şükela:  tümü | bugün
 • muhalefet uğruna hdp'ye oy veren cahillerin acilen aklına kazıması gereken gerçek.

  ısrarla uyarılmanıza rağmen, "rte'yi başkan yaptırmayacağız, ampulü söndüreceğiz, yaşasın devrim" gibi basit söylemlere kandınız ve bir terör örgütüne seçimlerde oy verdiniz. peki ne oldu? daha iki ay olmadan ellerine silahlarını aldılar ve güvenlik güçlerimize saldırıyorlar.

  ak parti hükümeti gerek sosyal, gerekse ekonomik olarak doğu ve güneydoğu illerine tarihi yatırımlar yapmış ancak bölge halkı bu fırsatları değerlendirememiştir; o bölgede barış ve huzur için çırpınan bir hükümeti eleştirmek tek kelimeyle haysiyetsizliktir.

  hala bunun suçlusu olarak hükümeti görüyorsanız diyecek bir şeyim yok ama biraz vicdanınız varsa bu teröristlere daha fazla destek olmayın.

  bu arada sakın ama sakın "ama oslo'da şu oldu, imralı'ya bu gitti" demeyin kalbinizi kırarım; kan akmaması için müzakereler yapmak farklı, kan akıtmaktan vazgeçmeyenlere destek olmak farklıdır.

  aksini iddia eden varsa, yazacaklarını merakla bekliyorum.
 • akp hükumeti sütten çıkma ak kaşık değildir. hele rte kesinlikle temiz bir siyasetçi falan asla değildir. kesinlikle ne ona ne de partisine oy vermedim, vermeyeceğim. ancak kürt sorunu konusunda dönemine göre en cesur adımları atan, en barışçı siyaseti yürüten de rte ve akp olmuştu. onlardan önce kürt demek bile sıkıntılıydı. böyle bir atmosferde kalkıp kürt sorunu var ve çözeceğiz dediler. ohal'i kaldırdılar. milliyetçi anadolu oylarını kaybetme pahasına kürtçe'yi serbest bırakıp, kürtçe devlet televizyonu kurdular. kürt açılımı, demokratik açılım vs adına ne derseniz deyin açılımlar yaptılar. imralı'yı ziyarete açarak öcalan'ın sürece dahil olmasını sağladılar. devletin resmen pkk ile masaya oturmasını sağladılar. bunları yaparken de defalarca kez hainlikle, ülkeyi satmakla, teröre boyun eğmekle suçlandılar ama geri adım atmadılar. bu şartlar altında sağlıklı düşünen bir beyin, hdp eğer pkk'nın bir uzantısı değil ve gerçekten barışçıl bir çözüm süreci isteyen siyasi bir parti ise rte'yi ve akp'yi en yakın müttefik olarak görürdü diye düşünürdü. ama sonra ne oldu peki? hdp tarafından 1 numaralı düşman ilan edildiler. çünkü pkk gibi silahlı bir terör örgütünün varlık sebeplerini ortadan kaldırmışlardı. ama işte bizim hafızamız 6 ay ile sınırlı. bir de gezi'den sonra rte'ye öyle bir nefret duyulmaya başlandı ki gözler kör oldu. ona duyulan nefreti kullanarak saftirik barış sevdalılarının oyınu aldılar. elbette hepimiz barış olsun, kan akmasın istiyoruz. peki ama bir bir atılan bu adımlara rağmen bir türlü silah bırakmayan bir örgüt orada öyle tehdit olarak otururken bu nasıl olacak? barışın önündeki asıl engel bu silahlı tehdit değil mi? şimdi herkes elini vicdanına koyup bir düşünsün, bugün gelinen noktada asıl kim üzerine düşeni yapmadı? hiçbir şey vermeden sürekli alarak, her fırsatta silah tehdidi savurarak nasıl barışçı olunuyor? rte düşmanlığını hesaba katmadan bunu bir düşünmekte fayda var. ve eğer bu erdoğan, bu akp ile kürt sorununu çözemiyorsa, kürt siyasi hareketi bu sorunu kiminle çözebilecek? ya da gerçekten çözmek gibi bir derdi var mı?
 • daha temel politik kavramlardan bihaber insanlarca yapılan tespit. hadi legal kanadı desen -ki öyle de değil o ilişkinin olduğu partiler vardır ama burada yok- bi derece de siyasi kanadı diyince komik oluyor.
  edit: hdp pkk'nin legal kanadı değildir demek hdp ile pkk arasında hiçbir bağ yoktur demek değildir. zaten aynı ideolojik formasyona gelen ve hedefleri -büyük oranda- ortak olan iki örgüttür, farklı olan yöntemleridir. ancak aralarında organik bağ yoktur.
 • bir atasözü ile açıklanabilir (bkz: doğru söze ne hacet)
 • olmasında her hangi bir sakınca olmayan durumdur, ama asıl olan kişilerin kendini tarifidir.

