aynı isimde "hayat (film)" başlığı da var
3713 entry daha
  • acayipliklerle dolu olan.

neleri dert ediyoruz, nelere ağlıyor nelere gülüyoruz, nelerden vazgeçiyoruz ya da nelere sıkı sıkı sarılıyoruz. hayat bunların hepsinin toplamı işte. günlük sıkıntılarımızı kocaman yapıp gerçek sorunları görünce bunlardan utandığımız bir süreç hayat dediğimiz şey. ortalama süresi aşağı yukarı belli olan, bazı ekstrem durumlarda 3 aşağı 5 yukarı oynayabilen şey.

her yeni örnekle değerini daha çok anlamamız gereken ama inatla özellikle bu konuda balık hafızalı olduğumuz zaman dilimi belki de. bize verilmiş bir armağan ve en büyük laneti de süresinin, kalitesinin bilinmiyor oluşu. o yüzden öncelikleri olmalı insanın. hiç harcayamayacağı parayı biriktirmenin, hiç uygulamaya koyamayacağı planlar yapmanın, bekleyerek hiçbir zaman karşılık alamayacağı aşkı beklemenin, tatile gitmek için işlerin bitmesini beklemenin hiçbir anlamı yok. aksiyon şart. parayı keyfince harca (olduğu kadar), plan yapmaktansa hemen uygula, git o adama seni seviyorum de. hemen bugün o tatile git. hayatın çok güzel olacak o zaman. kısaysa da uzunsa da. o zaman anlamı olacak bu başlığa konu sürecin.

hayat sadece bu an. belki.

ha reenkarnasyona inanmak da bir mutluluk sebebi olabilir bazen. özellikle bizim coğrafyada doğanlar için.
  • en sevdiğim türk filmlerinden biri olan mustafa hakkında her şeyi açayım dedim demin evde ses olsun diye. yine filmin beşinci dakikasını geçemedim. filmi durdurdum. spotify açtım. an itibariyle döngüye aldım mor ve ötesi'nin hayat'ı dolduruyor evi. 20 yıl geçmiş albümün üstünden. 20 sene önce ve 20 sene sonra fark etmez. mükemmel şarkı.
972 entry daha
hesabın var mı? giriş yap