• adelet bakanlığı yanında, santaj baş müdürlüğü, akp avukatlığından sorumlu bakanlık ve propaganda bakanlığı görevlerini de yürüten süpper bakan mehmet ali şahin'in tarihe geçecek şevkat dolu seçim demeçlerinden birinde sarfettiği cümle. sayın bakan söz konusu konuşmayı; ein volk ein reich ein führer * ve en sonunda da heil tayyip! diyerek bitirmiştir.
  • daha önce de hükümetin başka üyeleri tarafından da duyduğumuz anti- demokratik cümlelerden biri. bu cümlenin normal demokrasilerde ne anlama geleceğini ve sonuçta söz sahibinin istifası ile sonuçlanacağını bilmeyen yoktur sanırım. benim canımı sıkan ise ; necip milletimin bu konuyu zerrece önemsememesi , bu ve buna benzer sözlerin akp'nin oylarında değil azalmaya , bilakis artmaya neden olmasıdır.
  • adalet bakanı'nın ağzından çıkma bir söz için fazla adaletsiz gibi.

bizden olmayan belediyeye iş yaptırmayız demek demokrasiyi belini inciterek sikmek demek değil mi?

benim oyuma saygı duymayacak, çöpümü toplatmayacak, musluğumdan su akıtmayacak? hani demokrasi?

hani akpseverler demokrattı, karşıtları totaliterdi?
    hani sabaha kadar kucaklayacaktı bizi romiyo? (22 temmuz gecesini hatırlayın)
    ağzına yüzüne girişilmiş bir demokrasi, bu mu istediğiniz gerçekten ey demokrasi sevdalıları? (hoş ben de sevdalısıyım ama akp karşıtı olduğum için şu an evde postal yalıyorum)

her olaya ellerinde tuzlukla koşsunlar demiyorum da, anti demokratik bir uygulamanın müjdecisi demeç gelmiş nerede genç siviller falan?

türkiye değişiyor, bağırsakları temizleniyor, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dediğiniz bu muydu? bağırsaklar olmuş kokoreç. daha neyini temizliyosun?
  • nedir ki? sonuçta zaten ortada olanın artık umarsızca dile getirilmesidir,akp kadrolaşıyor dendiğinde kemal kılıçdaroğlunun akrabası çalışıyo ssk da banane diyenler için değişen birşey yoktur.yine gemiciktir,kendi halinde ticaret yapan bakan oğludur.rahat tutun bünyenizi arkadaşlar zira bu gerilim her gün her an karşımızda,her seferinde tepkilenmek yıpratır yorar bünyeyi.
  • "bizim taşeronlarla iş yapan belediyeye avantanın allahını veririz" demenin başka yolu.
  • bir temenni cumlesi olarak :

(bkz: secmenle zitlasan hukumet gelecek secimi kazanamaz)
  • a.k partisinin en bi demokratik en bi eşitlikçi parti olduğunun ispatı beyanattır. hayır biz göreve geldik geleli ne ihaleler peşkeş çektik dese bile bu kadar ortaya dökülmezdi herşey. bizim yanımızda olmayan ne hizmet alır ne de projesine destek... vay anasını az sonra bu iktidarın şımarık çocuklarından beklediğim o çok sevdikleri allah'larına şirk koşup tanrı olduklarını iddia etmeleri. görsek o günleri de allah-u ekber diye bağıran kesimin yüzlerindeki ifadeyi keyifle izlesek
  • malumun ilanıdır.
  • bir insanın* böyle bir beyanatı şuuru yerindeyken vermiş olması tahmin tasavvur edilecek şey değil. olsa olsa milletin sabrını ölçmek ya da ortalığı bulandırmak için söylenmiş olsa gerek. nitekim gelen tepkiler üzerine de "biz herkesin hükümetiyiz. bana hiçbir muhalefet partisi belediye başkanından şu konuda bize yardımcı olur musunuz diye bize hiçbir talep gelmedi. buna üzülüyorum." diyerekten oryantal havasına geçilmiştir. (bkz: çevir kazı yanmasın)

zaten siyasi tarihimiz* akp'li politikacıların ve hatta sadece onların da değil, pek çok partiye veya görüşe mensup politikacıların buna benzer insanı hayretlere gark eden beyanatları ve sonrasındaki "sözlerim yanlış anlaşıldı" ya da "öyle demek istemedim" tarzı kıvırmalarıyla dolu değil mi?
  • tehlikenin farkında mısın ????
    abartıyorlar demiştim ilk gördüğümde. cidden. ama şimdi gerçekmiş diyorum kendime. neden mi ?
    sene 2004, yine yerel seçimlerdeyiz ve ben yine sayın bakanımızın en son beyanatını verdiği antalya kentindeyim. o dönem bu kadar açık söyleyemiyorlardı. yanlız tabelalarda hep aynı şey yazıyordu " antalya hak ettiği hizmeti alacaktır. rte. " nasıl yani ? antalya da bu ülkenin bir şehri değil mi ? o zaten bu ülkenin bir şehri olması sebebiyle bir hizmeti hak etmiyor mu ? bu sloganı yazmaya ne gerek var ? diye düşündüm. sonra sizin de tahmin edebileceğiniz o sonuca ulaştım. ortada gizli bir koşul vardı. aba altından sopaydı anlayacağınız
    sene oldu 2009, değişen bir şeyler var tabiki, bu sefer imalara , dolaylı anlatımlara gereksinim duymuyorlar. direkt olarak " oyunuzu vermezseniz çöpleriniz toplanmaz " diyorlar. dürüstlük açısından iyi bir durum aslına bakarsanız. biz böyleyiz kardeşim , ya sevin ya da sevin diyorlar.
    bu hızla devam edilecek olursa 2013 yılında, bize oy vermeyen yargılanacaktır demelerini de beklemiyor değilim.
hesabın var mı? giriş yap