• israil'in ağzına veren gruptur.
  • hani eurovision iki aşamalı ya.
    bunlar ikinci aşamaya kalır mı ki?

eğer öyleyse oy vermek için popomuzu yirtalim diyorum.

bilen yeşillendirse sevinirim.

edit: ne yazık ki finalmis.
  • aşağı yukarı şöyle bir şey,

(bkz: afyonlu katolik gay taşfırın ustaları)

gözlerinden öpüyoruz. yaptıkları şey, olur da çocuklarımız ve torunlarımız bizden nefret edecek olursa, 50 sene sonra gösterip "böyle güzel şeyler de yapabiliyorduk" dememizi sağlayacak bir fotoğraf verdi bize. gerçekten, bu eylem herhangi birinin filistin atkısı açmasından ya da filistin'e olan desteğini dile getirmesinden çok daha fazlasını ifade ediyor. izlandalı ve "böyle" bir grubun bunu böyle bir etkinlikte ve israil topraklarında gerçekleştirmiş olması her açıdan ikonik bir durum.

bu arada inanılmaz şaşırtıcı bir şekilde reddit gibi amerikan yalamalarıyla dolu ortamlarda dahi övgüler yağıyor hatari'ye... "bugün izlandalı olmaktan bir kez daha gurur duydum" yazan adam gördüm. muazzam.

kendilerine destek olmak istiyorsanız ne yapabilirsiniz onu bilmiyorum ancak grup kendini "anti-kapitalist performans sanatçıları" olarak tanımlıyor. ona göre düşünmek lazım bi' şeyler. bu insanları desteklemek için gidip de hatari tişörtü, hatari bilekliği vs. alınmaz. satmıyorlardır zaten.
  • eurovision 2019'un gerçek kazananları. hollanda'nın galibiyeti unutulur ama bu grubun cesareti unutulmaz.
  • garip bir şekilde kendini sevdiren grup. 3 kişilik bir grup, matthias, klemens (bunlar kuzenmiş) ve einar.

yutupta haklarında ; "love this whole concept of matching constrats, matthias' harsh growls and klemens' soft vocals, aggression and vulnerability, torment and lust" yorumu bence cuk oturmuş.
    matthias hayvan gibi böğürürken * klemens sakince şarkıya giriyor.

ben beğendim valla, favori şarkılarım spillingardans ve hatrid mun sigra.

baya da troller skskdk https://youtu.be/us-qutqhyzw 25.saniye, "fraudcola" lol.
  • insta postunun altında şu an israillilerle türkler ölümüne vuruşuyor. hadi arkadaşlar her bir askere ihtiyacımız var.

damla bilicin bile 3.4 milyon beğenisi varken bu grubun en son 50 bin olması haksızlık.
    damla bunların 8 katı yazıklar olsun bize.
    not:danlaya herhangi bir karşıtlığım yok hatta muharrem incey verdiği destekten ötürü sempatik bile var.
  • şu halleri ile hamas ve filistinli mücahid denen çember sakallılarla beraber israil’i protesto etmelerini istediğim izlandalı grup.

*
  • türkiye'de (ve diğer ülkelerde tabi) tanımayan kişiler tarafından gay, eşcinsel, biseksüel vs olarak bilinmelerine rağmen, değillerdir.
    iki vokalist (matthias ve klemens) kuzendir ve ince sesli olanın (klemens) küçük bir kızı vardır. aynı zamanda bateristin(einar) sevgilisi dansçılardan kendisine göre sağ, bize göre solda olanıdır ve onların da küçük bir kızları vardır.

ayrıca şarkılarının rammstein'dan sonra güzel gittiğini düşünmekteyim.
  • cinsel yönelimlerinin niye bu kadar gündem olduğunu anlamadığım grup, kendi ifadeleriyle "award-winning, anti-capitalistic, opera-influenced, cabaret-influenced performance art, into more pop, ice pop, doomsday bondage, bonanza style, art, bdsm art, entourage troupe, performance troupe with techno/punk elements", ya da sadece "abba but more (post-)marxist". eurovision damgasını üstlerinden söküp eylülde bir albüm yayınlamak istiyorlar, yolunuz açık olsun minik adanın dev trolleri.*

yakın bir zamanda da filistinli alt-pop sanatçısı bashar murad'la beraber bir single yayınlayacaklar. o zamana dek en sevdiğim şarkılarını bırakıyorum: afhverju seldi ég mig – ekki fyrir meira?

edit: bomba gibi geldi klefi / samed
  • davulcuları einar hrafn stefansson (maskeli olan), izlanda'nın güzide gruplarından vök'de gitar çalıyor. geçtiğimiz yıl, "sonar istanbul" kapsamında türkiye'de konser bile verdiler. görenleri ve dinleyenleri şaşırtabilir.
hesabın var mı? giriş yap