• evde kızlı erkekli toplandığımız bir gecenin sabahında arayıp, "20 dk içinde dağılmazsanız allah'ıma kitabıma evinizi bombalar, kafanızı kaynar suya sokarım" diyen über şahsiyet.
  • cemaat i bitirmek konusunda ciddi adimlar atan adam.
  • bu kadar gözönünde ve gündemde olmasi bile işini çok kötü yaptigini gösterir.

mit baskani arkadaslar adam, neredeyse truman show a döndü her hareketi
  • etrafta cok fazla gorunmeyen, daha dogrusu cok fazla aciklama yapmayan hakan fidan turkiye'nin hakkinda en cok konusulan adamlarindan, hatta dunyanin en cok konusulan istihbaratcilarindan biri oldu. hakkindaki iddialarin, hem iyi hem kotu, bini bir para.

bu adam aslinda kimdir, gorusleri nelerdir, ne yapar ne eder, bunlarin hic birini bilmiyoruz cunku adam dogru durust konusmuyor. sadece konusuluyor.

bu tabii hakan fidan'i son derece gizemli kiliyor.

acaba, tum bu gizem ve ustune "abi adam amerika ve israil karsitiymis" soylentileri, acaba kendisini tayyip erdogan'in veliahtligina hazirlayan akp'nin pr calismalari mi?

bununla beraber israil devletinin ve hatta abd'deki bazi cevrelerin hakan fidan karsiti yaptigi aciklamalar da bir gercek... yani eger bunlarin hepsi bir oyun veya bir hazirliksa bu coook cok derin bir oyun. imkansiz mi? degil. abd federal hukumetine oldukca yakin biri olarak soyluyorum - boylesine derin bir oyun bile abd'nin veya israil'in cevirdigi en derin oyun olmaktan cok uzak olurdu.

tamam mumkun ama, muhtemel mi bunlar?

onumuzdeki aylarda cemaat ve kurt sorunlariyla ilgili yasanacak gelismeler ve hakan fidan'in bu gelismelerde oynayacagi rol buna biraz daha isik tutacaktir.

sunu da soylemek istiyorum. hakan fidan'in abd ve israil karsitligi gercekse, ama tayyip onu yine de veliahti yapmak istiyorsa, abd'nin buna tepkisini borsadan, hatta borsadaki belli bazi firmalarin performansindan gorebilecegiz, secimden once.
  • seversiniz sevmezsiniz o sizin bileceginiz is ama cvsi cok saglam bir istihbaratcidir.
  • cemaatin adamı olduğunu düşündüğüm şahıs.

şöyle ki; cemaat göstermelik bir operasyon ile bu adamı almaya çalışır. cemaat bu adama bir şey olmayacağından emindir; çünkü suçlandığı işleri rte talimatıyla yaptığı bilinmektedir. yani rte'nin ona sahip çıkacağından, cemaat %100 emindir. bu olaydan sonra, rte, hakan fidan'a daha çok sarılır. bu noktadan sonra rte ve bakanlarını, hiç renk vermeden izlemek artık çocuk oyuncağı haline gelir. cemaat küçük bir hamle ile kendi adamını rte nin başucuna yerleştirir.

bu durum dün aklıma geldiydi, şimdi yazıyorum. 1 senedir gizli gizli bakanlar ve oğulları izleniyormuş ama ne hikmetse bunu hakan fidan ve ekibi öğrenememiş. bu bakanlar dinlendiyse, rte de dinlendiğinden ve hakkındaki tüm gizli bilgilerin cemaat vb. tarafından bilindiğinden emin olsun.

şimdi gidip 3. kahvemi alayım da yeni gelişmeleri izleyeyim.
  • özgül ve dingil ağırlığı sıfıra inmiş şahsiyet. hani tüm dünyaya diz çöktüren biriydi. hani abd israil rahatsızdı. burnunun dibinde yolsuzluk operasyonu yapıldı adamın haberi yok. yav he he. mossadı bitirdi tek başına... yersen....
  • hayatı film olacak insanların arasına girmeye aday kişidir.
  • (bkz: #39198022)
  • akape deki en yakışıklı adamdır. (her ne kadar henüz bakan neyim olmamış olsa da olacagını varsayarak böyle yazıyorum). bakan olmasını isterim. haa bana ne faydası var? hiç bir faydası yok. sadece cv si ilginç, 33 yaşından sonra askerliği bırakıp siyaset bilimine girmesi falan.
hesabın var mı? giriş yap