• kardeşim bende siteniz aracılığıyla sorayım diye 15 dakikadır sizin verdiğiniz sorularla cebelleşip duruyorum.
    ne saçma bişi lan bu böyle politikacı mısınız hacı siz öncesinde bana bu soruları sorun diye yazıyorsunuz??? sitenizden bir mail bir mesaj atamayıp ekşiyi bu tür işlere de alet ettiriyorsunuz?? bu işi de buradan* çözeyim ana sayfam yapacam siparişlerimi buradan verecem artıkın.

tamam kısa kestim, sadede geldim "nerede benim 200 tl'lik hediye çekim/kuponum/beleşim??" sipariş no 89358168

hayırlı işler
  • "hadi yine iyisin!" ile başlayan fırsat mesajı atan, kendisini benim kankam sanan bi garip site.
    bu mesajları koordine eden ekibe akıl fikir temenni ediyorum.
  • süper site , dört dörtlük mükemmel site
    çok hızlılar , çok başarılılar, hızlı kargo müthiş
    hele bir de ücretsiz kargo olunca süper dememi bekliyorsunuz
    ama öyle değil, ilk yazdıklarım var ya eğer hepsiburada yetkilileri okuyorsa onlara denk gelsin
    umarım hepsiburada dan hızlı gönderi siparisi verirler.
    şimdi konumuza gelecek olursak ayın 1 inde hızlı gönderi ile bir sipariş verdim.
    ayın 2 si oldu yok. telefon açtım siparişler akşam 10 a kadar yola çıkıyor dediler tamam dedik.
    ayın 3 ü hale ses seda yok ürün hazılanıyor görünüyor. defalarca aradım sadece haklısınız diyorlar.
    bugün ayın 4 ü ve halen hazırlanıyor görünüyor. işin güzel yanı bu hızlı gönderi ve mal gibi ilk sayfada sürekli reklamı dönen ürün.
    yarın ayın 5 i ve ben tatile çıkacağım evet 365 günün sadece 1 haftasında iznim var ve tatil için almak istediğim ürünü hızlı göndderi ile gönderemeyecekler.
    buradan kendilerine saygılarımı göndererek sizlere hızlı gönderi kısmına sakın inanmayın derim.
    ha unutmadan aldığım ürün pompişlerine denk gelsin.
    kanzuk şimdi atlar. tanım da yapalım hızlı gönderi si yalan olan firma.

edit : adamların karakteri , türk halkını ne olarak görüyorlar onu da çözdüm.
    özür için 1 haftalık 10 tl lik hediye çeki veriyor. al bu para sus payı.
    ardından gelen mail ürününüzü tedarik edemiyoruz.
    ayın 1 inden 4 üne kadar bu üründen sınırlı stok diye sattın bana gelince mi tedarik olmadı. buna kimseyi inandıramaz. karakter yoksunu doğan holding firması sahibinin yüzündeki sevimlilik firmaya da yansımış.
  • aynı siparişteki 3 ürünü 3 ayrı karton kutuya koyarak aynı anda kargoya veren çevre düşmanı, umursamaz kurum. karton bedava galiba.
  • ev eşyası / beyaz eşya alınırken çok ama çok dikkatli olunması gereken site.

geçen sene peder beyler yazlıkta bir fırın sipariş ettiler. fırın geldiğinde de eşşeklik edip gelen ürünün kutusuna genel olarak bakıp, kargocuya imzayı basmışlar.

sonra kutuyu açtıklarında fırının camının patlak olduğunu görüyorlar ve hepsiburada ile yazışmalar, konuşmalar vs vs vs. adamcağıza verilen tek cevap "konuyla ilgili size döneceğiz" oluyor. ne dönen oluyor ne ilgilenen. iade süresini de doldurup, sallayıp durdular adamı.

adam sinirinden en sonunda fırını camdan aşağı fırlatıp, sizden alışveriş yapanın #!$@?! demek zorunda kaldı.

ayık olmakta fayda var.
  • geçen aylarda vermiş olduğum sehpa siparişimin yanında 4 kişilik yemek masası takımı göndermiş alışveriş sitesi. durumdan o kadar bihaberler ki kargo şirketi aracılığıyla kendilerine geri yollamasam durumun farkında bile olmayacaklardı. belki de hala farkında değiller.
  • bugüne kadar dünyanın milyon yerinden internet üzerinden alışveriş yaptım. çin, slovakya, abd, ingiltere, vb. her çeşit ülke, her çeşit auction, ebay, paypal, kredi kartı, sanal kart, bitcoin, steam, amazon'dan basılı materyal, e-book, borderlinx üzerinden kindle, vs...

2000'leri, 2010'ları geç, ilk online siparişimde takvimlerde 90'lar mevcuttu hala ve ben abd'de tanımadığım lokal bir çizgi roman dükkanındaki adama zarfın içerisine 50 usd koyup göndermiştim. hiç birinden bir kazık yemedim. en son çin'de sırf kargo geciktiğı için satıcıya haber verdiğimde, ki web sitesinde ürünün ulaştığını boş bir anımda teyit etmiştim, hiç bir şey demeden adam aynısını tekrar gönderdi ve yanında gecikme dolayısıyla telafi için hediye eklemişlerdi. elime üründen 2 adet ulaştı en sonunda, satıcıya bildirip ekstra ürünün parasını ödemeyi teklif ettiğimde adam bunu söz konusu bile yapmamamı rica etti.

bu söz konusu törkiş web sitesinden ise 3-5 kez alışveriş ettim. en sonunda 3 adet sipariş ettiğim ürün koli içinde 2 adet olarak şirketin güvenliğine teslim edilmiş. iletişime geçip bildirdim, standard basiretsizlik güdümlü cevaplar... kargoyu teslimde imzayı ben atmadığım için kovalayayım olayı diye düşündüm. chargeback'le uğraşayım mı acaba dedim, vazgeçtim.

hani böyle bir adam vardır günlük hayatta muhattap olduğun, olmak zorunda kaldığın, kafası bir şeyi almaz, pes edersin, uğraşmaya değmez görürsün. bunun, 1 ve 0' lardan karşılığıdır bu oluşum da benim gözümde.
  • yaklaşık 5 yıldır aktif bir şekilde alışveriş yaptığım site. herşey iyi güzel hoş da aldığım ürünle ilgili olumsuz bir yorum yaptığımda yorumumu yayınlamamaları beni oldukça incitti. geçen yıl aldığım koltuğun sırtlık kısmı kırılınca ürünün kırıldığını belirttiğim gayet saygı kuralları çerçevesinde bir yorum yazdım ve yorumumu yayınlamadılar. sonra usanmadım tekrar yazdım yine yayınlamadılar, 3. kez tekrar yazıp yine yayınlanmayınca vazgeçtim. artık oradaki yorumlara(olumlu) itibar etmiyorum.
  • yaklaşık 1 saattir sitesinin ürün detay ve alım sayfalarına gidemediği, hata var panik yok uyarısı verdiği site
  • kliksa varken yuzune bakilmamasi gereken site. tabi urun yelpazesi acisindan hepsiburada'daki herseyi kliksa'da bulamayabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap