şükela:  tümü | bugün
  • çoğu insan; her ne yaşıyorsa onun o kadar içinde oluyor ki, ömrünü, bomboş ve başkalarının çizdikleri doğrultusunda heba ettiğinin farkına varamıyor.

uzun zamadır dile dolanan bir şarkı sözü gibi aklıma dolanan bir cümle vardı. “yeterince geç olmadan bazı şeyleri değiştirmeli..”

dün ofisten 18:45’te çıkıp da berbat bir trafiğe takılıp aktara bindire eve 22:15 ‘te gelince bir daha dank etti “ben ne yapıyorum” sorusu...

içinde yaşadığımız modern çağ, her ne kadar hepimizi birbirimize benzetmeyi temel alan bir sistem belirlese de aslında hepimiz bambaşka şeyler yaşıyoruz. bu nedenle muhtemelen kimsenin ilk adımı bir diğerine uymayacak.

açıkçası ben de bilmiyorum nereden başlayacağımı. ama bunu yapan ya da yapmak isteyen varsa diğerlerine ilham olur belki...

edit : atılan ilk adımdan sonra editlenecektir.
  • hayat böyle bir şey değil ki.
    tabi bu durum da bir kaç istisna vardır,madde bağımlısı olmak vs..ondan kurtulmak bir adım sayılabilir belki.
    eğer böyle bir durum yoksa benim bildiğim hayat bir tane ,oda yaşanıyor.değişmez.
  • sigarayı bırakmak.
    aman sende yarın yaparım demek, diyebilmek
  • telefonu usulca yerine bırakarak ilk adımını düşünmeye başlamak olmalı.
  • hayatınızı değiştirmek icin oncelikle , hayatınızı degistirmeye çabalamamak ile baslamalisiniz.

bi rahat olun herşey olacağına varır.

siradan olduğunuzu herkes gibi olduğunuzu kabul edin içinizdeki şişkin balondan kurtulun...
  • ben bugün bi kenarda kaldırama oturup sokakta yaşamayı düşündüm. adım degil belki devrim. ama insanlar nasil bakardı. aşağılık demi?? bi gün kerhaneye gittim bi orospuyla sevişirken anladım benle nasıl seviştiğini. iğrenerek. şimdi bakıyorum herkes iğrenerek yapıyor işini. o orospudan ne farkınız lan amk fallikleri. ve o burnunuzu kıvırarak önünden geçtiğiniz adam; en azından sizin gibi "orospuluk" yapmıyor.
  • spora başlamak.
    sabah 7 gibi kalkıp spor ve güzel bir kahvaltıyla başlansa her güne, her şey daha güzel olacakmış gibi geliyor. yaklaşık 2 senedir "yarın sabah spora başlıyorum" diye uyurum, henüz kısmet olmadı. zaman da beklemiyor maalesef.
    uyumak tatlı geliyo ama ben öldüğümün farkında değilim galiba.*
  • bir lambayı değiştirmek için kaç psikolog gereklidir?

sadece bir, ama lambanın da değişmeyi istiyor olması gerek.
  • (bkz: değişimin 6 aşaması) burayı okuyarak başlayabilirsiniz