• çoğu insan; her ne yaşıyorsa onun o kadar içinde oluyor ki, ömrünü, bomboş ve başkalarının çizdikleri doğrultusunda heba ettiğinin farkına varamıyor.

uzun zamadır dile dolanan bir şarkı sözü gibi aklıma dolanan bir cümle vardı. “yeterince geç olmadan bazı şeyleri değiştirmeli..”

dün ofisten 18:45’te çıkıp da berbat bir trafiğe takılıp aktara bindire eve 22:15 ‘te gelince bir daha dank etti “ben ne yapıyorum” sorusu...

içinde yaşadığımız modern çağ, her ne kadar hepimizi birbirimize benzetmeyi temel alan bir sistem belirlese de aslında hepimiz bambaşka şeyler yaşıyoruz. bu nedenle muhtemelen kimsenin ilk adımı bir diğerine uymayacak.

açıkçası ben de bilmiyorum nereden başlayacağımı. ama bunu yapan ya da yapmak isteyen varsa diğerlerine ilham olur belki...

atılan ilk adımdan sonra editlenecektir.

edit 1: 11.04.2018 tarihinde istifa ettim. devamı gelecek..

son : ara ara bu giriyle ilgili mesaj aldım. sonra ne oldu diye. sonra ne oldu..? pek bir şey olmadı. ya da çok şey oldu. ama kesinlikle olan şu oldu: ben, artık hayat adım atmadıkça sadece senin adımınla onun değişmeyeceğini anladım.
  • gelecekte nasıl biri olmak istiyorsanız şimdiden o şekilde kararlar alın
  • sigarayı bırakmak.
    aman sende yarın yaparım demek, diyebilmek
  • telefonu usulca yerine bırakarak ilk adımını düşünmeye başlamak olmalı.
  • bir lambayı değiştirmek için kaç psikolog gereklidir?

sadece bir, ama lambanın da değişmeyi istiyor olması gerek.
  • uyanmak.
  • tembelliği üşengeçliği yok etmek
  • büyükşehir yaşantısını bırakıp, küçük bir kasabaya yerleşip huzura yaklaşmak.
  • (bkz: değişimin 6 aşaması) burayı okuyarak başlayabilirsiniz
  • işten ayrılıp bir süre kafa tatili yapmak.
hesabın var mı? giriş yap