• düğünlerde dağıtılan kuruyemiş poşeti. küçük bi poşet içinde 7 yıllık kuruyemiş. güvelenene kadar saklayacağım, güvelenmezse düğün sahibi kuzenimin çocuklarına veririm ilerde.
  • ankarakart çıkmadan önce ankara'da kullanılan toplu taşıma kartları.

cidden 250 tane falan 20'lik kart var elimde, öğrenci ve tam olarak. maalesef yazıları silinmiş çoğunun.
  • 6 yasimda iken edindigim ilk yakin arkadasimin vesikalik fotografi. zaten 1 sene surdu arkadasligimiz. baska okula gecti. bir daha da ne gordum ne duydum. siyah beyaz okul önlüğü ile vesikalık resmi halen albumdedir.
  • orta okul yıllarından kalma zevksiz desenli bir bilardo eldiveni.
  • 3 yıl saklanan, çiğnenmiş bir sakız.

edit: düzeltme.
  • 10 sene once sahaftan aldigim kamelyali kadin romaninin icinden cikan, kadikoy arifpasa ilkokulu ogretmeninin 24 aralik eylemine iliskin 26.05.1980 tarihinde il disiplin kurulu baskanligina yazdigi savunma dilekcesinin fotokopisi. atamadim. umarim meslegini kaybetmemistir. hayattaysa hala ellerinden operim ogretmenim.
  • çeyrek dolar saklıyorum. yani 1 doların çeyreği. hayır anlatamadım, 1 dolarlık banknotun 4 parçaya yırtılmış halinden bir parçasını saklıyorum.
    yıllar önce 4 arkadaş 1 doları 4 parçaya yırtıp yıllar sonra tekrar buluşup birleştirmek üzere saklamaya karar verdik. sanırım 4-5 sene kadar sonra buluştuğumuzda aramızdan birinin parçayı saklamadığını öğrendik fakat diğer 3 kişide hala duruyordu. diğerleri hala saklıyor mu bilmiyorum ama ben hala saklıyorum.
  • sakarya atatürk stadının kalesinin ağ çivileri.

evet o kadar enteresan biriyim.
  • ilkokul ansiklopedim
  • ali sami yen stadyumu şampiyonlar ligi bütün giriş biletleri
hesabın var mı? giriş yap