• adamların yeni albümü rüyalarda buruşmuşuz un ilk parçası. o kadar güzel ki tarif bile edemiyorum. gözlerimin yaşını sildiğimde buraya sözler de gelecek.. o değil de ben bunu konserde dinlemiştim o zaman bu kadar etkilenmemiştim. bugün aşık oldum.

sözlerini de yazayım tam olsun..

atlar düşer, krallıklar yıkılır
    kuşlar göçer, senden naber ?
    tek mevsimlik çiçek gibi açıp solan
    neyin peşinde, var mı haber ?

zor zamanlar olur, nasıl çıkarsan içinden
    omurgan öyle şekillenir.
    beni sorarsanız bazen cennet yeri, bazen cehennemin dibi evim gibi, evim gibiii...

bi akşamüstü yuvarlandım yerlerde
    bi akşamüstü sarıldım kendime
    döndüm ve arkama baktım
    hepinize el salladım..

kendim kadar sonsuzum bu dert benim
    içim dışım yanar döner..
    günler geçer, yaram bana kucak açar
    yolum ateşmiş ne fark eder ?

zor zamanlar olur, nasıl çıkarsan içinden
    omurgan öyle şekillenir.
    beni sorarsanız bazen cennet yeri, bazen cehennemin dibi evim gibi, evim gibiii

döndüm ve arkama baktım
    hepinize el salladım..

döndüm ve arkama baktım
    hepinize el salladım..

döndüm ve arkama baktım,
    hepinize el salladım..
  • bi akşam üstü bi cafede oturuyordum. çalan müzik çok hoşuma gitti ve sözlerine de kulak kesildim,

"zor zamanlar olur
    nasıl çıkarsan içinden
    omurgan öyle şekillenir"

sözlerini duydum ve "kimmiş bu grup yahu?" dedim. döndüm ve arkama baktım. cafenin sahibi ile göz göze geldim. sordum, "adamlar" diye bir grup dedi. kendisine el sallayarak oradan ayrıldım ve bu adamları dinlemeye başladım.
  • "zor zamanlar olur
    nasıl çıkarsan içinden
    omurgan öyle şekillenir"

dizeleriyle utanmazsan unutmam tadı veren olmuş,hem de çok güzel olmuş yeni adamlar şarkısı
  • akşam serinliğinde omzumuza bırakılan ince bir hırka gibi bir adamlar şarkısı.

bu gece omuzlarıma bırakıldı ve bu kadar güzel bir şarkıdan bu kadar geç haberdar olduğum için üzüldüm.
    başlıktaki entrylerin neredeyse yarısında alıntılanan kısmını alıntılamak niyetiyle geldim.

''zor zamanlar olur
    nasıl çıkarsan içinden
    omurgan öyle şekillenir''

bu kısmın defalarca alıntılanmasının sebebi nedir acaba... insan biliyor da işte o zor zamanlarda nasıl durması gerektiğini, kendini kaybetmemek, vazgeçmemek, unutmamak oldukça zor olabiliyor dönem dönem, bunu böyle güzel hatırlattığı için belki. biraz da içinden çıkılıp kurtulunan geçmiş zor zamanların gururu olabilir sebep. ama benim için bu ara ilk sebep geçerli.

sözlerinin tümü, girişi, başı, sonu, tamamı. her şeyiyle tanıdık ve mükemmel.
  • dinlerken mutsuz sonla biten bi festival filminin intihar sahnesini gözün önüne getiren şarkı.

eleman her şeyi denemiş, yine de olduramamış. bi akşam üstü debelenmiş yerlerde nasıl olmaz nasıl olmaz diye. kabul etmemiş. etmek istememiş. sonra tükenmiş. olmuyor. olmuyor napalım... o akşam kimsenin yapmadığı şeyi kendine yapmış; sarılmış kendisine.

yüzünde buruk bi gülümsemeyle dönmüş bakmış arkasına. sevdiklerine, nefret ettiklerine, kıyamadıklarına, keşkelerine, pişmanlıklarına, hayallerine, hayatına... atlarken aşağıya bunların hepsine el sallamış. yüzündeki o buruk gülümseme sonsuza kadar hareketsiz

düşen atları, göçen kuşları ve yıkılan krallıkları görürüz en son sahnede bangır bangır bu müzik çalarken

--------

zor zamanlar olur
    nasıl çıkarsan içinden...
    beni sorarsanız, bazen cennet yeri
    bazen cehennemin dibi evim gibi.

akşamüstü yuvarlandım yerlerde
    döndüm ve arkama baktım
    hepinize el salladım

atlar düşer, krallıklar yıkılır, kuşlar göçer...
  • rüyalarda burusuruz albümünün en güzel şarkısıdır.

"zor zamanlar olur,
    nasıl çıkarsan içinden
    omurgan öyle şekillenir."

başka da söyleyeceğim bir şey yok.
  • bu şarkı adamlar'ın yaptığı en iyi şarkı olabilir, bir kere dinlediyseniz eğer, bir döngüye girip günlerce dinleyebilirsiniz.
    bir başka tanım olarak da adamlar'ın çok lirik, pek manidar şarkısıdır.

"atlar düşer
    krallıklar yıkılır
    kuşlar göçer
    senden naber"
  • ''atlar düşer, krallıklar yıkılır, kuşlar göçer, senden naber?
    tek mevsimlik çiçek gibi açıp solan neyin peşinde var mı haber?''
  • çok güzel şarkı be.

''zor zamanlar olur, nasıl çıkarsan içinden
    omurgan öyle şekillenir.''
  • bu harika şarkının muhtemelen ilk yazıldığı dönemlere ait bir versiyonu var sözleri biraz değişik:

....takipte james bond gibi, yavşak gibi.
    zor zamanlar olur nasıl çıakrsan içinden,
    iskeletin öyle şekillenir.

gibi sözleri var. linki ekliyorum temiz versiyonunu bulan paslasın:

https://www.youtube.com/watch?v=hwaylbwylii
hesabın var mı? giriş yap