şükela:  tümü | bugün
  • çaylak. 3-5 seneye yazar olur herhalde.
  • sözcük anlamı yoktur, böyle bir sözcük yoktur, besbelli uydurmadır.
    var sanmayınız efenim. bileşik bir uydurma.

--- spoiler ---
    şile belediyesi'ne takdimimdir:
    kentin girişlerine, turistik tabela olarak 'hoş şildiniz!'
    çıkış yollarına ise tamamlayıcı tabela: 'şile şile!'
    --- spoiler ---

çaylaklık kurumunu geçici değil özden bir şey sanıp/sayıp kenar kenar çeyiz biriktirirken, ekşi radarlarına takılıp aşırı sevindirilen**, yarından sonra geriye çekilmesine de ses etmeyecek olan, işin bazı kolaylıkları, pratiklikleri dışında vitrinde görünmese de idare edecek olan mutlu, ağzı kulaklarına varmış kişi.
  • bugün hep bekaret ve kız oğlan kızlıkla ilgili entry girmiş yazar.
  • deray, deray olmak, deray etmek.
  • yazarlığından 1,5 sene geçmemesine rağmen 10864 adet entry'si olan yazar. ben 8 senedir bu semalardayım, 2500'ü göremedim daha. belli ki ağır emek harcamış: etimoloji, tarih, sinema, edebiyat konusunda nitelikli entry'leri var. bize de emeğe saygı duymaktan başka bir şey kalmıyor.
  • yılmadan usanmadan bilgileri, detayları sözlüğe kazıyan bir emekçi. gerçekten bir emekçi. hemen herkesin bir plan, bir hesap kitap dahilinde entry girdiği sözlükte yaptığı bütün takdirlerin ötesindedir. adam resmen ülkenin hafızasını sözlüğe taşıyor. ne kadar teşekkür edilse azdır.
  • efelerin efesidir.
  • sözlüğe kattığı değerli şeylerin farkına varılması gereken yazar. kelimelerin etimolojik araştırmasını bir güzel sunmasına keza bir de alıntı yapıyor, pek hoş.

değeri bilinmesi gereken bir yazar.
  • olay yeşili'mi en çok yakan yazar.

kutsal bilgi kaynağı'nın hakkını veren suser.
  • kelime üstadı bir yazar. bilgisini ta burdan sezebiliyorum. badilere ekledim çokta güzel oldu.