• dünyanın en zor eylemi olsa da( ki bana göre öyle )büyük sabır gerektirir. sonunda haklı olduğu ortaya çıkan ve en azından sinirle söylemekten kaçındığı şeylerin pişmanlığını yaşamayacak içi sonuna kadar rahat kalacak olan insandır. yapabilirse insan ne mutlu ona ama biz haklı olsakda o çatal dilimiz devreye girdiğinde haklıyken haksız duruma düşmeyi bide keşke o kadar ağır konuşmasaydım demeyi çok sever kendimize durumu iyice karışık hale getirir yanaaar dururuuz
  • yanlış yapan insandır. haklıysa konuşmalıdır oysa ki. yoksa o yanlış yapanlar doğru yaptıklarını sanacak ve başka haklı insanların üstüne çıkmaya çalışacaklardır. tüm susanlar aynı zaman da haksızlıklara da çanak tutan insanlardır kanımca. *
  • karşısındakini üzmek istemeyen insan olabilir. bazen olmak istediğim insandır.
  • kimin hakli kimin haksiz oldugunun artik bir öneminin kalmadigini anlamistir. kabullenmistir bir nevi, yutkunmayi...

gecmis olsun...
  • haklı olmanın mutlu olmaya yetmediğini bilir.
  • susan değildir aslında.evlidir ve eşi tarafından susturulandır.
  • benle aynı gezegenden değildir.

haksızken susmuyorum ki haklıyken durdurulabileyim. hiç de ağırlığımı falan korumam.

konuya dönersek; o ne ya?! haklı olduğun halde susuyorsan, karşındakini ciddiye almıyorsun demektir, e ciddiye almadığın kişiyle ne diye tartışmaya girersin ki? baştan hata. ha yok, saygı duyduğun biri ama konuştuğunda kırılacak; o zaman da şu var, doğru bildiğimizi de insanları incitmeden söyleyemeyeceksek yerim öyle haklılığı.
  • uykusu gelmiştir ve yorulmuştur.
  • suskunluğu asaletindendir.
hesabın var mı? giriş yap