• ne kadar global olursan ol, o ülkenin insanlarıyla iş yapıyorsan o ülkenin firmalarından bir farkın yok. hatta taşeron gibisin, daha da betersin.
    parasını peşin ödediğin hiçbir şeyin hizmetini alamazsın bu ülkede, köpek muamelesi görürsün, salak muamelesi görürsün o kadar. sistemini siktiğimin hayatında bu firmalar büyüdükçe büyür. seni siktikçe çoğalıyorlarmış gibi.
  • isveçte ucuz ve öğrenci mobilyası olarak bilinen bir şeymiş.

kaynak: isveçli bir arkadaş.
  • amerika'da zencilerin giydiği mobilya firması.
  • isveçte habeci yeridir. türkiye'de hava atılıcak birşeymiş görülmesi ise ilginç. nihayetinde mobilyadır yeri geldi tasarımdır ama bir zaha hadid tasarımı hiç değildir.
  • estetik mobilyanin cok ama cok pahali oldugu (bir kanepe ~$3000, koltuk takimi degil sadece koltuk) amerika'da mecburen aldigimiz ucuz esya markasi. dolayisiyla tum ev ikea showroomu gibi.

siyah olan hicbir seyini almamanizi tavsiye ediyorum. cunku her gun toz alsaniz bile toz icinde yasarsiniz. herseyi beyaz alirsaniz ev hem genis hem temiz gorunur.

aslinda kullanisli ve basit urunler. basit derken yani simple ya da plain hakaret degil yani basit guzel. guzel olmayansa insanin eve gelen ''arkadas''inin bu sehirde ikea mi var diye asagilamasi. yok bu sehirde ikea yok yan sehirden aldim. o nedenle zengin gosterecek mobilyaya gececegim gunleri bekliyorum. valla biktim.

#whitegirlproblems
  • amerikada kalitesiz ucuz mobilya markasi.
  • mobilyalarının mağazada güzel görünmesinin sebebi her tarafa dayadıkları spot lambalar bence. ayrıca türkiye'de başka yerlerde kolay kolay bulunamayacak olan minik detay aksesuarlar da mobilyaları albenili gösteriyor.

ucuz mobilyaları sadece dekorasyon için iyi olabilir, bizim sağlamlık testimizi geçmesi çok zor :)
  • ikea evimizin her şeyi.. gerçekten de öyle.. beni bırakın oraya 3 gün sonra alırsınız.. aman allahım ne hayaller ne masallar bende haddi hesabı yok.. manyakça duygusal bir bağ oluştu aramızda.. töbe bismillah..
  • sucuk ekmekte aşmışlar, ayrıca bursa mağazalarındaki pisuvarları da yurdum erkeği bacak boyuna göre ayarlamış olmaları mutlu edici.
  • girmesi kolay, çıkması zor yer.
hesabın var mı? giriş yap