şükela:  tümü | bugün
 • hayvan haklari türkiye aktif güç birliği platformu.
  üyelik için haytap-subscribe@yahoogroups.com adresine e-mail atmak yetiyor.
 • dönem sözcüsü dohayko'dur.
 • türkiyenin dört bir yanında gönüllüleriyle patili dostlarımız için seferber olmuş. binlerce köpeğe, kediye, gümrükte takılıp kalan ceylanlara, almanya ya kaçırılan deney köpeklerine,evden kaçan kedilere, kaybolan köpeklere, arabaların çarpıp kaçtığı yol kenarında can çekişen atlara kucak açan. sağlam insna ve hayvan sevgisine sahip insnalardan oluşan dernek
 • antalya'daki katliami belgelemis hayvan haklari platformu:

  http://www.haytap.org/…ask=view&id=1154&itemid=3625

  ici kaldiramayacak olanlar bakmasinlar, benim boyle kendime eziyetten hoslanan bir yapim oldugu icin actim, baktim, inceledim, okudum. tasmali, tasmasiz, belediyeden kupesi olan, yavru, buyuk, hatta daha ayaginda alcisi olan her turlu kopek belli ki gozu donmus bir takim kisiler tarafindan bir "toplu mezar" bolgesine goturulmus. ayaklarina baglanmis iplerden, suruklenmis olmalarindan bu anlasiliyor. bir kopegin uzerinde yer alan ucer dorder siringa da bunu yapanlarin artik ne kadar suursuz bir hale geldigini.

  iste insan olmaktan utanarak basladigimiz guzel bir yaz gunu daha.
 • uzun yıllardır internet üzerinden yahoo grup olarak devam eden haytap , üyelerinin bir araya gelmesi ve temsilcilerinin seçilmesi üzerine artık resmi tüzel kişilik kazanarak bir federasyon olmuştur.
 • 24 saatten fazladır, erişemediğimiz yükseklikteki bir ağaçta kalan yavru kedi için itfaiyenin oralı bile olmadığı, beşiktaş belediyesi'nin ise "görevli arkadaşlarımız araçla birlikte geliyorlar, yoldalar" diyerek nispeten daha ilgilendiği (gerçi saatler boyu gelmediler); ama gene de çok oralı olmadıkları durumda telefon edip yardım istediğimde büyük bir ilgi ile dinleyip yardımcı olan ve belediye görevlilerini 28 dakika sonra getirterek bayram seyran dinlemeden görev başında olan, var oldukları, ilgilendikleri ve yardımları için teşekkür ettiğim oluşum.
 • felçli bir kedi. arka ayakları tutmuyor. ama o halde bile evini kirletmiyor, sürünerek toprak kutusuna gidiyor. onun kadar muhtaç, onun kadar mahsun, garip, kimsesiz, sessiz bir varlık daha yok yeryüzünde. o kadar masum, o kadar çaresiz…

  gıcık bir komşu “apartmanlarda keçi, koyun, kedi, köpek beslenemez” maddesini buluyor, dava açıyor o kedinin sahibine. kedi için değil, sahibine gıcıklık olsun diye kediyi kurban seçiyor. hakim de ilk celsede atıyor kediyi sokağa. hukukta öyle bir madde var ya, hani çiftlik hayvanlarıyla evcil hayvanları bir tutan madde ona dayanarak davayı kapatıyor. kedi apartmandakileri rahatsız etmiyor muymuş, kedinin sahibini bile rahatsız edecek kadar gücü yok muymuş kime ne.

  kedicik sokaklarda. arka ayakları tutmuyor ya yemek de bulamıyor kendine. çocukların oyuncağı oluyor sonra. acı çektiriyorlar, süründürüyorlar hayvanı. iki gün dayanabiliyor ancak, sokaklar ona göre değil, ölüyor…

  aslında yok böyle bir şey bu bir hikaye. ama işte böyle atılıyor hayvanlar sokağa. sokaklarda öldürülen her hayvanda bizim de payımız var. senin, benim, sevgilinin. herkes suçlu. çünkü 1950’lerde imzalanan “apartmanlarda keçi, koyun, kedi, köpek, tavuk beslenemez” maddesinin değiştirilmesi için hiçbir şey yapmıyoruz. böyle bir madde var mı gerçekten??? kaç kişi biliyor?

  işte haytap bunu biliyor ve bu maddenin değiştirilmesi için meclise teklif götürdü. ama meclisten geçmiyor. biz de bekliyoruz öylece…

  sarı çizmeli mehmet ağa kedisini işkence yaparak öldürmüş. hemen atıp tutmaya başlarsın değil mi? vay efendim nasıl olur böyle bir şey. arkadaşım böyle gizli saklı değil de hukuk eliyle oluyor işte. şimdi de sesini çıkarsana. değişsin bu madde.

  evet hepimiz hayvan katiliyiz. haytap’a destek olmazsak, o maddeyi değiştiremezsek katil olarak öleceğiz.
 • son reklamlarında gözlerimin dolmasına neden oldular, reklamda kullanılan müziğin de etkisi olmuştur elbet. harika olmuş.

  * mtv'de gördüm, sokak çocuğu var hırpalanıyor 4 kişi tarafından, sonra da yerde duran bir kutunun içine giriyor. ardından kutunun içinden boynuna poşet torba bağlanmış bir köpek çıkıyor.. çok fena çok..