• benim anlamadığım, bu kişi bir kurumda çalışıyor ama ayrıca kendi müşterilerine al-sat sinyalleri yolluyor. bunun yasal bir yanı yok ki. ayrıca tavsiyelerindeki başarı yüzdesi de yazı-tura ile aynı benim gördüğüm.
  • ortamlarda ters indikatör olarak bilinir.
  • kendisine twitter'dan tavsiyeleri sayesinde 72 milyon dolar kazandığımı söyleyince engelleyip, defol cahil diye dm atan bir ekonomist. güldürdü akşam akşam.
  • "hayır öyle dememiştin, böyle demiştin" diye kendini eleştirenlere bir anda köpüren, sinirlenen bir eleman. "madem öyle, beni niye takip ediyorsun, seni engelliyorum" der twitter'da.
    buradan cevapiyorum: senin yazdıklarını eleştirenleri okumak çok keyif veriyor. hoş bir de ters indikatör özelliğin var. tabi ki yaptığının tersini yaparak para kazanmak istiyor insanlar. o yüzden takip ediyoruz.
  • piyasa yorumcularının yüz karasıdır.
    hala kendisine inanıp eğitimine gidenlerin varlığını borsaya yeni giren tecrübesiz yatırımcılara bağlıyorum.
    az çok piyasa izleyen ve okuyan biraz da hafızası olan birinin bu adamın başarısızlık oranını görüp takibi bırakması doğal olandır.
    ayrıca sürekli tv'lerde boy göstermesi adına çalıştığı kurumların tv'lere para ödediğini düşünüyorum.
    hatta düşünmüyorum da... düşünüyorum diyeyim.*
    edit: twitter'da eleştirene küfür yada hakaret eder ve engeller. isterseniz bir deneyin.
  • halil reçber'in 160 bin üzeri tarım dışı istihdam iması ve dolar alın söyleminden sonrası bu veri 38 bin gelmiştir. dolar ise 2.96 seviyesinden 2.90'a düşmüştür.

3,01'e kadar yükselme hedefi verdiği dolar da bu veri sonrası 2.91 seviyesine inmiştir gün itibari ile. iki gün önce de 3 üzeri için 72 saat beklentisi vermişti.

allah abd'nin belasını vermek üzere ve daha beter ol abd gibi tweetler attı tdi verisi sonrası dolar düşünce.

ayrıca borsada yıl sonu hedefi olarak verdiği 50 binli hedefini ise tutmayacağını anladığı için "16-24 ay içinde olabilir"e çevirmiştir.

92 tl'deyken yıl sonu için 59 tl hedefi verdiği otkar hissesi tahmini sonrası mutlaka güvenip satış vermiş olanlar olmuştur. fakat otkar 111 tl'ye yükselmiştir.

24 mayısta dolarda 2.9750 - 2.98 için alış fırsatı verdikten sonra tam iki hafta geçmiştir ve dolar hiçbir zaman bu seviyelere gelmemiştir bu süreçte.

akp'nin yarattığı hiçbir şey bilmeyen ama çok şey bildiği izlenimi veren, ümmet-dava gibi kelimeleri ağzından eksik etmeyen temkinsiz konuşan, kendisine uzman titrini layık görmüş onbinlerce üyesi olan topluluğun bir başka üyesidir.

bonus : https://twitter.com/…cber/status/662728497610141696
  • kendi yaptığı yorumların tersi pozisyon aldığını düşünmeye başladığım teknik analizci. ne dese tersi olmaya başladı.
  • son dönemde ne söylediyse çıkan ekonomist.

yeni öngörüsü : "2 şubat!!zirve döneminin ardından bis'de önümüzdeki 3 aylık dönemde günlük %-3 %-5 ve %-6 lara kadar varabilecek günlük düşüşler görebiliriz"

attım fava bekliyorum

[https://twitter.com/…cber/status/564684580733874176 https://twitter.com/…cber/status/564684580733874176]
  • başarılı olmadığı işe eğitim veren ekonomi yorumcusu.

analizleri hiç tutmuyor , ben bile daha iyi tahminlerde bulunuyorum sadece ilgimi çeken ekonomi yazılarını okuyarak. bu arkadaş bir de eğitim falan veriyor. yorumlarını dikkate alıp almamak konusunda özgürsünüz ama ben dikkate almıyorum.

aynı zamanda atatürkçü gibi gözüksede sağ görüşlü bir kişi diye tahmin ediyorum.

edit: yaşar nuri öztürk için güzel şeyler retweetlemiş , gerici , tutucu değil demek ki. buraya editleyeyim kimsenin hakkını yemeyeyim. ama son tahmininde yine yanıldı dolar 3.55 olduğunda 3.6 gelebilir dedi , tekrar 3.5 ye düştü dolar analiz konusunda dediklerimin arkasındayım.
  • piyasa yorumcularinin engin verelidir, adnan aybabasidir, gokmen ozdenakidir. televizyonda geceyarisindan sonra dönmeye başlayan "bu kremle zayıflayın" reklamlarına çıkanlar ne kadar bilim adamı ise, kendisi de o da kadar finans, piyasa adamıdır. keldir. cok keldir hem de.
hesabın var mı? giriş yap