şükela:  tümü | bugün
 • 20-27 ağustos 2016 tarihleri arasında ıyte kampüsü teknopark izmir inovasyon merkezi'nde düzenlenen türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı.

  http://hacknbreak.com/

  "#hacknbreak, yeni ve geleceğin teknoloji konularına odaklı insanları ve kurumları buluşturan türkiye’nin ilk açık inovasyon kampıdır.
  hacknbreak, binlerce yıl öncesinde olduğu gibi, ege’de zeytin ağaçları ve yavaş akan zaman içinde, “yeniden” dünyaya yön verecek fikirler yaratmayı hedeflemektedir.

  hacknbreak, farklı disiplinlerdeki geliştirici ve girişimci topluluklarının en üretken, en zeki insanlarını aynı mekanda ve ortak bir hedef için zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla kurgulanmıştır.

  etkinlik süresince, hackathonlar, ideathonlar, startuptalks, workshoplar, mentorluk seansları ve sosyal etkinlikler gerçekleştirilecektir.

  etkinlik, hackathon ve ideathon sonuçlarının açıklanacağı, ödüllerin verileceği, teknoloji ve yüksek teknoloji başlıklarında konuşmaların yapılacağı bir konferansla sonuçlandırılacaktır.

  katılımcı olmak, kamp süresince etkinlik düzenlemek istiyorsanız katılım formunu doldurabilirsiniz.

  açık inovasyon nedir?

  açık inovasyon, kurumlar tarafından inovasyonun hem kurum içi hem de dış kaynaklar kullanarak yapılabileceğini ve pazara benzer şekilde sürülebileceğini kabul eden bir yaklaşımdır.
  örnek olarak, bir kurumun iş ortakları ile birlikte riskleri ve kazancı paylaşarak yeni ürün, fikir geliştirmesi verilebilir. bu sayede kurumlar ve etkileşim halinde olduğu ekosistem arasında sınırlar geçirgen bir hale gelir ve inovasyon içeren fikirler hem kurum içine hem de dışına transfer edilir.

  açık inovasyon yaklaşımı, bilginin bu kadar yaygın hale geldiği dünyada kurumların iç kaynakları ile kendi araştırmalarını yapmalarının artık çok sınırlayıcı olduğu, bunun yerine patentli vb buluşları ya da yeni süreçleri satın alma ya da lisanslama gibi yöntemlere başvurmaları gerektiğini savunur. buna ek olarak tersini de yani, bir şirket tarafından geliştirilen ama şirketin temel işinin bir parçası olmayan iş ya da patentlerin de lisanslama, joint-ventures, spin-off olarak kurum dışına alınmasını ve genel kullanıma sunulmasını da savunur."
 • ikincisi 19-27 ağustos 2017 tarihlerinde yine iyte kampüsünde teknopark izmir'de yapılacak olan türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı ve konferansı.

  şu an öğrenci veya startup'çı (*) olsam 1 hafta oradaydım, ama ya birkaç sene geç kalmışız ya da bizim için biraz erken :)
 • bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan, açık inovasyon kampı & konferansı. geçtiğimiz iki yılda muhteşem insanlar yer aldı. türkiye'nin her yerinden girişimci, geliştirici, mühendis ve kendisini bilim ve teknolojinin herhangi bir alanına ait hisseden üretken zihinlere ev sahipliği yaptı.

  bu yıl üçüncü hack'n break ile yine yeniden "daha iyi bir gelecek için kısa bir mola" verilecek. kamp, izmir urla'da ege'nin harika doğasıyla iç içe bir yerde, open campus'te gerçekleştirilecek.

  geçtiğimiz iki kampın tamamında oradaydım. üniversite ve iş hayatı boyunca onlarca konferans, bir o kadar bilim & teknoloji odaklı etkinliğe katıldım. türkiye'de gerçekleştirilen çoğu etkinlik, konuşmacıların kişisel tatminleri ve pr üzerine kuruluyken hack'n break tüm katılımcıların aktif bir şekilde zaman geçirdiği, konuşmacı-dinleyen rolünden uzak gerçek bir inovasyon ortamı sunuyor. üretmek isteyen, inovasyon denildiği zaman teknoparkların beton grisi soğukluğundan başka bir şey hayal edemeyen zihniyetten bunalmış, kendisini geliştirmek ve değişimin parçası haline getirmek isteyen herkesin katılması gerektiğini düşünüyorum.
 • 1 ile 9 eylül arasında urla opencampus'te gerçekleşecek olan açık inovasyon kampı & konferansı'dır. konferans kelimesi insana sıkıcı gelebilir ama öyle bilgi iktidarı kurmak yok.paylaşım var.kim ne biliyorsa.eh bazıları daha çok biliyor.bunu da seve seve aktarıyor..

  ne mi var? teknoloji,tasarım ve yaratıcılık tabi. en çok ihtiyacımız olanlardan bir derleme..

  zehra ve murat'ın hayali hepimizin hayali oldu.sağ olsunlar var olsunlar.hep yaşasınlar,yaşatsınlar..

  katılım ücretsiz bu arada.sen de katıl.

