• bu ekibin bir funny or die videosuna denk geldim, yarıldım. rachel bilson rap yapıyor. tema "evet doktorum ben, ne o, benzetemediniz mi?" çok komik ya.

ayrıca dizi 1x22 ile çok fena bok sardı.

--- spoiler 1x22 ---

tam sevindim wade ve zoe oldu diye, hemen hortladın george. aptal george. aptal zoe. wade'i üzersen çok fena olur zoe bak, uyarmadı deme.

wade, sen çok tatlısın bebeyim *kalp*

--- spoiler ---

wade için (bkz: wilson bethel)
  • new in town ile gilmore girls'ü karıştırıp ortaya aşırı boş, eğlenmelik yani aslında bana göre bir şey çıkartmışlar.

bizim kasabalarda olsa olsa mahalle baskısı olur dostum, özenmeyin böyle dizilere.
  • güzel insan dizisi. tüm başrollerin inanılmaz hatta über güzel, yakışıklı olduğu, fit insanların ortalıkta cirit attığı dizi. ben özellikle wade kinsella denen yarı yunan tanrısı kılıklıya bakmaktan çoğu bölüm ne oldu, ne edildi haberim olmuyor ama sanırım kız doktor.
  • günüm nasıl geçmiş olursa olsun, yayınlandığı gün beni gülümseten sıcacık dizi. içerik arayanlara uygun değil lakin sıcaklık ve neşe arıyorsanız birebir..
  • hiçbir konunun dramatize edilmediği, uzatılmadığı, izlenilince mutlu eden, pek sevimli dizi.
  • dizi izleyesimin geldiği dönemde rastgeldiğim ve kısa bir sürede 3x6'ya kadar geldiğim dizi. insan bazen böyle insanın kafasını çok yormayan, çerezlik, eğlencelik şeyler izlemeye ihtiyaç duyuyor. bu da öyle bir dizi işte.
    --- spoiler ---

zoe hart, dünyanın en bencil, doyumsuz, karaktersiz insanı. kendinden başka kimseyi umursadığını görmedim kızın koca dizi boyunca. kaza eseri bir iyilik yaptığı zaman da mutlaka içten içe istemediği bir iş için bahane olduğundandır.

wade dizinin en tutarlı insanı galiba. zoe'yi aldatması da sürpriz olmadı o yüzden. adam öyle yapcak bişey yok.

george her şeye ikna edilme kapasitesine sahip. biraz karaktersiz desek yalan olmaz aslında ona da.

ve lemon. ah lemon. çilekeş lemon. dizi başladığında yakışıklı, başarılı bir kocası, liderlik ettiği topluluğu, peşinde dolaşan yaltakçıları vardı. önce kendisini terk edip gittiği zaman başka bir erkekle beraber olduğu için kocası onu terk etti. hem de düğün gününde. hem de lavon ona karşı hislerini kontrol edemediği için öğrendi george her şeyi. sonra ne oldu? lemon aradan zaman geçince tekrar lavon'a dönmek isteyince bir baktı, bu sefer en yakın arkadaşı annabeth lavon'la sevgili oldu. ve çok da mutlu oldular gözünün önünde.
    işsiz, kocasız ve arkadaşsız lemon kendi ayakları üzerinde durmak için rammer jammer'da garsonluk bile yaptı. sonra o sözde yakın arkadaşıyla catering şirketi kurdular, ismini bile annabeth's koydular. ama ne zaman etrafta birileri organizasyon işini beceremese lemon'a koşuyor, o da anonim olarak yardım ediyordu.
    bir zamanlar liderlik ettiği belle kızları önce onu liderlikten aldılar, sonra sokak temizlettiler. kızcağız dayanamayıp yıllarını verdiği işten kaçmak zorunda kaldı.
    bir çılgınlık yapıp wade ile rammer jammer'ı aldılar. bir süre sonra gayet de güzel hale getirdiler. sonra hayallerinin yeri olan fancys'i (mi neydi?) almaya niyetlendi. ama teklifi yetersiz gelince yapamadı. wade'le devam etmek isteyince de wade "sen buraya ait değilsin" diyerek onu reddetti.
    bu süre içinde aşk hayatı da hiç yolunda gitmedi. buldukları ya çok kısa sürdü ya da salaktılar.