  yıllardır pekeke'ye silahı bırakın ve gelin siyaset yapın denmiyor mu?
  iki yüzlü piçler, siyaset yapana tahamul etmiyorsunuz da, dagda olanları ne bok yemeye "gelin siyaset yapın" diye davet ediyorsunuz.
  sizin gibi gücü elinde bulundurdugu için zalimleşen, ülke hainlerine neden güvenilsin ki?

  bu gün dediginiz yarın inkar ediyorsunuz. yarın yapacagınızı bu günden eleştiriorsunuz. menfaatçi kişiliklersiniz.
  herkes size itaat edecek, tek dogru sizssiniz. digerleri ne söylerse söylesin, onlar tek kaşlı dag kültürünü atamamış yaratıklar değil mi?
  bu ülkenin barışı için hdp olmazsaa olmazdır.
  umarım bu ülke bir hata yapıp, bu ülkenin en yigit evlatlarını içinde barındıran hdp'yi harcamaz.
 • siyasi amelleri ugruna sehit ettikleri ailesi/yakini olsa yine burada "olmasinda sakinca yoktur" diyebilcek mi merak ettigim insanlar var, bizi ikiyuzlulukle sucluyorlar. cunku kimilerine "silahi birak, gel meclise, demokratik yolla cozelim" demisiz.

  silahi birakti mi? hayir

  silahi birakacagina dair bi umut/soz/vaat verdi mi? hayir

  meclise geldi mi? evet

  demokratik yollara mi basvuruyor? hayir. yol kesiyor, harac topluyor, tehdit ediyor, olduruyor, yakiyor, yikiyor. bayragimiza ve bu ulkenin kurucusuna zerre kadar saygilari yok, her firsatta hakaret ediyolar ama ulkenin tum olanaklarindan faydalanmak istiyorlar.

  biz agzimizi acinca da ikiyuzlu ilan ediliyoz. neymis cekemiyomusuz. ihlal edilen yasalari kagitlara yazsak anayasa kalinligina esdeger cikicak armut.
 • bugün ankara'da düzenlenen kahpe saldırı sonrası tekrar hatırlanması ve asla unutulmaması gereken bilgi; inanmayanların aklını seveyim.
 • daha önce defalarca olduğu gibi bugün yine ortaya çıkan hakikat.

  (bkz: 2 mart 2016 sur'a yürüyüş çağrısı)
 • takdir yüce türk milletinindir
  böyle yüzlerce video, binlerce saatlik ifade kayıtları var.

  biz unutmadık, o gün de söyledik, bugün de söylüyoruz:

  "terör örgütü ile bir siyasi parti eğer yan yana durabiliyorsa, o parti bir türkiye cumhuriyeti siyasi partisi değildir.
  terör örgütünün siyasi koludur."

  binlerce asker, öğretmen, polis, sivil yurttaş, masum kadın ve küçücük bebek vatandaşımızlarımızın o tertemiz kanları; milyon tane oydan da milyon tane insandan da çok daha kıymetlidir.

  kucağında kardeşi şehit olmayan, sırtında şehidini saatlerce omuzlamayan, gazi kardeşlerinin protezli elleri ile tokalaşmayan ne bilsin!

  and olsun ki biz bilenlerdeniz.
  unutacak da değiliz.
  unutanla da yurttaş ya da kardeş değiliz, asla unutacak değiliz; asla da unutmayacağız.

  biz sırtımızı bir yere yaslamadık, yaslamayız.
  biz bayrağımızı tüm milletimizi temsilen göğsümüzde ve sırtımızda taşırız

  çünkü yeter ki vatan sağolsun.

  terör ve terör seviciler değil!
 • unutmadık sırtını ypg ye dayayanları..
  unutmadık aponun heykelini dikecek olanları..
  unutmadık gazi meclisin koridorlarında pkk marşı söyleyen vekilleri...
  türk milleti zekidir... sesini çıkarmaz, yemiş gibi yapar ama yemez... fırsatını bulunca cevabını verir...