  [http://hacknbreak.com/sen-de-katil
 • eylul ayinda izmir'de gerceklesecek olan inovasyon kampi.

  konusmacilar arasinda cok degerli tiyatro hocasi, gemi kaptani, tiyatrocu ve 'eğlen bilim' in kurucusu ozan erbak da var.

  asiri eglenceli bir kamp. bir ogrenci olarak asla kacirilmamasi gerekiyor:)
 • şu ara çok fazla maddi destek ve insan gücü desteğine ihtiyacı varmış. bilim ve teknolojiyi seven defansa gelsin.
  facebook
 • an itibari ile katıldığım etkinlik dün başladı, yanlız duşlar ortak ve sular soğuk 1 dk kalamadım. konuşmacıları kaliteli seçmeleri buraya gelme nedenlerimden kamp sonu detaylı yazarım bu kadar yeşillik yeter gibi
 • şans eseri internette başvuru süresinin uzatıldığını gördüğüm ve başvurup seçildiğim etkinlik.tam 8 gece konaklıyoruz.daha önce üniversite kampüsünde yapılıyormuş bu yıl kendi yerlerine geçmişler.urla'ya giderken sağ tarafta kalıyor.opencampus olarak ismi geçiyor ve kime sorsanız o yolda biliyorlar.
  4.defa yapıldı (2018'de) ama kendi yerlerine geçtikleri için burada ilk sefer yapılmış oldu.bu yüzden ilk günlerde çok eksikler vardı.mesela derslikler eksikti,duşlar sıkıntıydı,mini bar vardı ama kart geçmiyordu.çevrede markette yok.en yakın market olarak petrol vardı orası da 2 km uzakta bulunuyordu.herkes otostopla gidip birşeyler alıp dönüyordu.zaten otostopla kimin aracına binsek opencampus'e mi diye soruyorlardı :d
  ha bir de katılım ücreti var.çadırınız varsa sadece konaklama ve yemek olarak 260 lira olması lazımdı.çadırınız yoksa 360 lira verip çadır+konaklama+yemek alabiliyorsunuz.(ücretleri tam hatırlamıyorum ama bu civarlardaydı)
  gündüzleri eğitim geceleri açık sahnede etkinlikler oluyordu,konserler oluyordu,tanışma etkinlikleri oluyordu...kesinlikle katılmanız gereken bir etkinlik.çünkü orada herkes sizin kafa yapınızda.istediğiniz kişiyle gidip konuşuyorsunuz , tanışıyorsunuz ,ekip kuruyorsunuz herkes siz gibi.bu yüzden kesinlikle katılın...
  unutmadan söyleyeyim ben ilk defa çadırda kaldım.ben gibi ilk defa çadırda kalan yüzlerce kişi vardı. kesinlikle çok güzel öneririm..

  not : geceleri serin oluyordu.battaniye almayı unutmayın.sonra donarsınız :d

  edit : soruları olan suserler pm atabilirsiniz.burada da açıklamaya çalışırım.

  not 2 : 2019 başvuruları açıldı veya açılalı çok oldu. başvurmayı unutmayın. ben gelemeyeceğim çünkü yaz okuluna kaldım....
 • bu yıl 5 arkadaş katılmayı planladığımız açık inovasyon kampı. çadırla konaklama opsiyonundan yararlanacağız, duşlar ve tuvalet hakkında hiçbir bilgim yok, kamp sonu editiyle yorumlarimi paylaşacağım.

  cok gec gelen edit: ne yazik ki hayatimda katildigim en kotu organizasyonlardan biriydi. fikir gayet guzel ama 30 derece altinda 100lerce kisinin golge bulmak icin kapistigi, sabah 8den aksam 7ye kadar sicaktan nefes alamadiginiz, ders yapilacak yerlerdeki brandalarin siyah olmasi dolayisiyla fenalik gecirten bir kampti. iceri disaridan yemek getirmek yasak, ama tost sirasi 40 dakika, kamp alani hicbir yere yakin degil en yakin markete otostop cekmek gerekiyor, onu da her zaman bulamiyorsunuz. denize gitmek isteseniz arabayla 30 dakika, yuruyerek imkansiz. geceleri ortam guzeldi ve aksam egitimleri de keyifli geciyordu ama yaklasik 12 saatlik bir sure sicaktan kavruldugunuz icin keyfimiz kalmiyordu maalesef.

  kamp yerini azicik paraya kiyip esen bir yerde secseler, veya denize yakin, seneye bir sans daha verilebilir.