• the shadows'un efsanevi gitaristi. mark knopfler'i de derinden etkilemiştir.
  • jean michel jarrein live albumunde konuktur bir parcada.
  • ritchie blackmore da kendisini pek bir sevmektedir.
  • gitara ilk basladigim zamanki hocamin surekli the shadows parcalarini caldirmasi sonucu cok erken zamanda tanistigim gitarist amca. eric clapton, mark knopfler, george harrison vs.. bizim su zamanlar efsane olarak tanimladigimiz bir cok grubun ve gitaristin idolu olmus olan muzik adami. clean gitara reverb ve hafif delay ile o hep bildigimiz boyle western kovboy muzigi tarzi bir sound ortaya cikar. kendisi aslen cazcidir ama albumlerinde genelde boyle tematik soundlar olusturur, cok agirlikli olarak caz tinilari duymazsiniz. tum shadows gitaristleri gibi onda da kirmizi fender vardir.
  • mark knopfler ile birlikte insanın içini ısıtan nirvam adında bir parçaya imza atmıştır
  • efsane gitarist, bugün joe satriani ve bilimum gitaristi etkilemiş sempatik amcamız. bu abileri gördükten sonra günümüz müziğindeki yavanlık ve yaşanan gerileme inanılmaz.
  • 'twang!: a tribute to hank marvin & the shadows' albümünde kendisine olan saygılarını sunmak üzere çalan gitaristler: ritchie blackmore, brian may, tony iommi, steve stevens, peter green, neil young, randy bachman, mark knopfler, peter frampton, keith urban, andy summers, bela fleck
  • surf rock soundunun sanırım kaşifidir. ama nedense bu sound son 30 yılda, gerek western filmlerinin adeta standart bir soundtracki haline gelmesi ve hatta daha da ileri götürürsek bir yemek müziği haline gelmesi dolayısıyla yeni nesil müzik dinleyicilerinde çok etki bırakmaz. gitar çalmadığım için belki benim cahilliğim ama bu adamın peter green, jeff beck, david gilmour gibi efsanelerin idolü olmasına hala şaşırıyorum, anlam veremiyorum.
  • dahi bir gitaristtir.

wonderful land , blue star gibi parçaları dinlenince ne demek istediğim anlaşılır.
hesabın var mı? giriş yap