şükela:  tümü | bugün
  • hayatindaki sevincleri, huzunleri ailesinden ya da kendisinden baska kimseyle paylasma sansi olmayan yalniz insan. bunun sebebi kisinin kendisindende kaynaklansa da cevre de buyuk bir rol oynar. bazi insanlar yalniz olmaya mahkumdurlar. eger bu kisi de bu insanlar arasindaysa baskalariyla arkadas olma adina tum girisimleri basarisizlikla sonuclanir. kazik yer, iyice sogur insanlardan, yalnizligina doner.
  • neye, ne kadar çok katlanmış olursa olsun, katlanılmaz biri olduğu izlenimini verecek insandır. (etrafındaki yalnızlık yanılıyor olamaz...) belki mağdurdur, belki gerçekten katlanılmazdır. fakat bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz. (ufka bakış... bi takım esrarengiz hareketler...)
  • kesinlikle erkektir. zira kukunuz varsa hiç tanımadığını arkadaşlarınız ve dostlarınız karşınıza çıkabilir...
  • belki de, çok sevdiği bir kaç dostu vardır.
  • facebookta 300 arkadaşı! olmasına rağmen aslında adam gibi görüştüğü 1 ya da hiç (işte hergün gördükleri hariç) arkadaşı olan insandır. hayatında tek güvendiği, sevincini ve hüznünü paylaştığı bir insan vardır o da sevgilisi veya eşidir. o da terkederse mal gibi kalacaktır.
  • yok öyle biri.
  • çok da kötü bir şey değildir. etrafında yaşayan diğer insanlara genellikle ihtiyaç maddesi olarak bakar.annesi ve babası hariç kimseyle sorumluluk bağı kurmaz. böylece özgür insan olma yolunda güçlü adımlarla ilerler. kimseye herhangi bir şekilde mesleği haricinde-ki ondan da para kazandığı için- yardım etmek zorunda kalmaz.tabi bunun sonucunda kimse de ona yardım etmez. ama zaten bu kararı genellikle kendisi verdiği veya genlerinden kaynaklandığı için savunma mekanizmaları oturmuş olur ve az biraz sıkıntılar yaşasa da genelde kafası rahat olur. tabi olarak, o da bazen arkadaşları olsun ister,gezsin ister,kızlar esprilerine gülsün,erkekler anılarını paylaşsın ister. ama 3 dakika sonra bu duygulardan eser kalmaz. her ihtiyacı için etraftan adam toplar ve o ihtiyacını karşılamak dışında -ki bunun için biraz sinsi olmak gerekiyor- ilişki kurmaktan kaçınır. bir insanla ne kadar yakılaşırsa o kadar uzaklaşacağını bilir. diğer insanların normal kendisinin anormal olduğunun farkındadır ama bu hoşuna gider. bu anormallikte bile yalnız olmak yalnızlığın daniskasıdır.
    http://i1.kym-cdn.com/…l/000/003/619/untitled-1.jpg