• dizideki en sağlam oyunculuk performansını yaşar* sergilemiştir. dizilerdeki karanlık adam tiplemesine, adeta yeni bir boyut kazandırmıştır. ayrıca; alyanak ve coşkun ile sacın üç ayağını oluştururlar.
  • ilk bölümünden final bölümüne kadar konuların tükenmediği ve son ana kadar kendini izleten dizi. oyuncular son saniyesine kadar harika iş çıkarmışlar ve muziklerin dozaji da harika ayarlanmis. isteselerdi devam da edilirdi fakat tadında bırakılmış, güzel bitti. ezel ve karadayı ile birlikte hiç sıkılmadığım bir dizi oldu. ezel'i kaç defa izledigimin sayısını unuttum. lakin karadayı ile birlikte icerdeyi bir daha izlemem, duygusal bünyelere ağır gelir damn it tak tak taka tak lol.
  • en kötü diziler arasında yerini almıştır benim için.

kardeşler, birisini farklı birisi büyütmüş diğerini farklı... aman ne üstün senaryo ne üstün senaryo. 20 sene düşünse kimsenin aklına gelmez.
  • çukuru gördükçe değerini daha iyi anlıyorum. içerde de boka dönmüştü bir süre sonra ama kısa tuttular bitti.

çukur bok bile değil.
  • mustafa uğurlu'nun mimikleri, ses tonu, vurguları ile resmen oyunculuk dersi verdiği, çetin tekindor'unsa maalesef son sahnesine kadar abartılı hareketleri ve tonlamalarıyla doğallıktan ve inandırıcılıktan fersah fersah uzak berbat bir oyunculuk sergilediği, konusu the departed filminden esinlenilmiş olan türk işi polisiye dizi.

--- spoiler ---

son bölümünde herkesin beklediği gibi hapse giren mert'in kaç sene ceza aldığını ya da gerçekte olsa kaç sene ceza alacağını halen merak ettiğim dizi ayrıca.

büyük bir mafya liderinin yakalanmasına, çetesinin çökertilmesine büyük katkı sağlamış olsa da zamanında yakalattığı adamın sağ kolu olan, görevini kötüye kullanarak yakalanmasını defalarca engellemiş olan, eski bir mafya üyesi olan kirli bir polis sonuçta.

olmayan hukuk bilgimle internetten bulduklarıma dayanarak işlediği suçları sayacak olursam;

1- yetkisini kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla veya dostluk nedeniyle kötüye kullanmak.
    2- korunması veya götürülmesiyle görevli olduğu sanık veya suçlunun kaçmasına bilerek ve isteyerek olanak vermek.
    3- suç kanıtlarını yok etmek veya bilerek ve isteyerek yok olmasına neden olmak ya da saklamak, saklanmasına yardımcı olmak yahut değiştirmek.
    4-kasıtlı olarak gerçek dışı rapor vermek veya tutanak düzenleyip imza etmek veya ettirmek.
    5-yasadışı örgütlere lojistik destek sağlamak ya da üyelerini güvenlik kuvvetlerinden saklamak, saklanmasına yardımcı olmak...
    6-yanlış hatırlamıyorsam köstenceli'nin de yerini kendisi haber verip, ölümüne sebep olmuştu.
    7-aslan ve yusuf müdür'ün ölümlerinde birebir olay yerinde mevzunun içinde olmasını saymıyorum bile.

--- spoiler ---

herkesin geçmişinde yaşadıkları geleceğini, hareketlerini, tavırlarını vb etkiler ama bu etkileme kişinin yaptıklarının suç olduğu gerçeğini değiştirmez ya da işlediği suçları hafifletmez yani en azından hafifletmemeli.

dizinin tamamını izlemiş olan hukukçu arkadaşlar, mert karakterinin gerçek hayatta olsa bu saydıklarım ve işlemiş olduğu diğer suçlar yüzünden ne kadar ceza alacağı konusunda aydınlatmak için yeşillendirebilirlerse çok sevinirim.
  • ezel’den beri türk dizisi izlememiştim, içerde gerek senaryo, gerek oyunculuk, çekimler olarak on numara dizi olmuş. çetin tekindor oyunculuğuyla büyüledi, keza uğur yücel’de öyle ama favori karakterim alyanak. vay vay vay diyorum kardeşim sana ve yapımda emeği geçen herkese...
  • harika bir türk dizisidir. içerisinde mantık hataları veya gereksiz uzatmalar mevcut değil desem yalan olur fakat yine de izlenmeye değer. 39 bölüm olduğunu düşünürsek karantina için çıtır çerezdir. televizyonda izlemiştim, şimdiyse internetten ikinci kez izliyorum. izleyecek şeyler arayanlara kesinlikle tavsiye ederim. dizinin en güzel yanı oyunculukları olabilir, o kadar güzel oynuyorlar ki duygu size tamamen geçiyor.

--- spoiler ---

keşke bu kadar çabuk bitmeseydi yahut bu şekilde bitmeseydi. sonu sanki biraz aceleye getirilmiş gibi geldi açıkçası bana. sanıyorum reytingler iyiydi, türkiye'de böyle iyi ilerleyen bir diziyi öyle tek sezonda bitirmezlerdi, muhakkak "içerde" bir sıkıntı olmuştur diye düşünüyorum. sonuna dair en güzel şeyse kardeşlerin kavuşma sahnesi kesinlikle. benim gibi ağlak bir tipseniz ağlamanız kaçınılmaz, hele bir de canınız bir kardeşiniz varsa birlikte bol bol ağlayarak izlersiniz. *
    --- spoiler ---
  • 4 mayıs 2020’den itibaren her akşam show tv’de yayınlanacak yerli dizi.
  • show tv'de tekrarı yayınlanan efsane dizi. belki de türk dizi tarihinin en iyi dövüş sahnelerini, akıl oyunlarını içinde barındıran polisiye-mafya karışımı olan dizi. 39 bölüm olması tadı damakta bırakıyor. şimdi dönüp bakınca ne çok özlemişim sarp'ın cesur ve havalı görünüşünü, abi- kardeşin dövüşlerini, celal'in evlatt diyişini, coşkunun şivesini, celal'i her bölümde bu kez yakaladık sarp'ı diyen yusuf müdürü, mert'in şizofrenik kahkalarını, minik'in ses tonunu, davut'un psikopatlığını, alyanağ'ın kurnazlığını, eylemin anlamsız davranışlarını, meleğin tatlı gülüşünü liste böyle uzayıppp gider. keşke dizinin bu kez filmi çekilse anılar tekrar canlansa çok güzel olur ama nerde. ama böyle tadında bırakmaları güzel yoksa bölümleri sakız gibi uzatmalarının bir anlamı olmazdı.
  • az önce show tv tekrar yayınlanan bir bölümünün flashback sahnesinde, kendimi gördüğüm, beni eski figuranlık anılarıma götüren dizi.
hesabın var mı? giriş yap