şükela:  tümü | bugün
 • genelde insanın kendisinin de imkansız gördüğü şeyler karşısında şaşırmasına yol veren güzel olaylar.
  kötü de olabilir ama içinizden genelde iyi şeyler geçiyorsa, iyi şeyler sizi bulur.

  temiz kalpli olmaya devam.
  *

  (bkz: akla gelenin başa gelmesi)
 • oluyor gercekten boyle seyler. cok sik olmuyor tabi ama oldu mu da insana muthis bir haz veriyor. hayati surdurmeye deger kilan ufak detaylardan.
 • iyi ise inanamaz mutluluk sarhoşu olduğun, kötü ise "ben zaten biliyordum" diye geçiştirilen olay.

  ama her hangi şekli olursa olsun içten geçen gerçekleşince "noluyor laaann" diye ufaktan tırsmıyorum değil.
 • "psikoloji de hiç çekilmez şimdi gelmemiş olsa da bi yerlere gitsek." dedim. cümlem biter bitmez, bi kız gelip hoca yok dedi. yanımda da iddia manyağı bir çocuk vardı cebinden kuponu çıkardı. gaza geldim salladım bir iki maç hiç de anlamam halbuki. 450 lira para kaldırmıştı çocuk. var bende bir şeyler.
 • bugün üstüsüte gerçekleşerek şaşırtandır.
  gün içinde kimle görüşmek için gideyim diye düşündüysem ummadık yerde karşılaşarak ki 3 kişi peşpeşe görüşerek rekor kırdım...
  (bkz: küçük mutluluklar)
 • geçenlerde benim de başıma gelen olaydır.

  yıllar önce şu an çalışmakta olduğum iş yerine dair, kazandı belgesi ulaşınca nedir, ne değildir, kazandık ama nası olcak, diye gittiğimde beni başkan yardımcımızın odasına götürmüşlerdi. o odada 10 yıl önce yaşadıklarımı en ince ayrıntısına kadar hatırlasam da şimdi değinmeye gerek yok. sadece başkanın arkasında duran kitaplığında, dedemin arkadaşının kitaplarından ikisini görmüştüm. dedemin savcı arkadaşının meğer mevzuat kitapları buraya kadar girmiş demiştim. ama buradaki 2 ciltlik kitabın dedemde sadece 1. cildi vardı, arkadaşı vermiş ona ama o da birine vermişti, ondan geri gelmemişti. neyse işte.
  söz konusu o 2 ciltlik kitap bana geldi daha geçen gün. çünkü emekliliği gelince o kitapları bana vermeyi uygun görmüş başkanım. ama ne o gün ne de ondan sonraki bir başka gün o kitaplarla ilgili konuşmuştuk.

  zaman o kadar garip ki, dünya o kadar ilginç olaylara gebe ki, çoğu zaman yaşadıklarım hayal gibi geliyor.

  bu nasıl bir döngü, nasıl bir iç geçirmesi anlam veremesem de çok kıymetli bi anıya sahip olmak da ayrıymış. bunun adını koyamıyorum günlerdir. platonik aşkının da sana aşık oldğunu öğrenmek gibi. bunu bi kere yaşamıştım üniversitede de ondan daha büyük bir haz verdiği aşikar.

  kader gibi bi şey bu, kader o kitabı bana getirdi resmen.
 • "başka bir şey istesem olacakmış" dedirtir her seferinde. aza kanaat etmeyip her seferinde daha fazla istemeye sebebiyet verir.