• bilgi yarışması / link

köy enstitüleri kurucusu hasan ali yücel’i bilmeyen 4 adet andaval içerir , merak ediyorum nasıl okudular nasıl yetişip bu yaşlara geldiler , soruyu ilk yanıtlayan kişinin bi yerinden isim uydurması sonra diğerlerinin de o uydurma ismin peşine takılıp isimler türetmesi de ayrı bir saçmalık

eminim ki bu 4 kişiye sorsanız kendilerini atatürkçü cumhuriyetçi tanımlarlar utanmadan

yazıklar olsun
  • can yamangillerin ülkesinde normal bir durum. her geçen gün benliğimizi kaybediyoruz, tarihimizi de...
  • bir diğer şaşırdığım durum ise,bu nasıl bir kopya ahlakıdır yahu?
    içeriğin altında bulunan yorumlardan biri durumu özetliyor;
    "köy enstitülerinin kapanma sebebi böyle insanlar yetiştirmek istemeleri değil miydi?"
  • ülkemizdeki onlarca, belki de yüzlerce okulun isminde de, tarihimizde de önemli bir yere sahip olan kişinin, bazı genel kültürsüz yarışmacılar tarafından bilinmediğini/bilinemediğini gösteren genel kültür yarışmasıdır.
  • hasan ali yücel, şair can yücelin babası olup cumhuriyetin kuruluşundan bu yana bu gün dahil en iyi milli eğitim bakanıdır. dünya klasikleri ve doğu klasikleri onun zamanında türkçe'ye çevrilmiş (hatta bir kısmını kendisi çevirmiştir) köy enstitüleri onun zamanında bakanlığında kuruldu. yine dönemin çağdaş eğitim anlayışları uygulanmaya çalışıldı. kısacası efsane bir mille eğitim bakanıydı. oğlu şair can yücel "ben hayatta en çok babamı sevdim" der. boşuna da değil. tek seven de kendisi değil tabi
  • popüler kültürü takip ederek yeterince sosyal bir yaşam yaşadıkları içindir ki genel kültüre ihtiyaç duymuyor yurdum insanı. bu tiplerin başını oturduğum her masada ezmeyi kendime görev bildiğimden kendimce sayılarını azaltıyorum.
  • aynı yarışmada göz var izan var deyimindeki izanın anlamını bilmeyen edebiyat öğretmeni ve picasso'nun en ünlü eserini* bilmeyen resim öğretmeni de yarıştı.

bilgisizlik bu ülkede siyasi parti ayırmaksızın tabana yayılmış. mutluluğumuz da bundandır.
hesabın var mı? giriş yap