şükela:  tümü | bugün
112 entry daha
  • videoyu izleyince benim aklım sanat tarihiyle siyaset arasında bi gitti geldi şimdi. ilk aklıma gelen bizans dönemi ikonaklazma hareketi oldu. sırf bunlar yüzünden istanbul'da doğru dürüst tarihi eser yok. adamlar o dönem neredeyse her şeyi tahrip etmişler. sonradan da aklıma saddam'ın heykelini yıkan adam geldi.

ben siyasetin nasıl bir şey olduğunu 4 yıl boyunca bölümde değil, resmen bu adamı izleye izleye öğrendim. şimdi bu adam 15 temmuz'da bir lafıyla o kadar insanı sokağa döken adam değil mi? evet. yıllardır 23 nisan, 19 mayıs, 30 ağustos, 29 ekim gibi kutlamaları türlü bahanelerle yaptırmayan kişi mi? evet. bunları yavaş yavaş insanların zihninden silmeye kalkıp yerine 15 temmuz demokrasi bayramı gibi yeni yeni bayramları yerleştiren kişi mi? evet. bayramda esenler otogarına gidiyorum ismi "15 temmuz demokrasi otogarı" olarak değişmiş, uşak'tayım bilmem nerenin ismi değişmiş. ankara'ya gidiyorum mesela kızılay meydanı sana olmuş "15 temmuz kızılay milli irade meydanı." unutmak istesek de unutamıyoruz, çünkü sürekli gözümüze sokuluyor. adam çok sinsi, takdir edilesi. kurbağalar suda yavaş yavaş kaynıyorlar resmen.

%50 değil ama %15-20'lik bir kemik tabakası var bu adamın. ne derse düşünmeden peşinden sürüklenebilecek bir kitleden bahsediyorum. halkı manipüle edip istediği şeyi "halkım böyle istiyor" diye yapabilecek birinden bahsediyorum. 16 nisan referandumundan sonra ne dedi mesela? "halk isterse idamı getiririz." şimdi diyor ki "bunlar bizim değerlerimize ters, dinimizde yok." yarın bir gün bu bahsettiğim kitle teker teker atatürk heykellerine saldırsa ne diyecektir sizce? bir düşünün derim ben size. siz hala dalga geçin "bu heykellerin sanatla ilgisi yok, ondan yapıyor heheh" diye. neyse, resmen entry nick uyumu olmuş. bu adamı ne zaman görsem babam aklıma geliyor. kusura bakma baba ama tipini s.keyim ben senin ya of :/
  • reis açıklaması.

reis üzüldüyse biz de üzülürüz.

buradan o heykeli yapanlara sesleniyorum siz reis'imizin taşaklarına yetecek malzemeyi nereden buldunuz amk ? çaldınız mı çırptınız mı nerde lan makbuzlarınız, defterleriniz, evet.

reis haklıdır hep destek tam destek, keh keh.
  • o kadar rezil durumdasin ki, allah u teala birgun hesabi senden cok fena soracak. yedigin kul haklarindan, aldigin canlara, ulkeyi kafire sattigin her karis topraga kadar senden hesap sorulacak. belki bu dunyada degil, ama bilesin, ote dunyada sana rahat yok !
  • aglama melis.
  • ben rte elinde bir balyozla o heykeli yıkmaya gider diye düşünmüştüm ama olmadı.
    ben bu konuda rte'ye gerçekten çok kırgınım.
    oysa reis böyle davransa kaide üzerinde heykel kalmazdı.
  • recep tayyip erdoğan stadına ismini verirken üzülmüyor ama heykelinin yapılmasına üzülüyor.
3 entry daha