• dhmi tarafından resmen kaldırılmış olan fark.

ve evet; geçtiğimiz cuma gününe kadar böyle bir ayrım varmış.

http://www.havayolu101.com/…lani-ayrimini-kaldirdi/
  • (bkz: airfield)
    (bkz: airport)

benim bildigim havalimanini havaalanindan ayiran en buyuk etken, havalimaninin 24 saat esasina gore calismasidir. havaalani gunun belirli saatlerinde kapanabilir ama uluslararasi kurallara gore havalimani hep aciktir.

edit: soyle bir interneti karistiriyim dedim, yokmus boyle bir fark. gotumden uydurmusum.
  • dhmi tarafından hazırlanan havacılık terimleri sözlüğüne göre;
    bütünü ya da bir bölümü içinde hava araçlarının; iniş, kalkış ve yer hareketlerini gerçekleştirebilmeleri için karada veya suda oluşturulmuş, (bina, tesis ve teçhizatla donatılmış) tanımlanmış saha havaalanı olarak adlandırılır.
    uluslararası hava trafiği, geliş ve gidişlerine hizmet vermek amacıyla tesis edilmiş olup, gümrük, göçmenlik, halk sağlığı, hayvan ve bitki karantina işlemleri ve benzeri işlemlerin bünyesinde vakit kaybedilmeksizin yürütüldüğü havaalanı ise havalimanı olarak adlandırılır.
  • (bkz: aydınlandım)
  • olmayan farktır.
    hangisi kolayınıza geliyorsa onu kullanırsınız.

dhmi tarafından eskiden kullanılan fark ta kaldırılmıştır zaten.
  • teyyare meydanıdır o aslında ya bi yanlışlık olmasın.
  • havalimani icerisinde gumruk bulunduran,yurtdisi giris cikis yapilabilen yerdir.
    havaalani ise gumruk olmayan, ic hat ucuslarinin yapildigi yerdir.
    airfield ise bambaska olarak, ya kontrolsuz, ya da uzaktaki baska bir havalimani kulesi tarafindan kontrol edilen, genellikle kucuk ucaklarin inis kalkis yaptigi, sadece pistten olusabilen yerlerdir.
  • birisi dokuz harf birisi on harf
hesabın var mı? giriş yap