demem o ki lemon için iyi bir şeyler olmazsa biran önce senaristine okkalı bir mail yazmak zorunda kalacağım. hımmmpppff

--- spoiler ---
  • bitmesiyle üzmüş dizi, dizim. ne vardı yani, izliyorduk haftalık dozlarla, mutlu oluyorduk falan. seviyorum böyle sorunsuz dizileri, karakterlerin hepsi ayrı sevimli, illa dram gerekmiyor. rachel bilson sevimliliğin fışkırdığı bir insan, jamie king acayip güzel, porselen bebek gibi kadın. wilson bethel olsun, scott porter olsun hepsi birbirinden hoş adamlar.

--- final spoiler ---

zavallı senaristler, son bölüm diye klişe olarak herkesin mutlu sonunu sıkıştırmışlar araya. tansy'nin hair salloon'a ortak olduğunu bile öğrendik yani. lemon'ın birden böyle saksı düşmüş gibi karakter değiştirmesi hoşuma gitmedi sadece. sanki menopoz teyzeydi de aşkı bulunca pamuğa döndü falan. lemon'ı lemon yapan o tavırları, prensipleriydi. rose new york'a gidiyormuş, joel'u arasın bari. gerçi joel en son la'de miydi? tüm kasaba halkı çok tatlıştı. zoe'yle wade'i apayrı seviyorum zaten. ilk bölümlere atıf yapılması da gülümsetti.

söylemeden edemeyeceğim, george'la a.b. çok harika oldular da lavon'la lemon'ı birlikte göremeyen tek ben miyim? aslında rachel bilson'ı bu kadar sevmesem lemon'la wade'i birlikte görmek de güzel olurdu. bence onlar da süper çift olabilirlerdi. neyse dizi bitmiş, ben hala ne diyorum. belki 5. sezon onayı alır diye yeni karakterler de sokuşturmuşlar, kıyamam. yalnız hakikaten, koca dizi boyunca zoe hiç babasının mezarına gitmedi yahu. o sahne gelene kadar hiç düşünmemişim bunu, bu bölüm olmasa aklıma bile gelmezdi gene.

topluca şarkı söyleme gibi bir klişeyi bile sevimli gösterdin bana hart of dixie, alacağın olsun.

--- spoiler ---

bu diziyi özleyeceğim. #longlivethehart
  • basittir; klişedir. tam da bu sebeplerle huzur verendir; günümü kurtarandır.
  • --- s01e19 spoiler ---

"george did not choose you-he found out a secret about lemon. big difference"
    lavon baba haklı.

scotty mccreery'i görmek değişik oldu*

--- s01e19 spoiler ---
  • sevilerek izlenen dizidir. en azından ben severek izliyorum. okul, hocalar, camiadaki türlü çirkinlikler, haksız rekabet, stres vs. derken iyice gerilen bünyeyi rahatlatan, gülümseten sıcacık bir dizi hart of dixie.

--- spoiler ---

3x08 itibariyle ben bu joel'u sevdiğimi fark ettim. baya baya gözüm alışmış new yorker arkadaşa. zoey'le aralarındaki uyum falan da güzel ama bir yanda da wade var. ayrıca zoey'nin kuzeniyle wade mi? saçmalamayın. nasıl kavuşacak bu kızancıklar şimdi? lavon'la annabeth'i de bir zahmet evlendirsinler artık. vakti zamanında kısacık zamanda yeniden aşık olduğu kötülerin kötüsü eski sevgilisine evlilik teklifi ederken iki kere bile düşünmemiş olan lavon'un şimdi bir ay bilmem ki, az daha mı beklesek efems hareketlerini yemiyoruz. son olarak lemon breeland'ı ailecek özledik. ufaklık bir an önce büyüse de diziye geri dönse artık.
    --- spoiler ---

edit: düzenleme.
hesabın var mı? giriş yap