerçekleştirilecektir.

  etkinlik, hackathon ve ideathon sonuçlarının açıklanacağı, ödüllerin verileceği, teknoloji ve yüksek teknoloji başlıklarında konuşmaların yapılacağı bir konferansla sonuçlandırılacaktır.

  katılımcı olmak, kamp süresince etkinlik düzenlemek istiyorsanız katılım formunu doldurabilirsiniz.

  açık inovasyon nedir?

  açık inovasyon, kurumlar tarafından inovasyonun hem kurum içi hem de dış kaynaklar kullanarak yapılabileceğini ve pazara benzer şekilde sürülebileceğini kabul eden bir yaklaşımdır.
  örnek olarak, bir kurumun iş ortakları ile birlikte riskleri ve kazancı paylaşarak yeni ürün, fikir geliştirmesi verilebilir. bu sayede kurumlar ve etkileşim halinde olduğu ekosistem arasında sınırlar geçirgen bir hale gelir ve inovasyon içeren fikirler hem kurum içine hem de dışına transfer edilir.

  açık inovasyon yaklaşımı, bilginin bu kadar yaygın hale geldiği dünyada kurumların iç kaynakları ile kendi araştırmalarını yapmalarının artık çok sınırlayıcı olduğu, bunun yerine patentli vb buluşları ya da yeni süreçleri satın alma ya da lisanslama gibi yöntemlere başvurmaları gerektiğini savunur. buna ek olarak tersini de yani, bir şirket tarafından geliştirilen ama şirketin temel işinin bir parçası olmayan iş ya da patentlerin de lisanslama, joint-ventures, spin-off olarak kurum dışına alınmasını ve genel kullanıma sunulmasını da savunur."
 • ikincisi 19-27 ağustos 2017 tarihlerinde yine iyte kampüsünde teknopark izmir'de yapılacak olan türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı ve konferansı.

  şu an öğrenci veya startup'çı (*) olsam 1 hafta oradaydım, ama ya birkaç sene geç kalmışız ya da bizim için biraz erken :)
 • bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan, açık inovasyon kampı & konferansı. geçtiğimiz iki yılda muhteşem insanlar yer aldı. türkiye'nin her yerinden girişimci, geliştirici, mühendis ve kendisini bilim ve teknolojinin herhangi bir alanına ait hisseden üretken zihinlere ev sahipliği yaptı.

  bu yıl üçüncü hack'n break ile yine yeniden "daha iyi bir gelecek için kısa bir mola" verilecek. kamp, izmir urla'da ege'nin harika doğasıyla iç içe bir yerde, open campus'te gerçekleştirilecek.

  geçtiğimiz iki kampın tamamında oradaydım. üniversite ve iş hayatı boyunca onlarca konferans, bir o kadar bilim & teknoloji odaklı etkinliğe katıldım. türkiye'de gerçekleştirilen çoğu etkinlik, konuşmacıların kişisel tatminleri ve pr üzerine kuruluyken hack'n break tüm katılımcıların aktif bir şekilde zaman geçirdiği, konuşmacı-dinleyen rolünden uzak gerçek bir inovasyon ortamı sunuyor. üretmek isteyen, inovasyon denildiği zaman teknoparkların beton grisi soğukluğundan başka bir şey hayal edemeyen zihniyetten bunalmış, kendisini geliştirmek ve değişimin parçası haline getirmek isteyen herkesin katılması gerektiğini düşünüyorum.
 • 1 ile 9 eylül arasında urla opencampus'te gerçekleşecek olan açık inovasyon kampı & konferansı'dır. konferans kelimesi insana sıkıcı gelebilir ama öyle bilgi iktidarı kurmak yok.paylaşım var.kim ne biliyorsa.eh bazıları daha çok biliyor.bunu da seve seve aktarıyor..

  ne mi var? teknoloji,tasarım ve yaratıcılık tabi. en çok ihtiyacımız olanlardan bir derleme..

  zehra ve murat'ın hayali hepimizin hayali oldu.sağ olsunlar var olsunlar.hep yaşasınlar,yaşatsınlar..

  katılım ücretsiz bu arada.sen de katıl.

  [http://hacknbreak.com/sen-de-katil
 • eylul ayinda izmir'de gerceklesecek olan inovasyon kampi.

  konusmacilar arasinda cok degerli tiyatro hocasi, gemi kaptani, tiyatrocu ve 'eğlen bilim' in kurucusu ozan erbak da var.

  asiri eglenceli bir kamp. bir ogrenci olarak asla kacirilmamasi gerekiyor:)
 • şu ara çok fazla maddi destek ve insan gücü desteğine ihtiyacı varmış. bilim ve teknolojiyi seven defansa gelsin.
  facebook
 • an itibari ile katıldığım etkinlik dün başladı, yanlız duşlar ortak ve sular soğuk 1 dk kalamadım. konuşmacıları kaliteli seçmeleri buraya gelme nedenlerimden kamp sonu detaylı yazarım bu kadar yeşillik yeter gibi