840 entry daha
  • çaylak olduğum için yazdıklarım ise yarar mı bilemem tabi ama ben beklentilerimi yazacağım. ikinci sınavıma bugün girdim. ilk sınavım:
    listening:5.5
    reading:6
    writing :6
    speaking:5.5
    overall:6 ancak speakingden dolayı bir boka yaramıyordu. öncelikle şunu belirteyim 1 defa yurt dışı deneyimim oldu ve o da tatil içindi yani eğitim amaçlı değildi. sonuç olarak kendi çabamla 6 almıştım ama yememişti. bugün ikinci sınavıma girdim. dün speakingim vardı ve her ne kadar ilkine göre iyi geçtiyse de ben gene bu amk speakingi yüzünden tekrar gireceğimi düşünüyorum. :(

neyse bugünki sınavdan beklentim
    listening:5.5-6
    reading:6.5 7
    writing 5.5 6
    speaking:5.5

sonuçlar gelince tekrar güncelleyecegim tabi. ama tekrar 1100 lira vermek istemiyorum be sözlük yeter artık verin şu 6 yı bitsin. ben de istediğim yurt dışına gidip geliştireyim ama olmadı napalım. speaking de öyle lanet bir şey ki sen ne kadar çalışırsan çalış sınavda birbok aklına gelmiyor. sınavdan daha çıkarken keşke bunu deseydim, bunu neden demedim amk diye kendimi dövdüm.

listening:çalışmalarıma göre bana zor geldi. cevaplar pat pat arka arkayaydı çok hata yaptığımı düşünüyorum ama 5.5 altına düşmez herhalde.

reading:gayet kolay geldi bana nedense. ilk parça çocuklar, aile ve oyun konsolunun yaptığı bir çalışma hakkındaydı. ikinci uydu ile bir ülkenin ekonomisi üzerine bir çalışma ve son parça da dil bilimi ile alakalı bir parçaydı. ben yaptığım her şeyi doğru olarak görüyorum :) yani hiçbir şey sallamadım beklentim çok yüksek.

writing:hiçbir zaman korkum olmayan bu kısımda ilk task de iki tane pie chart ve sektörüne göre su kullanım oranları vardı 1997 ve 2007 de. 13 dk da cillop gibi 170 lik bir metin yazdım. ama task 2 de sikik bir topic gelince affalladim ister istemez. the media should involve more stories which report good news. buna ne derece katılıyorsun diyordu. amk böyle bir konu hakkında essay yazmak ne. bir şekilde tamamladım. güzel bağlaçlar kullandım 290 kelimeye yakın yazdım bakalım. off topic olmazsam 6 gelebilir gene üstü yetmez sanırım

edit: sonuçlar geldi bu amk speakingi net daha güzel geçti ama daha düşük aldık iyi mi.
    l:6.5 r:6.5 w:6 s:5.0
672 entry daha
hesabın var mı? giriş yap