• heparinoid etken maddesi içeren santa farma ilaç şirketi tarafından satışa sunulan bir pomattır.
    dokuda heparin benzeri etki ile pıhtı ile tıkanmış damarları açar, morlukları giderir, enfeksiyon sonrası oluşan granülasyon dokusunun dağılmasına yardımcı olur.
    açık yaraya sürülmemelidir.
  • özellikle bilek kısmındaki ezilmelere karşı etkileyici derecede işe yarayan bir merhem.
  • bana morarıklık giderici olarak satılmış mavi kutulu jel ilaç.
  • (bkz: lasonil)
  • mouse kullanımından dolayı aşırı baskı altında boku yemiş, bilek, baş parmak kısımlarına ilaç gibi gelen ilaç *. ilk defa gece rahat uyudum, elim felçli gibi uyanıyordum kahrolsun kapitalizm ve home office.
  • pıtır pıtır etrafta dolanmaya başlayan ve her tarafa çarpan, sık sık takılıp düşmesiyle beni evin içinde krize sokan minik yeğenim için başucumda bulundurduğum ilaç. tüm annelere tavsiye edilir, hızla iyileştiriyor.
  • her maça giderken ne olur, ne olmaz diye yanımda bulundurduğum, spor çantamın vazgeçilmez parçası.
    (bkz: bir halı saha sevdalısı)
  • "sen bu yaşa kadar nasıl hayatta kaldın?" sorusuyla bolca muhatap olan insanların can yoldaşı ilaçtır. ancak aynı zamanda, fazlasıyla cilt kuruması yapması sebebi ile drink responsibly! ya da, hem hassas ve kuru ciltlisin, hem de sakar bu ne aymazlık! da denebilir.* böyle insanlara.
  • ayağını zırt pırt siz deyin sehpanın ayağına ben deyim şezlongun kenarına vuran ve muhtelif ayak parmaklarını kırılmaktan beter morartan bendenize hızır gibi yetişen, acayipli ağrı ve morlukluğu bi gecede şıp diye kesen mucizevi ilaç. her tatilin olmazsa olmazı.
  • top oynarken mutlaka bir tüp çantada olsun bu merhemden.. çüke top gelmesi hariç her şeyde mucize gibi etkileri var. ancak etkisi sabaha çıkıyor meydana..
hesabın var mı? giriş yap