• ruhsal çatışma yaşatan her türlü durum.
  • elalem ne dercilik ve önyargılar

hayatlarını başkalarının düşüncelerine göre yaşamaya çalışan tutsak insanlar mutsuzluğa mahkumdur. bu tarz insanlar kendi hayatlarını değil, çevresindeki insanların kendine dayattığı hayatı yaşamak zorunda kalırlar.
    ayrıca önyargılarından sıyrılarak gerçeklerle yüzleşmek ve kişinin egolarından arınması ona huzuru getirebilir.
  • sizi huzursuz yapan canlı cansız ne varsa.
  • mimar sinan'a sormuşlar bu kadar güzel binaları camileri nasıl yaptın? ben birşey yapmadım demiş sadece taşların fazlalıklarını attım. onlar çıktı ortaya. vücudunuzdaki fazlalıkları atın ruhsal ve bedensel olarak. geriye sadece kendiniz kalacaksınız. kötü eleştirileri, kötü bakış açısını atın. hergün sabah yarım bardak ılık suya limon sıkın ve bu sabahta sağlıklı uyandım diye şükredin. akşam yatarken mutlu bir gündü deyip huzurla yatın. asıl detoks bunlardır.

(bkz: osman müftüoğlu)
  • imaj, semer, eyer...
  • gereksiz insanlar.
  • tembellik (bkz: çağın hastalığı)
    at abicim gerisi geliyor, daha düzenli, özverili, kararlı olmaya başlıyorsun
    ertelenecek bişey kalmıyor ortada kafa mis, yeni hobiler edinmek veya kendini geliştirmek için zamanında oluyor
  • istanbul.metrobüs.kalabalıklar.
  • beklentiler...ben yapamıyorum sizler yapın
    birde iç sesi susturun...dıştaki etmenler kolayca çıkarılabiliyor ama önce içtekini çözmek gerekli
  • menfaatçi asalaklar-yalancılar-merhametsizler-benciller
hesabın var mı? giriş yap