• children of bodom'un 6 haziran'da çıkacak 8. stüdyo albümü.
 • 8. children of bodom albümüdür.
  albüm yayınlanmış olup henüz satışa çıkmamıştır ve bazı sitelerden edinilebilir.
  o kadar da fena bir albüm olmamış bence.
 • internete dandik kalitede, şarkı sonlarında boşluklar bulunan bir versiyonu düştü ama ben dayanamadım dinledim. baya beğendim lan. son yıllarda en beğendiğim bodom albümü oldu şimdilik.

  kaliteli versiyon editi: valla beğendim lan, son albümlerin aksine bu sefer eskisi gibi "avrupalı" takılmışlar. arada hafif black metal etkisi falan filan, güzel güzel.
 • önceki iki albümüne** göre baya başarılı bulduğum 8. bodom albümüdür.

  biraz daha klavyeli bi albüm olur diye tahmin ediyordum ve haklı çıktım. son derece güzel klavye ve gitar soloları var önceki iki albüme göre. ama bi hatebreeder eder mi ? tabiki de etmez.
 • a cold silence washes over the night.

  dark as the blood within
  the empty shell that once was you

  dreary whispers everywhere
  chant vengeance on and on
  pick up the blade. come out and play..

  so you shot up among the living
  now you bleed among the dead way down below
  down you belong

  ı follow as you lead the way
  through a cloud of red you say
  take my hand. hit the vein. take this pain.. be my

  halo of blood. turn my tears to mud
  take this grief make me hate

  child of the night. walk with me and light the path
  lead us to the halo of blood

  şeklinde sözleri olan children of bodom şarkısı.
 • son 2 albüme kıyaslayınca mükemmel, genel cobhc diskografisine göre ise gayet güzel olmuş children of bodom albümü.
 • yeni albüm çıkardıklarını buradan duydum ve albümü en kısa sürede dinlemeyi düşünüyorum.

  şu çok bozdu geyiklerinden sıkılmadınız mı? benim merak ettiğim baz aldığınız grup veya sanatçı kim? hani o bozmayan süper kaliteyi nerde buluyorsunuz da böyle boş boş eleştiriler geliyor. herşey bozulmak zorunda zaten kim koruyabilmiş o muhteşem kaliteyi..

  he yavrum he çok bozdu. dahada bozar, hatta motor bozulur, bujiler meme bile yapar.
 • aynı adı taşıyan avrupa turnesiyle sevenleriyle buluşacak olan grubun, son albümünü tanıtacağı bu konserlerin sofya ya da bükreş ayağına katılmaktan şimdiden mutluluk duyduğum turnedir.

  oldukça soğuk olacağına emin olduğum bu süreçte bana eşlik edecek yün içliğim, yağmurluğum, lahana çoraplarım ve benzer bir çok eşyamla ülkemi en güzel şekilde temsil edeceğimisdfgh, yok lan ne etcem. kalabalıkta sağ salim gider gelirim umarım diye düşünüyorum yalnızca.

  işte böylee... editlerle gelişmelerden siz sevgili children of bodom sevenlerini bilgilendirmeye devam edeceğim. şimdilik esen kalın diyor ve sizleri tarihlere ulaşabileceğiniz şu videoyla baş başa bırakıyorum yoldaşlarım.

  buradan da ayrıntılara ulaşabilirsiniz.
 • albüm kapağından mıdır nedir bende ilk döneme yeni bir anlayışla dönüş yapılmış duygusu veren cob albümü. belki bunda albümün yapımcılığını üstlenen peter tagtgren'in etkisi var. bence bodomcuları tatmin edecek bir albüm, tabii pek beklenti içinde olmadan dinlerlerse... ayrıca dead mans hand on you ile aleksi, clean vokal yapmama yeminini bozmuştur. unutmadan albümün adını alan şarkı ile transference başarılı olmuş.

  edit: imlâ
 • children of bodom'un 2003 sonrası albümlerinden blooddrunk ile birlikte en başarılı buldğum albümü. klasik müzik etkileşimlerinin kattığı hava sebebiyle something wild ve hatebreeder favori albümlerim olsa da, bu albüm son dönemlerin başarılı melodic death metal albümlerinden. bodom blue moon haricinde sırıtan bir şarkı yok mesela. albümü 1 yıllık aradan sonra tekrar dinlediğim bugün bile şarkıların tamamına eşlik edebildim.

  klavyenin yarattığı etkiyle bodom sound'u devam ediyor. cob'daki 97-00 arası döneme göre en büyük değişiklik rifflerde. bu thrash etkileşimli değişiklik are you dead yet'te hafifçe hissedilip blooddrunk'ta tavan yapmıştı. bu sebeple de en başarısız albüm olarak gösterilmekte blooddrunk. şahsımın öyle düşünmediğini belirtmeliyim, çünkü blooddrunk bence sololar ve riff zenginliği açısından şaheser, kıpır kıpır bir albümdü. rrf de o tadı alamadığım için pek dinlemediğimi söyleyebilirim. ancak halo of blood, blooddrunk'la başlayan bu dönüşümün tam bir tamamlayıcısı durumanda. özellikle konserlerde çalınmayan albümün son iki parçası all twisted ve one bottle and a knee deep kesinlikle hakkı yenen şarkılar. deneyselliğin tavan yaptığı black metal etkileşimli halo of blood ve clean vokalli dead man's hand on you da akılda yer eden diğer güzellikler.
hesabın var mı? giriş yap